Jump to content

Windows 8.1 Gimagex Ile Imaj Alma

karadurak
 Share

Recommended Posts

verdiğin ekran görüntüsünde sorun yok devam edersen wim dosyası olusur

köylü kardeş, aradan 3 saat geçti kaç bin klasör taramasına ragmen hala  %0'da windowsapps klasöründeki dosyalarda sürekli hata mesajı yazıyor. Bu şekilde sabaha kadar beklesem anca oluşturur wim dosyasını herhalde :)

eksz.png

• Editor
imagex /compress maximum /flags "Professional" /capture Z: C:\install.wim "Windows 8.1 Pro" "Windows 8.1 Pro"

imagex exe yi system32 klasörüne kopyala yukardaki komutu yönetici olarak çalıştır burada z imaj alacağın dosyaların bulunduğu sürücüdür c de install.wim dosyası olusur

veyahutta adk kurulu ise direk kodları deployment ekranında calıstır

Edited by köylü

imagex /compress maximum /flags "Professional" /capture Z: C:\install.wim "Windows 8.1 Pro" "Windows 8.1 Pro"

imagex exe yi system32 klasörüne kopyala yukardaki komutu yönetici olarak çalıştır burada z imaj alacağın dosyaların bulunduğu sürücüdür c de install.wim dosyası olusur

veyahutta adk kurulu ise direk kodları deployment ekranında calıstır

Evet, komutu direk  deployment ekranında çalıştırdım wim oluşuyor. Teşekkür ederim sorunu bu şekilde çözmüş olduk sayenizde köylü kardeş :)

qvy7.png

Edited by köylü

• 2 ay sonra...

Arkadaslar gimagex te (son versiyon kullanıyorum) imaj alıken aşagıdakı gıbı bı hata alıyorum neden boyle oluyor bılen arkadaslar yardımcı olabılırmı lutfen. Çıldıracagım aksamdan berı kac defa denedım acaba nerede yanlış yapıyorum anlayamadım, halbukı baska bir çalışmada öğle vakti imaj almıştım sorun yoktu şimdi bu neden böyle yapıyor anlamıyorum. Teşekkur ederim.

xAvW00.png

xR42b1.png

• 1 yıl yıl...