Jump to content

hp yazıcımı tanıtamıyorum

master

Recommended Posts

değerli dostlarım; hp deskjet f370 yazıcımın hp,nin sitesinden indirdiğim HP Yazdırma ve Tarama Sürücüleri: USB Desteği bşlığı altındaki driver programını kurarken

sccbase.dll

Kayıt Anahtarı: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\Defaults\Provider\\Infineon SICRYPT Base Smart Card CSP

Üretici: Microsoft

slbcsp.dll

Kayıt Anahtarı: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\Defaults\Provider\Schlumberger Cryptographic Service Provider

yukarıda yazdığım problemlerle karşılaştığını belirtiyor..

neyapmam yada nasıl kurmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim

emeği geçen dostlarıma şimdiden saygılarımı sunarım.........

arkadaşım hp deme bana.bu güne kadar ne çektiysem hp den çektim.2 tane hp yazıcı parçaladım sinirden (biri askerdeyken)

sayısız sorunla karşılaştım ama bu dediğini ilk defa duyuyorum.muhtemelen sistemde bi sorun var.kesin çalışır diyeceğim bir önerim var oda pc ye format atman.onun dışında ne yapacağın hakkında bende bi fikre sahip değilim.

kolay gelsin.

Neden tanimaz:

1- USB HUB kullaniyorsaniz, onu cikarip kurulum oncesi dogrudan USB ye baglayiniz.

2- Onceki HP driverlari uninstall ile silip yeniden kurun.

3- HP sitesinden driver indirirken dogru versiyonu secip indirin.

4- Hp benim bildigim en kaliteli alettir tartismam bu konuda.

5- Antivirusu kurulum sirasinda devre disi birakin.

6- Once baglayip sonra programi kurmayin. Tersi olacak.

Normalde calismasi lazim. Hala olmadiysa hata kurulu sistemden olabilir. Eski hp printerler en az 60 sene dayanir.

• 2 hafta sonra ...
  • 7 ay sonra...
değerli dostlarım; hp deskjet f370 yazıcımın hp,nin sitesinden indirdiğim HP Yazdırma ve Tarama Sürücüleri: USB Desteği bşlığı altındaki driver programını kurarken

sccbase.dll

Kayıt Anahtarı: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\Defaults\Provider\\Infineon SICRYPT Base Smart Card CSP

slbcsp.dll

Kayıt Anahtarı: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\Defaults\Provider\Schlumberger Cryptographic Service Provider

yukarıda yazdığım problemlerle karşılaştığını belirtiyor..

neyapmam yada nasıl kurmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim

emeği geçen dostlarıma şimdiden saygılarımı sunarım.........

arkadaşlar şu an bu sorunun aynısını ben yaşıyorum sadec yazcının modeli farklı deskjet d2360.kimse format demesin zaten sorun formattan sonra oldu daha 3 gün oldu format atalı ve bu sorunu çözmek için denemediğim yol kalmadı yok mu bunu çözecek bi uzman?

arkadaşlar şu an bu sorunun aynısını ben yaşıyorum sadec yazcının modeli farklı deskjet d2360.kimse format demesin zaten sorun formattan sonra oldu daha 3 gün oldu format atalı ve bu sorunu çözmek için denemediğim yol kalmadı yok mu bunu çözecek bi uzman?

yaa bende su an hp yazıcı yuklemeye calısıyorum ama kayıt anahtarı tanınmıyo falan dıyo! nedir bu kayıt anahtarı??

yüklenmiyo işte yüklerken bu hatayı weriyo! kayıt anahtarı falan diyo yokmus bende olması gerekıyomus yuklemenın dewam etmesı ıcın ne olduunu bılsem?? :)

belliki sizin xp de orjinal değil.

cd yok olsa da registryde bi sakatlık var!bu kayıt anahtarlarını elle oluşturmayı deneyecem inşallah olursa buraya da yazarım.

koskoca nette şu soruna çözüm bulamadık be yazıcısnında hp sininde diyecem olmayacak :(

Aşağıdaki yöntemi deneyin. Yabancı forumlarda birkaç kişi bu yöntemi deneyerek HP yazıcı problemini çözmüşler.

Şifreleme Hizmeti ile ilişkili DLL dosyalarını yeniden kaydetmek için şu adımları izleyin:

1.Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.

2.Komut satırına, aşağıdaki komutları yazın ve her satırın ardından ENTER tuşuna basın:

regsvr32 /u softpub.dll

regsvr32 /u wintrust.dll

regsvr32 /u initpki.dll

regsvr32 /u dssenh.dll

regsvr32 /u rsaenh.dll

regsvr32 /u gpkcsp.dll

regsvr32 /u sccbase.dll

regsvr32 /u slbcsp.dll

regsvr32 /u mssip32.dll

regsvr32 /u cryptdlg.dll

exit

Not : İstendiğinde Tamam'ı tıklatın.

3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

1.Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.

2.Komut satırına, aşağıdaki komutları yazın ve her satırın ardından ENTER tuşuna basın:

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 dssenh.dll

regsvr32 rsaenh.dll

regsvr32 gpkcsp.dll

regsvr32 sccbase.dll

regsvr32 slbcsp.dll

regsvr32 mssip32.dll

regsvr32 cryptdlg.dll

exit

Not : İstendiğinde Tamam'ı tıklatın.

3.Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Kaynak :

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/822798[/CODE]

arkadaşlar maalesef bunların hiçbiri işe yaramadı ilgilenenllere teşekkür ederim.sorunu çözdüm;hp cdsi buldum ve yükledim.

sonuç;internetteki driver ve yazılımlar eksik veya bozuk yani pcde sorun yok yazıcı tıkır tıkır yazıyor.aynı problemi yaşayanlar hiç uğraşmadan cdsini arasınlar bence :)

• 9 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...