Jump to content

Sistem Önerisi

Share

Recommended Posts

S.a arkdaşlar elimde şoyle bir sistem var 

işlemci:AMD QUAD CORE 2,20 GHZ

Ekran kartı:128 bit asus 950 gt

anakart:http://www.asus.com/Motherboards/M3N78VM/

Ram:6 gb ddr 2

son zamanda bazı oyunlar  dx 11 olunca açmaz oldu  rip işinde zorlanma olmaya başladı acaba sadece ekran kartımı alsam iyidir yoksa yenı pc toplamakmı daha mantıklıdır onerinizi ve yorumunuzu beklıyorum şimdiden teşekurler

Edited by XXX90

• 4 hafta sonra ...

s.a arkdaşlar haliyle yenı oyunlar artık dx11 çalşımaya başladı elimde 9500 gt asus kart var dx 10 lu  oyunlarda sıkınıtı yaşıyorum 250 tl bütçe ile bir art almak istyorum sistem aşagıda şimdiden teşekurler...

Anakart: asusm3n78-vm

işlemci:amd phonem 2,20 ghz quad

ekran kartı asus:9500 gt

ddr 2 ram:6 gb

hardisk:1 tb

acaba nvıda cipsetli olablirmi rip felan yapıyorum onda laızmda oluyor hocam 

kartın giriş yuvası pc express 3,0 benım anakart 2,0 sorun olurmu acaba

pc express 3.0 veya 2.0 hiç fark olmaz zaten alacağın kart gtx680 veya hd7970 gibi birşey değilse pc express 3.0 veya 2.0 performans farkıda olmaz ama iyi bir kart istiyorsan 2.el 250 tl ye bulabilirsin mesela hd7850 gibi veya gtx660 gibi

s.a arkdaşlar başlıkta belırtğm gibi şu an hala hazırda elımde şu sistem mevcut

anakart:asusm3n78-vm http://www.asus.com/Motherboards/M3N78VM/
ekran kartı:9500 gt nvıda 
ram 6 gb ddr 800 mhz
harddisk:1 TB 
İŞLEMCİ:AMD phonem x4 2,20 ghz quad
psu:350 w

size soracagım şurası son zamanda yeni oyunlar düşük performans low da oynmaya başladım dx11 olanları zaten hiç çallıştırmıyor acaba yenı bir ekran kartı alsam bu pc ye değermi arkdaşlar oyunlarda guc farkı olurmu  yoksa kople değşmek daha mantıklımı http://www.vatanbilgisayar.com/r7-25...ti.html?srt=UP

bu kartı alsam mesala bu pc ye fark olurmu fifkırleriniz neler belırtsiiseniz bende ona gore hareket edicem şimdeden sağolaun

250 tl bütçeyle bir kart alıcam bütçe 250 tl 

Edited by XXX90

[warning]Aynı konu hakkında açmış olduğunuz tüm konular bu başlık altında toplanmıştır. Lütfen yeni konu açmak yerine eski konularınızı güncelleyerek yorum almaya devam edin.[/warning]

Haydi kolay gele !

Sistemi yeniden toplasan daha iyi tabi ama R7 de güzel kart oyunlarda performans artışı yaşarsın ama diğer parçaların darboğaz yaparmı onu bilmiyorum :)

Edited by neskali

Sistemi yeniden toplasan daha iyi tabi ama R7 de güzel kart oyunlarda performans artışı yaşarsın ama diğer parçaların darboğaz yaparmı onu bilmiyorum  :)

ben bu r7  alım ya her 3 kşiden 2 si bu kart diyor hocam 210 kıyayım en iyisi

darboğaz yapacağını zannetmem ben kendimden söyliym geçen sene bir pcmde asus p5qlse anakart core 2duo e7400 işlemci 3gb ram vardı 9800gtkart vardı kart yandı yerine hd7850oc. aldım oyunlarda müthiş performans artışı yaşadım darboğaz 

yaşamadım bununla bir çok oyun oynadım sadece bazen ramin 3 olmasından sıkıntı yaşadım fakat senin 6gb hiç sorun olmaz kart için bütçeni iyi ayarla iyi bir kart al ve daha sonra pişman olma yeni oyunlar için söylüyom sıkıntı yaşama diye

Edited by hasandgn34