Jump to content

500 Gblık Taşınabilir Harddisk Boot Etme

oguz_han_er
 Share

Recommended Posts

bu forumda soruna cevap alamazsan başka yerde cevap bulabilmen zor

ben nette bulunan hemen hemen bütün multiboot programlarını okudum ve denedim

blue_life arkadaşımızın multiboot konusunu oku orada anlatılanları uygula yaparsın yapamıyorsan gözden kaçırdığın birşeyler var demektir

önce biosun usb boot destekliyor mu

bios ayarların doğrumu

arkadaşlar zaten soruna cevap vermişler önce usb hhd ikiye böl (örneğin 50gb ve 450gb olarak) ve ntfs formatla sonra 50gb bölümü etkin yap

daha sonra 50gb alana boot vermen gerekiyor sanırım senin sıkıntın burada!!!

usb harddiske boot verebildin mi

multiboot menüsünü düzgün kopyaladın mı  gibi soruların cevabını bul

en kolay yolu MB_USB.exe programını kullan otomatik olarak gerekli boot dosyalarını ve menüsünü kopyalıyor

multiboot konusunu biraz dikkatli okursan menüyü ve içeriği nasıl düzenleyeceğini öğrenirsin

birde bypascal arkadaşın Pascal Multiboot v2.0 konusu var orayada bakabilirsin

Edited by sercaniz

Günlerdir ugrasıyorum defalarca tekrar denedim farklı boot programlarıyla farklı sistemlerle ve farklı hddlerde bozukmu acaba diyerek okumadıgım yazı izlemedigim video kalmadı forumdan bazı arkadaslarda allah razı olsun teamle baglanıp yapmaya çalıstı fakat gene olmadı acaba yapan kullanan varmı suanda ?

Özelden de sormuştum. Bootable yapmış ol veya olma HDD'yi bilgisayarına takılı halde yeniden başlattığında bios'ta boot selection listesinde HDD'yi görüyor musun? Yoksa hiç mi gözük müyor?

Örneğin dün sana bahsettiğim olay laptopuma 3 tane flash bağlı. Toshiba ve Hp görünüyor ama Kingstone'u bios daha baştan görmüyor. Bunu bootable disk yapsan da bir işine yaramaz. Ama aynı kingstone'u bir başka laptopum görebiliyor ve boot edebiliyor. Yani biraz da bios güncelliği ile ilgili HDD'leri tanıma olayı:

i-93755.jpg

Edited by mogokce

Hdd boot edıyorum izmir teknik destek boot oluyo yada baska isletim sistemi gerci oluyomu bilmiyorum ama bilgisayarımda simgesi cıkıyo hdd takılıyken sıstem acılmıyo donuyo kalıyo hddyı cıkartıyorum sıstemmı yenıden baslatıyorum sıstem acılıyor hdd takılıyken acılmıyor ıkı farklı dıskte denedım dısk kutusuyla alakası bı sıkıntı sanırım dısklerı taratırdım bad sector falanda yok