Jump to content

Seagate Expension 2Tb Harici Diskim Çalışmıyor

denizduac5
 Share

Recommended Posts

Bu sorun dün başladı, diske tıklattığımda "F:\ erişilemiyor. Disk yapısı bozuk ve okunamaz durumda." hatasını alıyorum. HD Tune ile taranmıyor da. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım eden olur ise dualarım ona...
İyi akşamlar.

Evet bu yöntemin sorunu çözme ihtimali yüksek deneyip sonucu  bildirirmisiniz

cmd' yi yönetici olarak çalıştır.sonra alttaki kodu yapıştır entere bas belki bu sorununu çözebilir

chkdsk F: /r

CHKDSK aklıma gelmemişti başlattım. 

CHKDSK 7 saat 12 dakika sürmüş. Ve sonunda disk açıldı, yardım eden arkadaşlara çok teşekkürler. TnCTR kalitesi bu...

bu sayede yeni bir bilgi yeni bir tecrübe kazanılmış olmanın yanında , seninde bilgilerinin kurtulması gerçekten mutluluk verici birşey :) Herkes senin gibi şanslı olmuyor benim 2 tb full bilgim gitmişti mesela :( CHKDSK falan fayda etmedi :(

hocam bu CHKDSK nasıl başlatılıyor benimde başımda buna benzer bi sorun var

cmd' yi yönetici olarak çalıştır.sonra alttaki kodu yapıştır entere bas belki bu sorununu çözebilir

chkdsk F: /r

''F'' Sürücü harfi, senin hangi sürücünde sorun varsa onun adını gireceksin...

bu sayede yeni bir bilgi yeni bir tecrübe kazanılmış olmanın yanında , seninde bilgilerinin kurtulması gerçekten mutluluk verici birşey :) Herkes senin gibi şanslı olmuyor benim 2 tb full bilgim gitmişti mesela :( CHKDSK falan fayda etmedi :(

Geçmiş olsun kardeşim :(

CHKDSK 7 saat 12 dakika sürmüş. Ve sonunda disk açıldı, yardım eden arkadaşlara çok teşekkürler. TnCTR kalitesi bu...

Önemli olan diski değil verileri kurtarabilmek :) yeni bir disk almak kolay ama verileri tekrar toplayıp bir araya getirmek işkence olurdu. her ikisinde kurtulması iyi oldu.

Önemli olan diski değil verileri kurtarabilmek :) yeni bir disk almak kolay ama verileri tekrar toplayıp bir araya getirmek işkence olurdu. her ikisinde kurtulması iyi oldu.

+1. Çok zor olurdu onları tekrar indirebilmek, ayrıca içinde kendi projelerim de vardı.

+1. Çok zor olurdu onları tekrar indirebilmek, ayrıca içinde kendi projelerim de vardı.

tavsiyem projelerini google drive ,skydrive vs. gibi hesaplarına upload et.hem her yerden ulaşabilirsin hem de güvende olurr.