Jump to content

Windows 8.1 Eksik Türkçe Çeviri !

[C_a_N_e_R]
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhba,

Windows 8.1'in ingilizce versiyonu üzerine türkçeyi kurunca her yer tam olarak ingilizce olmuyor. Metro arayüzünde Mail, Weather, Calendar, People gibi kutucuklar ingilizce kalıyor. Bu sorun sadece bende mi? Windows 8.1'e farklı diller gömerek iso hazırlıyorum ama bazı yerler yine hep eksik kalıyor. Neyi atlıyorum? Kafayı yiyeceğim. Dism kodlarında atladığım bir yer var mı? Belki kodlarım hatalıdır diyerek bunun için yapılan yazılımı kullandım (Windows Download Integrator) onda da aynı sorun var? 

İngilizce RTM kurup üstüne türkçe yama yükleyen arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştı mı?

slgyv.png

Edited by [C_a_N_e_R]

kardesim programlari kaldirip marketten tekrar kurarsan sorun coUluyo ben o sekilde cozdum

Hocam yöntem için teşekkürler ancak ben kurulum dosyası hazırlıyorum. Ve her kurulumda bunları yapmak çok gereksiz. Kalıcı çözüm lazım.

Orjinal Türkçe sürümü indirsen daha iyi olur.

Hocam orjinal var zaten. Orjinal TURKISH sürümlerinde böyle bir sorun yok. Ama ben single language sürümünü oluşturmaya çalışıyorum. Bunun orjinali yok, çıkmayacak muhtemelen de. İngilizce single language rtm sürümüne dili ekliyorum ama yukarıdaki sorunla karşılaşıyorum sürekli. Bunun bir çözümü olmalı. Sadece metro arayüzündeki uygulamalarda sıkıntı var. 

Türkçe olmaması gayet normal. Dil paketi işletim sisteminin dilini değiştirir. Uygulamalar ayrı bir sınıfta. Dism ile belki birşey yapılabilir. Araştırmak lazım. En kötü sysprep yöntemini kullanırsın.

Hocam profesyonel yanıtın için teşekkür ederim. Bu konu çok canımı sıkmaya başladı. 8.1 Single Language RUSSIAN sürümünde böyle bir sorun yok. Kurdum inceledim ve uygulamalar dahi rusçaya çevrildi. Rusça sürümü de büyük ihtimalle ingilizce üzerine dil pakediyle yapıldı diye tahmin ediyorum. Nasıl çıkarım bu işin içinden? sysprep yöntemi nedir bilmiyorum :(

Hocam profesyonel yanıtın için teşekkür ederim. Bu konu çok canımı sıkmaya başladı. 8.1 Single Language RUSSIAN sürümünde böyle bir sorun yok. Kurdum inceledim ve uygulamalar dahi rusçaya çevrildi. Rusça sürümü de büyük ihtimalle ingilizce üzerine dil pakediyle yapıldı diye tahmin ediyorum. Nasıl çıkarım bu işin içinden? sysprep yöntemi nedir bilmiyorum :(

Şöyle birşey buldum. Bir incele. Ben kurup denemedim. Bileşen çıkarma vs. var sanırım, İstemediğin uygulamaları çıkarırsın. Eklem yapılıyorsa TR leri eklersin. Sysprep en son iş.

http://www.winreducer.net/

Şöyle birşey buldum. Bir incele. Ben kurup denemedim. Bileşen çıkarma vs. var sanırım, İstemediğin uygulamaları çıkarırsın. Eklem yapılıyorsa TR leri eklersin. Sysprep en son iş.

http://www.winreducer.net/

Hocam onu kullanmadım ama deneyeceğim. Bundan daha iyi bir program kullandım "Windows Download Integrator" isminde harika bir yazılım var. Herşey yapılabiliyor. Bu yazlımda eklediğim dil de aynı şekilde eksik oluyor ne yazık ki.