Jump to content

Xp Kuramama Sorunu X64 Işlemci

KoJaN
 Share

Recommended Posts

x64 tabanlı işlemcim var xp kurarken "operating system found" iso bozuk olamaz diger xp leride denedim aynı sorun hep 

dell insipiron 1545 pc 

usb den format atıyorum

Edited by KoJaN

bozuk olmayabılır ama bazen boyle şeylerle karşılaşılabılıyor.Bi ara tam 8 farklı xp format atamamıştım.

Kullanılan cd cinsi yazdırma hızı vs etkıler.prınco tercıh edınız yada usb ıle rufus

aynen bende denedim 5-6 tane farklı xp cdsi dosyası sonra hata veriyo bıktım artık aynı hatadan

usbden atıyorum format 

Edited by KoJaN

Hım ram 3gb olsaydı 7 thinpc önerebilirdim ama en uygunları 7-8 gibi duruyor. Xp 64bit kurunca sürücü konusunda sıkıntı çekme ihtimalin var. 

hm neyse  yardımın için teşekkür ederim hatanın sebebini bulmaya çalışayım

İşlemcin 64 Biti Destekliyormu Desteklemiyormu ona bak..

x64 tabanlı işlemcim var xp kurarken "operating system found" iso bozuk olamaz diger xp leride denedim aynı sorun hep 

dell insipiron 1545 pc 

usb den format atıyorum

Hocam dikkat ettiyseniz "operating system found"  mesajı vermiş, yani kurulmak istenen bölümde muhtemelen başka bi işletim sistemi var. Kurmak istediğiniz bölümü ki( windows 7 vea 8 varsa  onların extradan yaptığı 100~350 mb lık bölümlemeyi de)  silerek xp kurmayaı denerseniz sanırım sorun çözülür. Yanisıara harddisk tanımlamanızı kurmak istediğiniz xp bilmiyor olabilir. Bunu sorunu da şu şekilde çözebilirsiniz.Biosa girerek sata olan hdd nizi ahcı şeklinde tanımlamayı ide yada compitable şeklinde değiştirmenizde xp nin o hdd yi görmesini sağlar.bazı bilgisayarların biosunda işletim sisteminin ne olacağı şeklinde ayarlar var, onu da mutlaka kontrol edin bence... 

Edited by digimonster