Jump to content

Acronis Dvd Den Kurarken Hata

lamont
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar acronis 2014 premium boot cd ile images aldım aldıgım images 2 dvd bölmek için split seçneginde dvd böldüm images işlemi bittikten sonra 2 dvd için tib dosyası oluşturdu  acronis boot cd ultra iso açtım tib 1 buna ekledim zaten dvd ancak sıgdı dvd yazdımdım boot ettim ve şöyle bir hata alıyorum sebebi nedir hdd oldugu zaman images dosyaları çalışıyor acronis ekliyor ama dvd olunca çalışmıyor sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazabilirmi ?

browse butonuna tıklayıp imagesi seçtigim (this is not the last volume of a backup archive) aldıgım hata budur sebebi nedir 

Anlayacağınız şekilde anlatayım.

Acronis True Image programı, alınmış sistem yedekleri (TIB) içerisine, disk bilgisi, partition bilgisi, exlude ve include files vs vs gibi bilgilerinide ekler. Ancak sizin yapmış olduğunuz gibi split (bölünmüş) TIB dosyaları içerisinde bu bilgi en son TIB dosyası içerisine eklenir. Sizin almış olduğunuz hata iletisindeki sebep sizin DVD1 içerisindeki TIB dosyasını kullanmanızdır. Eğer 3 parça halinde ise ilk önce DVD3'teki TIB dosyasını göstermeniz, daha sonra ise sizden Acronis'in istediği DVD'yi yerleştirmeniz gerekmekte.

Haydi kolay gele !

Böyle bir hata ile hiç karşılaşmadım. Yanlış yapılan birşeyler var ortada ama ne. Alınan imaj şekli, DVD'ye yazdırılır iken DVD'nin alacağı isim, DVD'deki imajın ismi, hatalı yada eksik yazım vs gibi bir hata da olabilir. Eğer mümkün ise HDD üzerinde bir klasör oluşturarak 2 dosyayıda aynı klasöre kopyalayarak deneyin. Eğer bu şekilde hata almıyor iseniz, DVD'ye yazım esnasında bir hatadan oluşmuş demektir

Haydi kolay gele !

teyyare 2 tane sıkıştırılmış acronis kendi sıkıştırma yöntemiyle sıkıştırılmış tib dosyası oluşturdu bende tib1 acronis boot cd ultraiso ile içine ekledim dvd yazdım diger tib2 dosyasınıda veri dvd olarak klasör olmadan yazdım acronis boot dosyasını oldugu dvd tib recovery başlattım dvd1 çıakrdım dvd2 taktım senin dedigin gibi yukarıda belirtmiş oldugum hatayı aldım ...

4.7 GB olarak ayarlanmış TIB dosyasını nasıl oluyorda Acronis Boot CD'ye aktarıp 4.7 GB'lık DVD'ye yazdırdın bunu anlamış değilim ! 4.7 GB TIB dosyası + 440 MB Acronis BootCD = 5.1 GB eder. yazılmayan 440 MB nerede ? Ultra ISO OverSize hatası vermiş olmalıydı. bu hatayı göz ardı ederek yazdırdı isen şu anda elindeki TIB dosyaları eksik olduğu için bu hatayı alacaksın tabikide. 

Senin anlattıklarından benim anladığım bu, eğer yanlış anladığım bir nokta var ise açıkla ki sorunu çözelim

Haydi kolay gele !

teyyare acronis comperssion sıkıştırma yöntemiyle yaptım acronis yer kalsın diye ama bundna dolayıda yaptıgını sanmıyorum

çünkü hdd iken problemsiz kuruyor dvd deki sorunu çözemedim

sysprep kullanmadan farklı bir yöntemle iamges alıp başka pc lere kuracam sysprep olmadna farklı bir yöntem işe yaradı lakin acronis bu sorunu çözemedim

bu arada teyyare mesaj kutun dolmuş mesaj atamıyorum siteden yazışmaylada geç ulaşıyor 

Edited by lamont