Jump to content

Bilgisayarım 2-3 Saniyelik Aralıklarla Donuyor

makam
 Share

Recommended Posts

arkadaslar bılgısayarımda wındows 8 yuklu son bır haftadır normal ıslemlerde bıle  donmaya basladı baslangıcta bır sorunu yok ama sonrasında 2-3 sanıyelık donmalardan sonra kendı kendıne gerı duzelıyor ve sonra yıne donuyor yıne duzelıyor bu boyle devam edıyor sebebını buamadım sızce nasıl cozebılırım arkadaslar lutfen acıl yardım :(((

çözümünü bilen varsa yardım etsin bende de var bu sorun çok sık değil ama pc donup exploreri yeniden baslatıyor.2 saniyelik bir olay.Daha yeni format atıp 8.1 e gectim bundada var bu sorun ?

Arkadaşlar belki düzelmeyecek ama böyle bir şeyi ilk kez duydum yalnız Iobit advanced system care 7 yi kurun ve tarama yaptırıp her şeyi düzeltin ben bu şekilde çoğu sorunun ortadan kalktığını biliyorum belki bunu da çözer .  Bu program çok iyi hiç şüpheniz olmasın.
Bunun yanında başlangıçta çalışan bir program olabilir anlık kasıntı yapan makineye yerleşik gizli bir servis olabilir arkaplanda çalışan .

Edited by conveys16

bılgısayarımda zaten ıobıt advanced system care 7 var gunluk tarıyorum zaten ama sorun bulamıyor daha onceden bır sorun gormemıstım yaklasık bır haftadan berı var recovery yaptıyım yıne aynı sekılde donma yapıyor sızce ne yapmalıyım hangı parçada sıkıntı olabılır ??

pekı harddısktekı sorunu cozmek ıcın ne yapmam lazım ??

ama dıkkat ceken bır nokta da su var cpu yuzdesı cogunlukla yuksek oluyor nedense harddıskın de yazma hızı cok yuksektı degısme yok ?

dediğine göre işlemciden kaynaklı gözüküyor yüzde yüksekse işlem yaprken pc de kasmalar yaratıyorddur saniyelik . O zaman arkaplanda çalışan uygulamalara bakcaksın ne çalışıyor diye birde orda bellek kullanımı yüsek olan servislere dikkat et onlar yapar . olmadı sana teamwieverdan bağlanıp bakabilirim bu konuda bilgin yoksa.