Jump to content

açılışta administor şifre istiyor

dokuzharf

Recommended Posts

açılışta adminasitor penceresi açılıyor ve parola istiyor ben kurduktan sonra virüs taraması yapmıştım ve sonra açtığımda parola sormaya başladı format atmadan windowsa nasıl geri dönebilirim TNCXP cd takıp kurtarma konsolundan bunu halledebilirmiyim yardım için şimdiden tşkür..

CDden çalışan XP ile bilgisayarınıza girebilirsiniz fakat şifreleri değiştiremez ve programları çalıştıramazsınız. Kurtarma konsolu kısmına gelince bildiğim kadarı ile şifreleri sıfırlamıyor. Güvenli moddan başlamayı deneyin sonuç ne olacak bir bakın.

• 1 ay sonra...

Buna benzer bir seyle karsilasmistim.

TncXp kurulum cd'sinde Hiren Boot''tan Password programlarindan birini calistirdim ve Administrator sifresini degistirdim. Daha sonra pc'yi Administrator'den acip Parolayi Kaldir'i tikladim. ;) sorun cozuldu.

Saygilar.

• 10 ay sonra...
Buna benzer bir seyle karsilasmistim.

TncXp kurulum cd'sinde Hiren Boot''tan Password programlarindan birini calistirdim ve Administrator sifresini degistirdim. Daha sonra pc'yi Administrator'den acip Parolayi Kaldir'i tikladim. :D sorun cozuldu.

Saygilar.

hiren bot dan acıldıgında hdd dewn acılıyor oradan nasıl pasword progranmlarına ulastın sen ne yaptıgını bilmeden birseyler yapmıssın yardımcı olmaya calısıyorsun cevaplaman bile hata bence yada adam gibi ilk bastan anlatımda bulun ki bi işe yaramışl olursun saygılar

CDden çalışan XP ile bilgisayarınıza girebilirsiniz fakat şifreleri değiştiremez ve programları çalıştıramazsınız. Kurtarma konsolu kısmına gelince bildiğim kadarı ile şifreleri sıfırlamıyor. Güvenli moddan başlamayı deneyin sonuç ne olacak bir bakın.

ben internet cafe işletmecisiyim aynı şekilde bir musterim geldi ve şifresini unutmus format atmak zorunda kaldım

normalde f5 le girip adnministor girisi yapınca şifreli kullanıcıyı silmeden şifresini kaldırıyorduk fakat tncxp de administor olarak acılıyor ve şifre yi silme kullanıcı kaldırma hepsi administor yetkisinde olduğu icin geri donusumuz olmuyor oncesinde wın98 de şifreyi kaldırmak cok kolaydı dos dan girip user i silerdik c den xp de administor girisi fakat bu isletim sisteminde ( şifrelenen kullanıcı yani admin bunun da kayıtlı oldugu bir dosya vardır muhakkak) bu dosyanın yeri nasıl tespit edilir tespit edersek eger xp nin kurulum cd sinden girip 4 . secenekten cıkan yonetici konsulundan o dosyayı bulup sildiğimiz takdirde acılıstaki şifre kalması gerekir aslında ama mesele o dosyayı bulmakta ben arastırmadım su ana kadar yeni basıma geldi ve arastıracagım xp kullanıcı şifresi nereye kaydediliyor hangi dosya altına bakalım ama sizlerde bu konuda yardımcı olursanız sevinirim tncxp cok iyi benim acımdan ve kullanım acısından bu probleme bir çozum bulursak cok memnun olucam şimdiden ilginize tesekkur ederim ...

@newline mesajına yanlıslıkla  tesekür ettim doğru olduğu için deği[/CODE]

hirren boot cd ile parola sıfırlıyabilirsin tncxp boot menusundede bu mevcut

arkadaşım o halde kısa ca bot menusunden 2 ye 3 gir diyebilirsin oradan şlifreleri sıfırlaman icin su yolu takip ederseniz şifreyi sıfrlamıs olursunuz diyebilirsin sadece boot menusunde sıfırlama var deniyor boot menusunden girdim ust kısımdaki menude bulunan ikonların hepsine girdim fakat şifreyi sıfırlama yerini bulamadım açıkcası kısaca yolu tarif edersen memnun olurum bu sayede beni ve bir cok kisiyide memnun etmis olursun tesekkur ederim simdiden

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...