Jump to content

Asus K53Sv Autocad Kasma Sorunu!

__coldwar__
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.İnşallah Konuyu Doğru yere açmışımdır. Bugün bilgisayarıma Autocad 2013 öğrenci sürümünü yükledim. Ancak sürekli takılmalar oluyor. 2 boyutlu çizimlerde bile takılmalar meydana geliyor.bilgisayarım çok yüksek özellikleri yok ancak bu kadar da kasacağını açıkcası beklemiyordum.Kendi sitesinden istenilen sistem özelliklerinide karşılıyor ancak çizim yaparkan donmalar sıkıntı yaratmaya başladı.birde autocad'i kapattığım zamanda görev yöneticisnden disk %99 da bir süre kalıyor. Ne tür bi sıkıntı var anlamadım.Yardımlarınızı Bekliyorum.

Bilgisayarımın özellikleri

windows 8.1 pro 64-bit

intel core i5 2430M CPU

NVIDIA Geforce GT540M 1GB

4 GB RAM

2010 da 3ghz cpu 1gb ram olan pc de 2 3d cızım acıp cevırerek yuk kontrolu yaptıgımızda sıstem %/50 yuk ıle calısıyor 2013 de koklu bır degısıklık yapılmadıysa sıstemınızde cok rahat calısması gerekır sıstem suruculerının tamamı yuklumu asırı ısınma varmı

2010 da 3ghz cpu 1gb ram olan pc de 2 3d cızım acıp cevırerek yuk kontrolu yaptıgımızda sıstem %/50 yuk ıle calısıyor 2013 de koklu bır degısıklık yapılmadıysa sıstemınızde cok rahat calısması gerekır sıstem suruculerının tamamı yuklumu asırı ısınma varmı

Sürücüler tam ve sıcaklık biraz var sonuçta adana da yaşıyorum malum hem havalar sıcak genelde speed fanla baktıgımda sıcaklık 64 C , 70 görmedim daha :D

intel ekran kartı ile çalışıyor olabilir nvidia ekran kartı ile açtıgından emin ol derim ben netcad 5 de karşılaşmiştım buna benzer bir sorunla.

Daha önce bende o sorunla çok karşılaştım özellikle oyunlarda nvidia ayarlarından yaptım Nvidia ile çalışıyor ama hala aynı.

bende autocad 2013 yükledim pcye aynı sorun bendede  var galiba ağır bir  program olduğu için normaldir derim çalıştığım firmada kullandıkları pc çok yüksek olmasına rağmen hafif kasmalar oluyor bence daha alt versiyonlarını kullan derim

bi süre daha sorunu çözmeye çalışacam bugün sp2 sini yükledim biraz düzeldi en azından çizgi çizerken sıkıntı yaratmıyor :D ama biraz zorladığımda hemen yanıt vermiyor diye donuyor...

sıkıntıda orda bütün programlara bakıyorum hepsi normal iyiyor ama disk %99 olarak gözüküyor. internette biraz araştırma yaptım bazılarında da böyle oluyormuş  ama sağlıklı bir bilgi bulamadım açıkcası...

HDDTune'den Health bilgisi gönderir misiniz?

bu güncellemeleri yapın bir daha kontrol edin bakalım nolacak

2013 64 bit için sp1 ve sp2 güncellemeleri

sp1.1    http://images.autodesk.com/adsk/files/AutoCAD_2013_SP1.1_64bit.exe

sp2       http://images.autodesk.com/adsk/files/AutoCAD_2013_SP2_64bit.exe

sp 2 bende zaten yüklü sp1.1 denedim hata verdi.ama yüklemeyi bi denicem.

bende autocad 2013 yükledim pcye aynı sorun bendede  var galiba ağır bir  program olduğu için normaldir derim çalıştığım firmada kullandıkları pc çok yüksek olmasına rağmen hafif kasmalar oluyor bence daha alt versiyonlarını kullan derim

hiç alakası yok bence.2011,2012,2013 te ufak tefek şeyler dışında programlar arasında hiç bir fark yok.(üç versiyonu da kullandım)coldwarın bilgisayarında rahat çalışması lazım.bu işlerden fazla anlamam ama kendi bilgisayarıma göre konuşuyorum.belkide crackten dolayı olabilir.

hiç alakası yok bence.2011,2012,2013 te ufak tefek şeyler dışında programlar arasında hiç bir fark yok.(üç versiyonu da kullandım)coldwarın bilgisayarında rahat çalışması lazım.bu işlerden fazla anlamam ama kendi bilgisayarıma göre konuşuyorum.belkide crackten dolayı olabilir.

autocad orjinal öğrenci sürümü serialini kayıt olup kendi sitesinden aldım.

pc hava gırısı onune bır fan koyup duz bır zemınde kullanmayı deneyın uygulama hdd uzerınde bellekleme olusturuyorsa eger ayarlanabılıyorsa fızıksel ram e yonlendırın oto kayıt varsa devre dısı bırakmayı deneyın

pc hava gırısı onune bır fan koyup duz bır zemınde kullanmayı deneyın uygulama hdd uzerınde bellekleme olusturuyorsa eger ayarlanabılıyorsa fızıksel ram e yonlendırın oto kayıt varsa devre dısı bırakmayı deneyın

Sıcaklıkla ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çünkü solidworks'u kullanırken herhangi bir takıntı olmuyor.özellikle ne kadar hızlı davransamda herhangi bir takılma olmuyor. açıksacı artık böyle kullanacam olduğu kadar ilgilendiginiz için teşekkür ederim.

Selam,

Bilgisayarcıyım ve defalarca karşılaştım bu sorunla;

eğer deneyebileceğin ram varsa başka bir ram le dene %99 sorunun hallolacaktır. %1 ihtimal aslında yok ama ben yine de o kadar emin konuşmayayım. :)

RAM de bi sıkıntı olsa diğer programlarıda etkilemez mi özellikle oyun oynarken falan. Nasıl bir sıkıntı olabilir açıkcası anlamadım.

bendede k53sn var :) aynı sorunu yaşadım çözümünü kendi çapımda buldum sende dene istersen kısayoldan program uyumluluğunu değiştirmiştim kesin bir şekilde düzelmişti artık autocadle işim bittiği için hangi uyumlululuğa getirdiğimi hatırlayamadım denersin artık. bu arada nerde hangi bölümü okuyorsun?