Jump to content

Windows7 Ye Program Ekleme

lwon
 Share

Recommended Posts

Merhabalar windows7 dvdsine 8 gb'lık elimde bulunan katılımsız programları eklemek istiyorum.Biraz araştırdığım kadarıyla bir bat dosyası oluşturmam gerekiyor. O bat dosyası sayesınde windows kurulduktan sonra exe olarak belirlediğim katılımsız programları sırasıyla yüklenecek.

Bilgisi olan varmı?

Şimdiden teşekkür ediyorum.Çok araştırma yaptım ama bir sonuca rastlayamadım.Bi yöntem buldum ama o da yükleme bitmek üzere iken bozuk yükleme dosyası nedeniyle kur devam edemiyor diyerek iptal oluyor.

Bende onu denedim zaten. Gayet güzel hazırlıyor. İso dosyası oluşturuyor.Dvd ye çekiyorum. Windows7 yi kuruyor tam kurulum bitecek programları yükleyecek. Bozuk yükleme dosyası nedeniyle kur devam edemiyor diye hata veriyor.Köylünün yaptığı x86 tüm sürümler cdsine yapıyorum bu işlemleri.

Başka öneriniz varmı?

• 2 hafta sonra ...

Ne yaptımsa başaramadım. Arkadaşlar ben bir bat dosyası hazırladım. O dizinede programları attım. Bu bat dosyası windows7 kurulum bittikten sonra son adımda çalışamazmı? Bunu bilen kimse yokmu? Biri Allah rızası için yardım etsin ya.

Bat dosyasının içeriği : 

@echo on
Start /wait Adobe.exe /quiet /norestart
Start /wait Flash.exe /quiet /norestart
Start /wait Gom.exe /quiet /norestart
Start /wait Google.exe /quiet /norestart
Start /wait Nero.exe /quiet /norestart
Start /wait Net.exe /quiet /norestart
Start /wait Office.exe /quiet /norestart
Start /wait Avast.exe /quiet /norestart
exit
Edited by lwon

Arkadaşlar köylü ustanın yaptığı

Bunların hepsi katılımsızsa /quiet /norestart parametresine gerek yok. Eğerki eklediğin program katılımsız değilse USSF ile parametresini ekle ama katılımsızsa  /quiet /norestart parametresi gereksizdir .. İyi forumlar ..  :give_rose:

Hımm doğrudur da sorum şu bu bat dosyasını dvd kurulum bitirdiği zaman nasıl çalışacak.Mesela ben windows7 iso dosyasını ultraiso programı aracılığı ile açıyorum sources klasörünün içine setupcomplete.cmd dosyası oluşturup ultraiso ile dvdye yazdırıyorum.Ama dvd ye çekince boot özelliği devre dışı kalıyor. Ne yapmam gerekiyor bilginiz varsa yardım edebilir misiniz?

@Köylü  abinin bunun için bi çalışması var, onu inceledinizmi, kesin bi yol gösterir o çalışma size

Köylü ustanın çalışmasını yapıyorum ama hata veriyor kurulum sırasında.Başka bir yöntem bilen varmı?

• Editor

@Echo off
@title MoTuN
SET DRV=""
FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z C) DO IF EXIST %%i:\falanfilan.ico SET DRV=%%i:\
Echo. o kadar program atilir mi lavuk ? bitene kadar bekleyeceksin.. bu ekrani kapatayim deme !
goto kur
:kur
start %DRV%\programlar\birinciprogram.exe
start %DRV%\programlar\ikinciprogram.exe
start %DRV%\programlar\ucuncuprogram.exe
start %DRV%\programlar\dorduncuprogram.exe
.........................................
exit

falanfilan.ico dosyası dvd nin ana dizininde bulunmalı ki komut dosyan dvd sürücünü tespit etsin. (ismi ve uzantı farklı olabilir, yeter ki ana dizinde bulunsun) programlar da exe lerin bulunduğu klasöründür

yukarıdaki örnek cmd dosyanı runonce altından çalıştırırsan istediğin olur. RunOnce için google da arama yaparsın artık, değil mi?

Edited by MOTUN

@Echo off
@title MoTuN
SET DRV=""
FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z C) DO IF EXIST %%i:\falanfilan.ico SET DRV=%%i:\
Echo. o kadar program atilir mi lavuk ? bitene kadar bekleyeceksin.. bu ekrani kapatayim deme !
goto kur
:kur
start %DRV%\programlar\birinciprogram.exe
start %DRV%\programlar\ikinciprogram.exe
start %DRV%\programlar\ucuncuprogram.exe
start %DRV%\programlar\dorduncuprogram.exe
exit

falanfilan.ico dosyası dvd nin ana dizininde bulunmalı ki komut dosyan dvd sürücünü tespit etsin. (ismi ve uzantı farklı olabilir, yeter ki ana dizinde bulunsun) programlar da exe lerin bulunduğu klasöründür

yukarıdaki örnek cmd dosyanı runonce altından çalıştırırsan istediğin olur. RunOnce için google da arama yaparsın artık, değil mi?

Kardeş teşekkür ederim de herşeyi ayarladım dediğin gibi yaptım ama windows ayarlarınızı sonlandırıyora geliyor öyle kalıyor. Başka bir çözüm yolu yokmu?

Aşağıdaki dosyayı indirip incele. örnek olarak kur.exe attım içine winrar kuruluyor. bu şekilde ben çalıştırdım umarım istediğin gibi sende yapabilirsin. içinde reg dosyalarıda var açıklamaları mevcut işine yaramıyorsa silersin.

bittikten sonra source klasorunun içine at.

http://www.dosya.tc/server25/0oipy5/oem.rar.html

Aşağıdaki dosyayı indirip incele. örnek olarak kur.exe attım içine winrar kuruluyor. bu şekilde ben çalıştırdım umarım istediğin gibi sende yapabilirsin. içinde reg dosyalarıda var açıklamaları mevcut işine yaramıyorsa silersin.

bittikten sonra source klasorunun içine at.

Kardeşim eyvallah işe yaradı uğraşan kardeşler bu anlattığın yöntemi uygulayabilirler.Allah razı olsun.

• Editor

Kardeş teşekkür ederim de herşeyi ayarladım dediğin gibi yaptım ama windows ayarlarınızı sonlandırıyora geliyor öyle kalıyor. Başka bir çözüm yolu yokmu?

windows ayarlarınızı sonlandırıyor yazısı benim hatırladığım kadarı ile setupcomplete.cmd ile program kurdurduğunuz esnada çıkan yazı, doğru mu ?

ben size runonce ile yani masaüstü gelmeden hemen önceki o hoş geldiniz yazısı esnasında yapmak için araştırın demiştim. neyse, sorununuzu çözmüşsünüz sonuçta. saygılar.