Jump to content

Lazer Ameliyatı Olmayı Düşünüyorum

lamont
 Share

Recommended Posts

Amcamın eşi İstanbul'da göz doktoru. Gözleri 6 numara falan ve kesinlikle lazer ameliyat tavsiye etmiyor, kendisi de olmuyor. Çoğu göz doktoru da bu konuda hemfikir; daha yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğunu söylüyorlar; ileride nasıl etkiler çıkacağı bilinmiyormuş. Yine askerdeyken komutanım lazer ameliyatı olduğunu; ameliyattan sonra göz bebeklerinin büyüdüğünü ve bu yüzden devamlı güneş gözlüğüyle dolaşması gerektiğini; lazer ameliyatı olanların 40'lı yaşlardan sonra prespiyopiye daha yatkın olduğunu ve ileri derecelerde prespiyop olduğunu söylemişti; ne derece doğru bilemem. Kafanıza koyduysanız da fiyatına falan bakmayın; bu işte nam salmış Dünya Göz, arkadaşın bahsettiği Maya Göz, vb. yerlerde yaptırın; göz bu, şakaya gelmez.

Çoğu göz doktoru da bu konuda hemfikir; daha yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğunu söylüyorlar; ileride nasıl etkiler çıkacağı bilinmiyormuş. 

ben 2004'de yani 10 sene önce Gaziantep'te 2.50 derece miyop için ameliyat oldum. Çok şükür gözlerim tamamen düzeldi. bu 10 sene içinde hiç bir sorun yaşamadım. Sadece hafiften geri bozuldu. 0,50 falan olmuştur en fazla yani çok az ilerledi. Ha tabi bu kişiden kişiye, hastalıktan hastalığa değişebilir. 16-17 sene gözlük kullandım, ameliyattan sonra iyi ki olmuşum dedim, hala da diyorum. Olun ya da olmayın demiyorum ama şimdi olsa yine olurdum ben.

Yanlış hatırlamıyorsam şurasıydı: http://www.dunyagoz.com/v0/merkezlerimiz/gaziantep.html

ben 2004'de yani 10 sene önce Gaziantep'te 2.50 derece miyop için ameliyat oldum. Çok şükür gözlerim tamamen düzeldi. bu 10 sene içinde hiç bir sorun yaşamadım. Sadece hafiften geri bozuldu. 0,50 falan olmuştur en fazla yani çok az ilerledi. Ha tabi bu kişiden kişiye, hastalıktan hastalığa değişebilir. 16-17 sene gözlük kullandım, ameliyattan sonra iyi ki olmuşum dedim, hala da diyorum. Olun ya da olmayın demiyorum ama şimdi olsa yine olurdum ben.

Yanlış hatırlamıyorsam şurasıydı: http://www.dunyagoz.com/v0/merkezlerimiz/gaziantep.html

Beni de şeytan dürtmüyor değil; ufacık bir gaza gelsem hemen olacağım. Sadece duyduklarımı söyledim :)

Rabbim acil şifalar versin. Göz konusu çok hassas olduğundan bu sebeple çok temkinli olmalısın. Bir doktordan (ne kadar doğru bilemiyorum) göz konusunda %100 tedavi olmadığını duymuştum (gerçi bende 0.75 ile 1 arasında bir bozukluk vardı ve gözlük almak için gittiğimde söylemişti). Yakın zamanda da akrabam göz romatizması denen bir hastalığa yakalandı ve doktor gözünün arkasında iltihap var ameliyat olman lazım demiş. Onlarda İstanbul da olmak istiyorlardı. Genelde İstanbul'u tavsiye ediyorlar ama orada da hangi doktora güveneceğin sıkıntılı oluyor.

Geçmiş olsun İnşallah bir an önce geçer.

Rabbim yardımcın olsun...

Neden tavsiye etmiyorsunuz gerekçesini açıklarsanız bizlerde aydınlanmış oluruz belki bilmediğimiz birşey vardır değil mi?

Nedeni; Şu; Benim Apt. Komşum Lazer Oldu Daha beter Görüyor Zaten Geceleri hiç görmüyor Bir BAşka Bende Arasıra Gözlük Kullanıyorum Dt. sordum lazer filan dt bana dedi bende gözlük kullanıyorum ama yapmasan daha iyi ilerki yıllarda sorun çıkarma şansı var

tabi ben demiyorum illaki yapma bir diğer arkadaşım kendisi lazer yapmış diyorki mükemmel dedi

ama dt tavsiyesi daha iyi bence  bunlar "kendi fikrim" gerisi size kalmış.

