Jump to content

Dark Mı Discovery Mi?

GokhanArilik
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar telefon almak istiyorum bütçemde 850 TL falan ben biraz araştırdım karşıma bu telefonlar çıktı http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/general-mobile-discovery-cep-telefonu-16gb-103261227  ve http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/dark-evo-x5-5-quot-quad-core-16gb-akilli-telefon-102850220   Sizce hangisini almalıyım veya başka önerdiğiniz telefon var mı? 

İkisinide alma arkadaşım discovery de ses problemi var kronik konuşurken dııtt diye bir ses geliyor dark da telefon üreticisi değil yapacağı telefondan hayır gelmez satarken de piyasası hiç yok üç kuruşa gider tavsiyem samsung ve lg gibi bir markadan al.

Dark x5 discoveryden bir adım önde donanım olarak ama dark'ın servisleri kimdir nasıldır bilemiyorum. Ayrıca discovery için teknik döküman yazılım  rom vs bulmak çok daha kolay ve çeşitli.

Ekstra olarak önerilebilecek nexus serisi, samsung s3, samsung win bakılabilir.. Sıfır olmasa da temiz garantisi devam eden düşünülebilir.. 

Discovery 4gb cihaza sahibim memnunum.

Edited by yasak_ask

Gm discovery kullanicisiyim.. birincisi kamerasi berbat kumlanma yapiyor.. ekranda kronik olarak olu piksel sorumu var..ben alirken yoktu 20 gun sonra olu piksel cikmaya basladi.. gm de dark ta casper da tel ureticisi degil.. cinden getirttikleri urunlere etiket basan firmalardir..

Lg , samsung , sony , apple markalara yonel derim.. ha bu arada galaxw win gibi cortex a5 kullanan tellere yonelme pisman olursun.. s4 mini vb tellere yonel.. s3 sakin alma kronik sebeke problemi var.. en dusuk s4 mini note 2 s4 bu cihazlara bak.. yok ben 6 ay tel kullanip cope atiyorum dersen gm dark casper bunlara yonelebilirsin

Gm discovery kullanicisiyim.. birincisi kamerasi berbat kumlanma yapiyor.. ekranda kronik olarak olu piksel sorumu var..ben alirken yoktu 20 gun sonra olu piksel cikmaya basladi.. gm de dark ta casper da tel ureticisi degil.. cinden getirttikleri urunlere etiket basan firmalardir..

Lg , samsung , sony , apple markalara yonel derim.. ha bu arada galaxw win gibi cortex a5 kullanan tellere yonelme pisman olursun.. s4 mini vb tellere yonel.. s3 sakin alma kronik sebeke problemi var.. en dusuk s4 mini note 2 s4 bu cihazlara bak.. yok ben 6 ay tel kullanip cope atiyorum dersen gm dark casper bunlara yonelebilirsin

Discovery de kronik ölü piksel sorunu yok... Ayrıca ben 6 aydır kullanmaktayım hiç bir sorun çıkmadı. Parasına göre kamerası ve özellikleri gayet iyi. Çin malı olduğu doğrudur.

Çin malı bile olsa adamlar telefonun arkasında durdular. Şu an General Mobile Discovery 2 gelecek ve  bu telefonun benchmark testlerinde Note 3'ü geçtiğini biliyormuydunuz ?

Teknoloji sitelerindeki tahminlere göre Discovery 2'nin Gionee Elife E7 adlı şu an için dünyanın en hızlı telefonunu baz  alacağı söyleniyor. Bunca insan memnun kalmasa adamlar birden donanımı bu kadar yükseltmezdi.

Helal olsun diyorum.

Discovery de kronik ölü piksel sorunu yok... Ayrıca ben 6 aydır kullanmaktayım hiç bir sorun çıkmadı. Parasına göre kamerası ve özellikleri gayet iyi. Çin malı olduğu doğrudur.

Biraz internette forumlara bakarsaniz alan her 4 kisiden 3 unde sarj sorunu olu pixel sorunu oldugunu gorursunuz... bunlar kronik sorunlardir satilan mallarin %70-80 inde bu sorunlar olmustur.. olu pixel ve kamera ( 5mp lik eski teller bundan iyi foto cekiyor) sorunu haric bende memnunum.. ama o donem imkanim olsaydi s4 minin altinda tel almazdim..

Çin malı bile olsa adamlar telefonun arkasında durdular. Şu an General Mobile Discovery 2 gelecek ve  bu telefonun benchmark testlerinde Note 3'ü geçtiğini biliyormuydunuz ?
Teknoloji sitelerindeki tahminlere göre Discovery 2'nin Gionee Elife E7 adlı şu an için dünyanın en hızlı telefonunu baz  alacağı söyleniyor. Bunca insan memnun kalmasa adamlar birden donanımı bu kadar yükseltmezdi.
Helal olsun diyorum.

