Jump to content

Tv De Bazı Kanallar Göstermiyor? (Çözüldü.)

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

hı bende o özellik yok kanal düzeninde. yedekleme yani.

birde ilk açışta baya bekliyor. birde o teletex dandikliği var bahsettiğim. bende tv nin kendi txt ini kullanıyorum çok daha iyi. neyse ya zaten en ucuzun bir üstü işte. o da kaydetme özelliğği. başka değişik bir şey yok. bu kadar olur. 300-400 arası nextler var. özellikleri saymakla bitmiyor. aman ne gerek var. netse net tv ise tv önümüzde işte. yalnız tv 38 ekran regal :) gülme :) geçici almıştım kalduı öyle. led alsak bir tane iyi olcak. 82 ekran küçük görünüyor bana 102 falan olsada büyükmü olur bilmemki. o zamanda hemen fiyat fırlıyor. yoksa 82 ekran baya özellikli tv ler var. hem monitör hem tv aynı anda ekranı ikiye bölüp gösteren tv varmıki? ama seste olacak ikisinin :) çok şeymi istiyorum :)

O zaman kanal yedekleme özelliği yok ama yazdığım adreslerden bir araştır. Dediğin gibi boyuta ve fiyata göre işlevsel bir uydu alıcısı, zaten pek de bir şey beklemek gerek ama yine de küçücük cihazın birçok fonksiyonu var. Bence Tvin Led olmadığı sürece ve HD tv sayısının azlığı nedeniyle şimdilik kanalların net göstermesi dediğin gibi yeterli ;) Çok özellikli uydular var ama onlarda genelde yazılımsal desteklenerek fonksiyon ekleyip çok özellik varmış gibi lanse ettikleri oluyor yani bence o kadar para verilmez ya ;) Verilecekse de gerçekten kullanacağın özelliklere göre almak gerek. Yani ethernetli olanı bile var ama kullanmayacaksam almanında almanın gereği yok. Çünkü her özellikte fiyat artıyor.

İkisinin de mi sesi olacak :)  yok ya ben hiç görmedim :) tv olarak, olursa da çift tunerli uydu alıcısı olması gerek. Artık Ledtv'lerde de gömülü Hd uydu alıcıları geliyor. Alınacaksa da böyle birşey tercih edilmeli. 82" mi 102" mi dersen önce odanın uzaklığı derim ama 102" iyidir birkaç aya o bile küçük gelecektir. Alacaksan da acele etmeden kampanyaları beklersen iyi olur o zaman fiyatlar bayağı düşüyor.

ben o tv de hem pc nin hem tv nin ekranını aynı ekranda gösteren televizyonu sordum. yan yana yani. yok öyle bir televizyon dedi. ama şöyle bir şey olabilir. pc ye tv kartı alırsınbir kçesinde tv y iseyredersin diğer köşede pc ekranını sonra bunu hdmı la tv ekranına aktarırsın. olmazmı böyle bir şey?

Pc'de tv kartı olursa olur. Mesela Pc'nin monitör bağlantısı dvi ya da hdmi olsun, pcden hdmi ile Tvyi (Ledtv) bağlayıp ikinci monitör gibi seçip geçiş yapabilirsin. Led tv'de hem tv (tv kartı üzerinden) izler hem de windows vs. kullanırsın.