Nedeni; Şu; Benim Apt. Komşum Lazer Oldu Daha beter Görüyor Zaten Geceleri hiç görmüyor Bir BAşka Bende Arasıra Gözlük Kullanıyorum Dt. sordum lazer filan dt bana dedi bende gözlük kullanıyorum ama yapmasan daha iyi ilerki yıllarda sorun çıkarma şansı var

tabi ben demiyorum illaki yapma bir diğer arkadaşım kendisi lazer yapmış diyorki mükemmel dedi

ama dt tavsiyesi daha iyi bence  bunlar "kendi fikrim" gerisi size kalmış.

Bigilendirdiğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Bigilendirdiğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Rica Ederederim.

arkadaşlar çok memlun olanlarda var olmayanlarda var memlun olanalrın cerrrahı iyi oldugunu düşünüyorum doktorun tavsiyerine uydugunu düşünüyorum her cerrahi müdahale risklidir 20 yıldır lazer tedavisi türkiyede uygulanıyor artık iyice geliştigini düşünüyorum araştırıyorum halen adana da ameliyat olup doktor tavsiyesinde bulunabilecek kimseler yazsın lütfen şaun göz numaram sanırım -5 miyop her iki gözde ve( gece görüşüm zayıf gözlügü çıkardıgım zaman hiç bişe göremiyorum bu yüzden lazer tek çıkış yolum ama iyi bir doktor lazım ) görüşlerinizi bekliyorum

arkadaşlar çok memlun olanlarda var olmayanlarda var memlun olanalrın cerrrahı iyi oldugunu düşünüyorum doktorun tavsiyerine uydugunu düşünüyorum her cerrahi müdahale risklidir 20 yıldır lazer tedavisi türkiyede uygulanıyor artık iyice geliştigini düşünüyorum araştırıyorum halen adana da ameliyat olup doktor tavsiyesinde bulunabilecek kimseler yazsın lütfen şaun göz numaram sanırım -5 miyop her iki gözde ve( gece görüşüm zayıf gözlügü çıkardıgım zaman hiç bişe göremiyorum bu yüzden lazer tek çıkış yolum ama iyi bir doktor lazım ) görüşlerinizi bekliyorum

Hakkında Hayırlısı Ne ise O ;Olsun kardeşim...

tşk ederim admince allah razı olsun dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlar

biraz bilgi verebilirmisiniz mehmetosm sen yaptırdınmı nasıl memlunmusun

Ben ameliyat yaptırmadım ama normal muayene oldum ve tanıyorum o insanları ve herkes memnuniyetini dile getiriyor ameliyat konusunda

Öncelikle geçmiş olsun .. Arkadaşlar benimde bir gözümde 0.50 birindede 0.25 bişey var ama bilmiyorum miyop mu ne olduğunu bilmiyorum doktor gözlük verdi bu değerler ciddi midir acaba üzerine gitmem ilgilenmem gerekirmi..??

Edited by neskali

bende ilk gözlüğümü senin değerlerinde almıştım neskali, hafif bir netlik bozukluğu oluyor o değerlerde. yani örneğin miyopsa uzağa bakarken çok hafif  bulanıklık oluyor görüntüde. ama ne hikmetse ben gözlük aldıktan sonra 2.50 ye kadar ilerledi. şu an gözlüğü çıkartsan çok az fark hissedersin sanırım. o değerlerde ameliyat önerilmez zaten.

bende ilk gözlüğümü senin değerlerinde almıştım neskali, hafif bir netlik bozukluğu oluyor o değerlerde. yani örneğin miyopsa uzağa bakarken çok hafif  bulanıklık oluyor görüntüde. ama ne hikmetse ben gözlük aldıktan sonra 2.50 ye kadar ilerledi. şu an gözlüğü çıkartsan çok az fark hissedersin sanırım. o değerlerde ameliyat önerilmez zaten.

aynen dediğin gibi üstad gözlüğü elimden geldiğince kullanıyorum ilerlemesin diye... Seninki neden ilerledi üstad..???

neskali gözlük fazla kullanamam degerlerin düşük gözlük bile kullanmana gerek yok gözlüge gözün alışınca gözlüksüz göremiyorsun sonra göz tembelligi oluşuyor ilerliyor o degerde gözlük kullanmam gözünü gözlüge alıştırma

• 2 hafta sonra ...

kintaro lazer ameliaytını olduktan sonra ne kadar süre pc basındna uzak kaldın iyileşme sürecinden sonra uzun süre pc basında kalınca veya program yazınca problem oluyormu biraz bilgi almak istiyorum çünkü ben doktora gittim göz filmi çekildi göz uygun dedi ama ilasik olacaksın dedi oysa programcılar ve dövüş sanatlarıyla ilgilenenler lasek tavsiye ediliyor doktor lasek agrılı falan dedi ilasik olan pc basında fazla oturan bir problem yaşıyormu