Jump to content

Hard Diskimi Bölümünü Biçimlendiremiyorum.

hacibaba44
 Share

Recommended Posts

NTFS bir HDD üzerinde maksimum 4 primary bölüm olabilir. Bu sayıyı geçemezsiniz, bu yüzden Windows Disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlamaya yetecek boş alan yok. şeklinde bir uyarı verecektir. Yeni oluşturacağınız bölüm extended yani uzatılmış olmak zorunda. Ve bu yeni bölüme herhangi bir işletim sistemi kuramazsınız. Sadece depolama olarak kullanabilirsiniz. 

Haydi kolay gele !

hard diski çıkar biçimlendirmek istediğin yeri başka bir bilgisayarda biçimlendir yinede olmazsa o zaman linux ortamında istediğin bölümü biçimlendir sonra o bölüm biçimlendiğinde tekrardan windows ortamında ntfs formatında biçimlendir düzelir bir nevi windowsu aldatacaksın

Tüm Konuları Araştırdım Hdd Tamamen Silmem Gerektiği Tekrar Sistem Kurmam Gerektiği Yazılı Ama Benim Sistem Gayet iyi Çalışıyor.

Tüm Konuları Araştırdım Hdd Tamamen Silmem Gerektiği Tekrar Sistem Kurmam Gerektiği Yazılı Ama Benim Sistem Gayet iyi Çalışıyor.

dediğimi yap komple formatlamana gerek dediğim yöntem işe yaramazsa dediğimi yapabilirsin

biçimlendiremediğin bölümü ubuntuyu cd den başlatarak biçimlendirip sonra pc yi tekrar windows ortamında başlatarak biçimlendirmek istediğin bölümü tekrardan ntfs modunda biçimlendir sorun düzelir ubuntu ortamında ext4 formatında biçimlendir hem hızlı hem çabuk olur

rdan en güncel sürümü indir artık 32bit mi 64 bit mi kullanıyorsan indir dvd ye çek kurulum ekranında dil türünü türkçe seç sonra dvd üzerinden kurulum yapmadan başlat masaüstüne geldiğinde biçimlendirmek istediğin partision bölümünü sağ tuş ile biçimlendir de ordan ext4 formatında biçimlendir pc yi resetle sonra dvd yi çıkar normal windows moduna gel ext 4 formatındaki biçimlenmiş bölümü ntfs olarak biçimlendir sorun hal olur

İnşsallah Olur ustam Peki Ben Nerde Yanlış Yaptım Amaç Sürücü Boyutunu Küçültüp Yeni Sürücü Yapabilmekti Ghost Almak İçin Ama tamamen sarpa sardı ?

bunu yapabilmek için sıfırdan format atman lazım yada c bölümü dışındaki herşeyin yedeğini alacaksın sonra c nin imajını acronis server for windows universal restore yazılımı ile alacaksın sonra aldığın imajı bir usb hard diske alarak yükleme aşamasında imaj atacağın bölümün kapasitesini belirleyip imajı öyle kuracaksın ama senin için en güzeli sıfırdan format atıp herşeyi en baştan yapmak