Jump to content

Windows 8.1 Update 1 Türkçe (Orj Msdn Iso)

istanbul82
 Share

Recommended Posts

sp siz isoda (enterprise sürümünde) ei.cfg silince kurulumda tüm sürümleri (enterprise ,pro gibi) gösteriyordu.Bu yeni isoda bunu nasıl yaparız

Selam

Bahsettiğiniz uygulamada maalesef böyle bir durum söz konusu değildir! Ancak çoklu sistemlerde Sources klasörüne ei.cfg eklendiği zaman bunu mümkün kılar. Sonrasında da ekleyin ekleyebildiğiniz kadar.. :)

• Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Selam arkadaşlar

Merakım yüzünden ben Endüstri Pro (Embedded Industry Pro 32-Bit) sürümünü kurdum ve biraz gözlemledim.. Bana Win7'nin Home Basic veya Home Premium sürümlerini hatırlattı. :)

Zannedersem hafif olduğundan sistem o kadar hızlı ki, anında görüntü geldiği gibi HDD'de kurulum alanı oldukça düşük. Çok fazla denetleyemedim ama nasıl bir metro arayüze sahip olduğunu aşağıdaki resimlerle göstermeye çalıştım..

Benim gibi meraklı olanların bilgisine.. :)

8nkE3W.jpg

vzmolr.jpg

acaba orijinal VL sürüm ne zaman düşer bilgisi olan varmı arkadaşlar ben8.1 çıktığında denemiştim bana en stabil VL sürümler çalişiyor geldi bekliyorum VL sürümü inatla :)

Selam

Bu sürümü bizlerde bekliyoruz ama size şunu belirtmek isterim.. Windows 8.1 with Update (multiple editions) (x64)-(x86) sürümlerine ei.cfg eklediğinizde, kurulum esnasında karşınıza gelen Pro'yu kurduğunuz zaman, bir nevi Pro VL sürümü olmaktadır.

VL sürümü ile bu sürüm arasındaki fark;

1. Bu sürümde 2 adet işletim sistemi olması(Core ve Pro)

2. Pro sürümde Windows Media Center bulunması. Yani entegre esnasında Pro sürüm için Windows Media Center'in etkinleştirilmesi.

Pro VL sürümü tek başına bir işletim sistemidir ve Windows Media Center içermez. Yani Enterprise sürümüne benzer.

Madem ki sizin bilgisayar Pro VL sürümde daha stabil çalışıyor, bu sürümde de stabil çalışacağından emin olabilirsiniz.. Bana göre en stabil sürüm ise, ENTERPRISE'dir. :)

Sanırım anlaşıldı ve bilginize..

Orijinal keyi olmayıpda win8 kuran arkadaşlar nasıl aktifleştirdiniz bilgi verirmisiniz, win8.1 pro kurdum kaldım ortada :)

KMSPico ile 180 gün olarak etkinleştirebilirsiniz.. Süre bittiğinde KMSPico'yu sistemden kaldırmamışsanız, etkinleştirme süresi yeniden uygulanır.

Bilginize ve kolay gelsin..

Selam

Bu sürümü bizlerde bekliyoruz ama size şunu belirtmek isterim.. Windows 8.1 with Update (multiple editions) (x64)-(x86) sürümlerine ei.cfg eklediğinizde, kurulum esnasında karşınıza gelen Pro'yu kurduğunuz zaman, bir nevi Pro VL sürümü olmaktadır.

VL sürümü ile bu sürüm arasındaki fark;

1. Bu sürümde 2 adet işletim sistemi olması(Core ve Pro)

2. Pro sürümde Windows Media Center bulunması. Yani entegre esnasında Pro sürüm için Windows Media Center'in etkinleştirilmesi.

Pro VL sürümü tek başına bir işletim sistemidir ve Windows Media Center içermez. Yani Enterprise sürümüne benzer.