Inceleme videosunda 17000 aldi.. 1gb ram snapdrogan 4 cekirdek islemci powersvr 544 ekran karti.. note 3 u gecmesi imkansiz bir model.. fantezi uretmeyin lutfen.. discovery f/p urunu olmasaydi kimse discovery e bakmazdi ben dahil.. ucuz ve kibar oldugu icin aldim sahsen..sahsen uzun sureli kullanicaksa arkadas bilindik markalara baksin

Biraz internette forumlara bakarsaniz alan her 4 kisiden 3 unde sarj sorunu olu pixel sorunu oldugunu gorursunuz... bunlar kronik sorunlardir satilan mallarin %70-80 inde bu sorunlar olmustur.. olu pixel ve kamera ( 5mp lik eski teller bundan iyi foto cekiyor) sorunu haric bende memnunum.. ama o donem imkanim olsaydi s4 minin altinda tel almazdim..

Dediğiniz forumlara bakmasam aşağıdaki başlığı oluşturamazdım sanırım.

http://www.tnctr.com/topic/233297-general-mobile-discovery-root-recovery-romlar/

Ben üstüne basa basa söylüyorum bu telefonun hakkını yiyorsunuz yok yere.

%70-80 ninde sorun olduğu iddiası tamamen sallama gelişi güzel bir iddiadır.

Aslında Kronik sorun olan usb kablolarıydı, usb kablolarının uçlarındaki tırnakların sert ve olması gerekenden daha zorlayıcıdır. Düzgün usb kablosu kullanan mesela samsung usb kabloları gibi kabloları kullanan kimse sıkıntı yaşamamıştır. 

Ölü piksel için; Forumda bu telefonun kullanan ben dahil 4-5 arkadaşta ölü piksel yokken sizde olması olayı kronik yapıyorsa evet kronik bir sorun.

Son olarak bende sizin gibi imkanı parası olan varsa kaliteden şaşmasın diyorum.

Dh deki ve diger forumlara bakarsaniz anlarsiniz.. gariptir ki bir cok kullanici şikayetçi.. hatta adamin biri 10 kutu actirip 11 inci kutuda olu pixelsiz cihaz bulmuş.. kimsenin kimseyi kandirmaya hakki yok.. iyi yada kötü yanlari belli.. bu arada bende sarj sorunu olmadi ha bu demek degildir ki olmayacak.. arkadas 850 liram var diyor 100 tl daha koysun s4 mini lg nexus vb tellere yonelsin.. en mantiklisida bu...

Öncelikle belirtmek isterim dark x5 ful hd 1920x1080 ekrana sahip güzel bir telefon fakat çok yeni bir cihaz güncelleme almadı henüz bildiğim kadarıyla ve ekran full hd bir cihaz olduğu için test etme imkanım olmadı ama yapılan testlere bakılırsa bazı oyunlarda performans yetmiyor bi çok oyundada ucu ucuna yeten bi performans söz konusu.Ayrıca darkta servissi düşünme yerli bir cihaz ve teknobiyotikten araştırabilirsin akortek bilişim isimli bir firmanın güvencesi altında benim akortekten bi çok ürün almışlığım var 2 tanesinde servise göndermek zorunda kaldım inan türkiyedeki birçok servisten daha iyi hizmet sunuyorlar.

Discovery'e gelecek olursak ekran kalitesi ve çözünürlüğü iyi oyunlar ve diğer uygulamalar için çok yeterli bir performansı var test ettim ve çevremde giderek yaygınlaşan ve yaygınlaşmış bir telefon vereceğim linkleerdende yararlanarak kendi kararını verebilirsin.Servis konusunda bir bilgim yok.

Sonuç olarak bana kalırsa 2sinede bulaşma samsung'un tasarımlarını beğenen biride değilim elden kayması olsun kasa kalitesi olsun bana hitap eden bir marka değil.Bütçeni biraz daha zorlayarak htc lg sony gibi markalara yönelebilirsin biraz daha beklemen durumunda ucuzlarsa eğer bu markaların amiral gemisi telefonlarına yönelebilirsin.

senin söylediğin telefonun uzmanlar tarafından incelemeleri 

http://www.teknoseyir.com/101801/beklenen-inceleme-general-mobile-discovery/

http://www.teknoseyir.com/105402/dark-evo-x5-telefon-incelemesi/

İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Hocam bu bütçe ile sanalpazar dan Lenovo P780 al derim. Ben kullanıyorum özellikle pil ömrü süper. Lenovo marka olarak bilinen bir şey. telefonları türkiyede henüz yok sadece.

Lenovonun telefonları kaliteli ve kullanışlı.Tavsiye ederim bende. 

[font='comic sans ms', cursive]Sony Xperia Z C6603  mı [/font][font='comic sans ms', cursive]Samsung S4 i9500 mı??[/font]

S4 abimde var batarya cabuk bitiyor.. s4 cok ozellikli bir cihaz xperia z yide cok oven var.. ozellk vs karsilastir hangisi sana yatkknsa onu al..tabi servis vs bunlarida arastir