Jump to content

Skystar2 Driver Win7 Ultimate 64 Bit

proudhon
 Share

Recommended Posts

asus m5a97 r2.0 amd 970/sb950 am3+ ddr3 2133mhz (o.c.) usb 3.0 sata 3.0 anakart AMD FX 4100 Amd FX 4-core 3.6 Ghz 12.0 MB Total Cache, Sapphire HD 7750 ekran kartı işletim sistemim win 7 64 bit ultimate. Bir türkü skystar2 tv kartını kuramıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?? Teşekkür ederim

Arkadaşlar bundan evvel win7Prof 64 bir işletim sistemi kullanıyordum. O işletim sistemin de de skystar2 yi stabil olarak kullanamadım. Öncelikle aygıt yöneticisinde skystar2 yi tanıtamadım. nerede ise skystar2 nin bütün driver larını denedim ama hep yanında ünlem işaret belirdi. işi çözemeyince biraz ara verdim 1 hafta kadat sonra windows kendi kendine skystar2 yi tanıdı. Birkaç gün kullandıktan sonra skystar  yine hata verdi baktım aygıt yöneticisine   ünlem işareti belirmiş yine skystar nin yanında çok uğraştım ama bir türlü sorunu çözemedim. Şimdi de win7 ultimate 64 bit kurdum bunda da ilk denemelerimde tanıtamadım kartı. Yardımcı olurmusunuz???

bunun tek nedeni kartın anakarta doğru takılmamasıdır. Zamanında çok yaşadım ben bu problemleri. Kartı anakarta rahat ortamda sağlıklı bir şekilde taktığından emin ol. Zaten bu sorun kullandığın kasanın zamanla deforme olmasından da kaynaklanıyor. Yeni bir kasan varsa parçalarını oraya aktar tekrar dene ve sonucu gör.

Edited by sere

sere arkadasımız dogru soylemıs kartı slota takarken duzgun olmasına dıkkat edın kasılma varsa duzeltın slot ve kartın temas noktalarının temız oldugundan emın olun hersey tamamsa yazılımsal sorununuz yoksa kart arızalıdır

Arkadaşlar dediğiniz gibi değil mevzuu. Kart yerinde ve düzgün olarak takılmış durumda. Şöyle enteresan bir durum var. Bu mesajı yazdıktan sonra kartı tanıtabildim ama bugün güncelleştirmeleri yaparken kat yine gitti. yaklaşık 1 saattir kartı tanıtmaya uğraşıyorum ama hep aynı hatayı veriyor. ygıt yöneticisinde başında sarı ünlem sonunda da #2 yazıyor ve kartı makine inatla tanımıyor. Ağ bağdaştırıcısı olarak görmesi gerektiğini biliyorum. Ağ bağdaştırıcısı olarak tanıtmayab uğraşıyorum ama olmuyor. !!!!

bunun tek nedeni kartın anakarta doğru takılmamasıdır. Zamanında çok yaşadım ben bu problemleri. Kartı anakarta rahat ortamda sağlıklı bir şekilde taktığından emin ol. Zaten bu sorun kullandığın kasanın zamanla deforme olmasından da kaynaklanıyor. Yeni bir kasan varsa parçalarını oraya aktar tekrar dene ve sonucu gör.

Üstad kasayı 1 ay önce yeni topladım.! bak mesajı yazdığım gün bir şekilde tanıdı kartı pc. ama şimdi tanımıyor inatla :/

üstad, anakart üzerinde PCI giriş yuvasını değiştirdin mi, anakartın üzerindeki beyaz PCI yuvalarında değiştir, şimdiye kadar kurmuş olduğun tüm sürücüleri kaldır, ve son olarak sıfırdan bir işletim sistemi kurup bir dene?

2. olarak başka bir bilgisayara tak ve kartını dene başka bilgisayarda çalışıyor mu diye? elindeki statik elektrik ile veya takarken bir hasar meydana gelmiş olabilir mi? PCI yuvalarına geçen, dişler vardır altın gibi onlar üzerinde bir soyulma falan var mı baktın mı?

üstad, anakart üzerinde PCI giriş yuvasını değiştirdin mi, anakartın üzerindeki beyaz PCI yuvalarında değiştir, şimdiye kadar kurmuş olduğun tüm sürücüleri kaldır, ve son olarak sıfırdan bir işletim sistemi kurup bir dene?

2. olarak başka bir bilgisayara tak ve kartını dene başka bilgisayarda çalışıyor mu diye? elindeki statik elektrik ile veya takarken bir hasar meydana gelmiş olabilir mi? PCI yuvalarına geçen, dişler vardır altın gibi onlar üzerinde bir soyulma falan var mı baktın mı?

Üstad dediklerinin hepsini yaptım. Çok enteresan bir durum var ortda. İlk mesajı attıktan yaklaşık 1-2 saat sonra tanıttım pc ye kartı. Ama bugün 2 saat önce hata verdi baktım ayğıt yöneticisinde PCI aygıtı olarak görüyordu TV kartını driver i gitmiş. az öncede Tv kartını yerinden çıkardım güzelce ayaklarının olduğu kısmı temizledim başka bir yuvaya taktım ama yine kurulmadı yine aynı hatayı veriyor. Deli oldum.!

üstad slo

pcı slotuna baska bır kart takıp deneyın ethernet yada ses kartı gıbı slotun calısdıgından emın olun

Üstadım slot çalışıyor. Ağ bağdaştırıcısı olarak gösterip kuruyorum ama hata veriyor. 2 saat öncesinde çalışıyordu saten. !

Driveri de yeniden indirdim ondan denedim ama olmuyor Tecnisat DVB-PC TV Star PCI #2 olarak başında sarı ünlem işareti olarak görüyor Aygıt yöneticisi Ağ bağdaştırıcında. Ses ve Videolarda kurulduğu zamanda kaldırıken mavi ekran hatası veriyor.

Edited by proudhon

Bak güzel kardeşim kendi PC'min resmini çektim ne yapman gerektiğinide Anlattım Tıkla bu resme yazdıklarımı harfiyen yap sorunun düzelecektir emin ol ;) birde Log dosyasını sil...

[spoiler]t72y1.png[/spoiler]

Üstad dediklerini yaptım. normal eğe yoktu tırnak makasının eğesini :) kullandım. yuvasına taktım kartı pc yi açtım benim tanıtmama gerek kalmadan otomatik kendi tanıdı. Ne diyeyim bilgine sağlık . selam ve saygılar

Üstad dediklerini yaptım. normal eğe yoktu tırnak makasının eğesini :) kullandım. yuvasına taktım kartı pc yi açtım benim tanıtmama gerek kalmadan otomatik kendi tanıdı. Ne diyeyim bilgine sağlık . selam ve saygılar

Büyük eğe Olsaydı daha iyi olurdu emin ol ;)  en yakın zamanda milyoncular varya oradan bir EĞE al dediklerimi uygula sorunun kökten çözülsün ;) önemli değil Rica ederim... Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır Mantığındayım !

Bak güzel kardeşim kendi PC'min resmini çektim ne yapman gerektiğinide Anlattım Tıkla bu resme yazdıklarımı harfiyen yap sorunun düzelecektir emin ol ;) birde Log dosyasını sil...

[spoiler]t72y1.png[/spoiler]

maşallah sistemde sistem hani i7 16 gb ram :) bu sistemde çalışmayacakta nerde çalışacak bu kart :) dimi ama

zamanında bende çok kullandım bu skystar kartını çok kullanışlı güzel oluyor :) ama kurması ayarlaması biraz dert çok uğraştırıyor seni :)