Madem ki sizin bilgisayar Pro VL sürümde daha stabil çalışıyor, bu sürümde de stabil çalışacağından emin olabilirsiniz.. Bana göre en stabil sürüm ise, ENTERPRISE'dir. :)

Sanırım anlaşıldı ve bilginize..

dediginiz gibi Pro VL tek başına işletim sistemi ise O zamn ENTERPRISE arasında pek fark yoktur herhalde

normal ev kullanıcısına core bile artar yeter mesleğininiz it likse ozman işe yarar şeyler var sadece oyun oynayıp müzik dinleyip nette facede twitte geyik yapan tiplere o sürüm fazla :D ağ ve ip, desktop ağ bağlama konularında a sından i sinden anlamıyorsanız pro entsp. boş ve gereksiz zannedersem kms ler core sürümdede çalışıyor..(skype mak key etkinleştirme hariç)

Edited by istanbul82

Selam arkadaşlar

Merakım yüzünden ben Endüstri Pro (Embedded Industry Pro 32-Bit) sürümünü kurdum ve biraz gözlemledim.. Bana Win7'nin Home Basic veya Home Premium sürümlerini hatırlattı. :)

Zannedersem hafif olduğundan sistem o kadar hızlı ki, anında görüntü geldiği gibi HDD'de kurulum alanı oldukça düşük. Çok fazla denetleyemedim ama nasıl bir metro arayüze sahip olduğunu aşağıdaki resimlerle göstermeye çalıştım..

Benim gibi meraklı olanların bilgisine.. :)

eski bir donanıma mı yüklediniz

arkadaşlar ben sabit konudaki enterprise x64 update iso 1'yi indirdim ve kurdum ama explore.exe'den baktım ayrıntılarda 17031 gözüküyor bu normal mi?

@KenanK;

sende 17039 gözükmüş bende neden böyle?

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

@By_KG kurmuş olduğunuz Embedded sürüm lisanslama işlemi için hangi yolu kullandiniz? Lisanslama için Tavsiye Program oneriniz de var mı? GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KMSPico ile 180 gün olarak etkinleştirdim.. Bu yazılım tüm sürümlerini 180 gün olarak etkinleştirebiliyor ama Pro sürümdeki WMC etkinleştirilmiş ise, sadece 3 aylık bir lisanslama yapıyor.. Bence WMC gereksiz bir araç. Bundan çok daha iyileri var internette..

p4jBgz.jpg

arkadaşlar ben sabit konudaki enterprise x64 update iso 1'yi indirdim ve kurdum ama explore.exe'den baktım ayrıntılarda 17031 gözüküyor bu normal mi?

@KenanK;

sende 17039 gözükmüş bende neden böyle?

Selam

Siz Internet Explorer ile Windows Exploreri karıştırıyorsunuz galiba?

IE v17031Windows Explorer ise v17039 olması gerekir.

Bunu kontrol ederseniz doğru sürümün yüklü olduğunu göreceksiniz. Eğer Windows Explorer v17039 değilse kurduğunuz sürüm sahtedir(fake)..

anladım arkadaşım biliyorum VL ile normal sürüm farklarını bana stabil geldi inan hatta 2 kez format attım denemek için enterprise denemedim hiç indiriyorum şimdi bakalım dediğin gibimi denerim fark yoksa yoktur canım israr yok :)

Selam

Siz Internet Explorer ile Windows Exploreri karıştırıyorsunuz galiba?

IE v17031Windows Explorer ise v17039 olması gerekir.

Bunu kontrol ederseniz doğru sürümün yüklü olduğunu göreceksiniz. Eğer Windows Explorer v17039 değilse kurduğunuz sürüm sahtedir(fake)..

iede 17031 explorer.exe'de 17031. Ama sha-1 değerleride tutuyor o kadar uğraştım format atıp bir sürü ayar yaptım hepsi boşa mı gitti. Torrentten enterprise x64 indirdim

biri team den indirdiğim iso'ya bakabilir mi?

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

iede 17031 explorer.exe'de 17031. Ama sha-1 değerleride tutuyor o kadar uğraştım format atıp bir sürü ayar yaptım hepsi boşa mı gitti. Torrentten enterprise x64 indirdim

Kurduğunuz sürüm yazdığınıza göre doğrudur. Zaten farklı olsaydı yazdığınız sürüm numaralarından anlaşılırdı..

Gördüğüm kadarı ile şu an online olarak buradasınız. Eğer Teamwiver ile bağlanmamı isterseniz özelden ID ve Parolayı gönderin.

Kolay gelsin...

arkadaşım rahat ol sürüm kesinlikle doğru ben VM VirtualBox hepsini denedim hepsinde 6.3.9600.17031 dir yani sende sorun yok . diğer arkadaşlar tahminimce güncelleme yaptılar ve sonrasındaki sürümleridir yada ingilizce msdn falan indirmişlerdir belki