Jump to content

Laptopa Os X Nasıl Kurulur?

66yozgatli66
 Share

Recommended Posts

Laptop marka model yaz ve yanına Hackintosh yazıp Google da arat ...

Sorduğun sorular tamamen model ile alakalı donanım özelliklerine bağlı, MacBook gibi verim alamazsın mutlaka çalışmayan donanımın olabilir...

Devamlı temiz kullanım için MacBook öneririm yoksa normal Laptopa Hackintosh kurmaya başlarsan içinden çıkamazsın iş yapamaz olup sorunlarla uğraşırsın sadece , bu da donanım bilgisi isteyen birşeydir eğer donanım bilgin vasra donanımın da uyumluysa Hackintosh kurabilirsin.

Ben Hackintosh kullanmak istiyorum diyorsan donanımlarının uyumlu olup olmadığını araştırman lazım .

Donanım bilgilerini yaz bi bakalım  , yada Laptop Modelini yaz ben bulurum...

Edited by dj sms

Dostum pc ne mac kurabilirsin hemde sorunsuz bir şekilde öncelikle torrentten istediğin mac os x dvd imajını indir yanlız boot olabilen mac imajları dmg formatlıdır sen bu dmg formatını nero yada power iso ile dvd ye yazdıramazsın ama dmg imajını power iso menüsü içerisinden converter seçeneği ile iso haline dönüştürüp dvd ye boot edebilirsin yanlız dvd ye boot etmek için 8.5 gb lık dvd ye ihtiyacın olacak bunu yapıp kurulumda sorun yaşar yada driverlarda sorun yaşarsan bana ulaş

Ne amaçlı kullanacan mac i birde laptop marka model ne?

Grafik tasarım amaçlı. Laptop Marka Toshiba c660/c660d Psc1qe 
İntel core i5 işlemci
4 gb ram
3 gb Ekran kartı

Dostum pc ne mac kurabilirsin hemde sorunsuz bir şekilde öncelikle torrentten istediğin mac os x dvd imajını indir yanlız boot olabilen mac imajları dmg formatlıdır sen bu dmg formatını nero yada power iso ile dvd ye yazdıramazsın ama dmg imajını power iso menüsü içerisinden converter seçeneği ile iso haline dönüştürüp dvd ye boot edebilirsin yanlız dvd ye boot etmek için 8.5 gb lık dvd ye ihtiyacın olacak bunu yapıp kurulumda sorun yaşar yada driverlarda sorun yaşarsan bana ulaş

Hacım adım adım anlatsan?
Valla bi şey anlamadım Adım adım anlatırsan sevinirim.
8.5 Gb Dvd lazım derken çift katmanlı Dvdyi mi kastediyorsun

Grafik tasarım amaçlı. Laptop Marka Toshiba c660/c660d Psc1qe 
İntel core i5 işlemci
4 gb ram
3 gb Ekran kartı

Hacım adım adım anlatsan?
Valla bi şey anlamadım Adım adım anlatırsan sevinirim.
8.5 Gb Dvd lazım derken çift katmanlı Dvdyi mi kastediyorsun

evet tek kullanımlık çift katman dvdlerden kast ediyorum

power iso ile dmg uzantılarını bu şekilde isoya çevirip dvdye yazacaksın resimli anlatım yaptım senin için ben şuan kendi toshiba notebookumda xp x64 pro win7 win8 mac os x snow leopar kullanıyorum notebook modelim de toshiba satalat a300d-127 çift hard disk takılanlardan

7CFlOJp.jpg

Power iso araçlardan dönüştür de

SMZAxXP.jpg

Kaynak dosyadan mac işletim sistemi imajı dmg kalıbını göster

rf7YV87.jpg

Son fotoğraf da gördüğün gibi sen dmg uzantısını seçtiğin zaman alttaki bölümde aynı dosyayı iso halinde adlandırdı sonra tamam diyorsun iso formatına çevirmeye başlıyor dosyayı sende iso kalıbını nero ile boot ediyorsun mac işletim sistemi dvd açılışta boot oluyor donanımda tanımamazlık falan ederse ben sana yardımcı olurum ati ekran kartları biraz problem yaratıyo ama macler nvidia ile barışık hemen tanıyor

kolay gelsin

evet tek kullanımlık çift katman dvdlerden kast ediyorum

power iso ile dmg uzantılarını bu şekilde isoya çevirip dvdye yazacaksın resimli anlatım yaptım senin için ben şuan kendi toshiba notebookumda xp x64 pro win7 win8 mac os x snow leopar kullanıyorum notebook modelim de toshiba satalat a300d-127 çift hard disk takılanlardan

7CFlOJp.jpg

Power iso araçlardan dönüştür de

SMZAxXP.jpg

Kaynak dosyadan mac işletim sistemi imajı dmg kalıbını göster

rf7YV87.jpg

Son fotoğraf da gördüğün gibi sen dmg uzantısını seçtiğin zaman alttaki bölümde aynı dosyayı iso halinde adlandırdı sonra tamam diyorsun iso formatına çevirmeye başlıyor dosyayı sende iso kalıbını nero ile boot ediyorsun mac işletim sistemi dvd açılışta boot oluyor donanımda tanımamazlık falan ederse ben sana yardımcı olurum ati ekran kartları biraz problem yaratıyo ama macler nvidia ile barışık hemen tanıyor

kolay gelsin

Sağolasın bende os x snow leopard kuracağım ama dmg dosyasının linki varmı elinizde torrent?

Ekran Kartın AMD sanırım , işin zor...
Hangi Mac sürümünün sürücülerin varsa o sürümü kurmalısın , öyle 10.8 dmg indir yazdır değil bu işler...

Sistem bu mu?
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/laptop-toshiba-satellite-c660-c660d-59186912

Evet bu ama ekran kartı 3 gb hdd de 1 tb

kullanabilirsin sanal ortamda nasıl olsa donanım sıkıntısı olmuyor

Sağolasın hocam. önce pc ye kurmayı deneyeceğim olmazsa sanala kuracağım.

Edited by TeYyArEe