Jump to content

İşletim Sistemi Sorunu

necinar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar WD 15EARS 1.5 Tb. lik harddiskim var. Formatlamak istedim, Win7 kuruluydu ancak tekrar formatta kurmadı sorun verdi. Yeni dvd den de yükledim hep aynı sorunu verdi. Xp kurdum sorunsuz kuruldu. Tekrar 7 yi kurmak istediğimde gene takılma yaptı hep. Takılma yüklemeye başlayın ekranından sonra medya cihazı vb. bulunamadı gibi yapıyor. xp de sorun yok. yardımlarınızı bekliyorum

Takılma yüklemeye başlayın ekranından sonra medya cihazı vb. bulunamadı gibi yapıyor. xp de sorun yok. Hdd de bölümler görmeye gelmeden. işletim sisteminin kkurulacağı alanı seçmeden önce. ayrıca ilginize teşekkürler

Takılma yüklemeye başlayın ekranından sonra medya cihazı vb. bulunamadı gibi yapıyor. xp de sorun yok. Hdd de bölümler görmeye gelmeden. işletim sisteminin kkurulacağı alanı seçmeden önce. ayrıca ilginize teşekkürler

Arkadaşım sorunu çözemediysen hala ,  derdine derman olabilirim sanırım :)

hayır arkadaşlar dvd ile alakalı değil ya bu dedikleriniz bence raslantı sonucu sizde başarılı sonuç vermiş .  Bende de aynısı yaşandı ancak kendi uzun uğraşlarım sonunda yöntemini buldum ve bir kenara not ettim . Biraz uğraştırıyor ama çözülüyor sizin dediklerinizle çözülmesi kesin değil .
Bakın denesin başka bir dvd veya usb ile eğer olmazsa tek çözümü benim söyleyeceğim şekildedir .

Edited by conveys16

hayır arkadaşlar dvd ile alakalı değil ya bu dedikleriniz bence raslantı sonucu sizde başarılı sonuç vermiş .  Bende de aynısı yaşandı ancak kendi uzun uğraşlarım sonunda yöntemini buldum ve bir kenara not ettim . Biraz uğraştırıyor ama çözülüyor sizin dediklerinizle çözülmesi kesin değil .
Bakın denesin başka bir dvd veya usb ile eğer olmazsa tek çözümü benim söyleyeceğim şekildedir .

çözümü yazarsan sevinirim arkadaşım

hadi bunca insanı anladık rastlantı ya seninkide rastlantı sonucuysa :D

Çözüm şöyle :
Linux ile hazırlanmış bootable usb kullanılmalı. İsmi de parted magic  bu isoyu netten indirin ardından usbye yazdırın. daha sonra sistemi bununla başlatın
Linuxta başlattıktan sonra "Partition editor " aracı ile bölümleri tek birim haline getirin ve tekrar bölümlendirin. ARTIK windows 7 kurulumunu denediğiniz diskler gözüküyor olmalı :)
 Olmazsa yada hiç bunu yapmadan önce şu yolu takip edin ;  Sistem onarım Diskini takıp pcyi başlatın ve Kurulum ekranına gelmeden Windowsu Onar seçeneği ile Cmd ekranına ulaşın. ve aşağıdaki komtları uygulayın.
format c:/g(hızlı formatlamadır)  veya
format c:/u(uzun biçimlendirme )     bu işlemlerden sonra format atmayı deneyin

Çözüm şöyle :
Linux ile hazırlanmış bootable usb kullanılmalı. İsmi de parted magic  bu isoyu netten indirin ardından usbye yazdırın. daha sonra sistemi bununla başlatın
Linuxta başlattıktan sonra "Partition editor " aracı ile bölümleri tek birim haline getirin ve tekrar bölümlendirin. ARTIK windows 7 kurulumunu denediğiniz diskler gözüküyor olmalı :)
 Olmazsa yada hiç bunu yapmadan önce şu yolu takip edin ;  Sistem onarım Diskini takıp pcyi başlatın ve Kurulum ekranına gelmeden Windowsu Onar seçeneği ile Cmd ekranına ulaşın. ve aşağıdaki komtları uygulayın.
format c:/g(hızlı formatlamadır)  veya
format c:/u(uzun biçimlendirme )     bu işlemlerden sonra format atmayı deneyin

sen ne içtin ya :D

format C:/g ve format C:/U  yok artık :D

ne demek yok ya anlamadım seni olmayan bir şeyi mi söyledim nasıl oldu ? yoksa ben nasıl yaptım CMD EKRANI DENEN BİR ŞEY VAR

var da var olmasına kodlar öle değil.

hızlı format : Format C:/q 
normal ise : Format C:

ama bunlar zaten Fat32 format kodları. bunların dışında birde disk onarım kodları mevcut. onlarda:

chkdsk komutları.

var da var olmasına kodlar öle değil.

hızlı format : Format C:/q 
normal ise : Format C:

ama bunlar zaten Fat32 format kodları. bunların dışında birde disk onarım kodları mevcut. onlarda:

chkdsk komutları.

şurayı yanlış yazmışım   format c:/q olcaktı  haklsıın yalnız  benim dediklerimle attım ben  fat32 değil ya olsa bile ntfs olcak format atarken .