Jump to content

Teb Bonus Kredi Kartım Var Nasıl Kullanılır?

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar teb bonus kredi kartım var. Daha önce hiç kredi kartı ile alışveriş yapmadım. Sanırım limitim 1000 tl. Mağazadan bir tablet almayı düşünüyorum. Kredi kartı hiç kullanmadığım için nasıl yapacağım onu bilmiyorum. MAğaza tableti 9 taksitle 0 faizle veriyor. Garanti Bonus logosu var acaba teb bonus içinde geçerli midir?

Asıl kafamı kurcalayan soru şimdi ben tableti aldım 9 taksit yaptırdım aylık 20 tl ödeyeceğim. Her ayın sonu geldiğinde atm'den kredi kartımın hesabına 20 tl mi yatıracağım?

Teşekkürler..

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

alış-veriş yaparken kartı kasiyer alır  miktarı 9 taksite böler. hesap kesim tarihlerinde sana döküm gelir ve ne kadar yatıracağın, ne zamana kadar yatıracağın yazar. sende gider ödersin o miktarı.

Edited by nadir3391

burda pek birşey göremedim.

alış-veriş yaparken kartı kasiyer alır  miktarı 9 taksite böler. hesap kesim tarihlerinde sana döküm gelir ve ne kadar yatıracağın, ne zamana kadar yatıracağın yazar. sende gider ödersin o miktarı.

yani alışverişi yaptıktan sonra bana kağıt gelecek ben orda yazılanları yapacam hım.. Peki ödemeyi atm'den yapabiliyoruz değil mi?

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

burda pek birşey göremedim.

yani alışverişi yaptıktan sonra bana kağıt gelecek ben orda yazılanları yapacam hım.. Peki ödemeyi atm'den yapabiliyoruz değil mi?

atmlerinde ödeme yapılabiliyorsa tabii ki yapabilirsin. ancak dikkatli kullanın. geri ödemesi çok zor oluyor..

Arkadaşlar teb bonus kredi kartım var. Daha önce hiç kredi kartı ile alışveriş yapmadım. Sanırım limitim 1000 tl. Mağazadan bir tablet almayı düşünüyorum. Kredi kartı hiç kullanmadığım için nasıl yapacağım onu bilmiyorum. MAğaza tableti 9 taksitle 0 faizle veriyor. Garanti Bonus logosu var acaba teb bonus içinde geçerli midir?

Asıl kafamı kurcalayan soru şimdi ben tableti aldım 9 taksit yaptırdım aylık 20 tl ödeyeceğim. Her ayın sonu geldiğinde atm'den kredi kartımın hesabına 20 tl mi yatıracağım?

Teşekkürler..

Garanti bonus kart ile tamamen aynı özelliklerdedir kart. Bonus kart kampanyalarından faydalanabilirsin. Taksitlendirme seçenekleri aynıdır. 

Fakat bazı kampanyalarda aksi belirtilir ise örnek veriyorum tv reklamlarında aşağıda yazı geçer veya afişlerde altta küçük yazılarla belirtir der ki bu kampanyadan teb bonus sahipleri yararlanamaz gibi veyahut teb bonus sahipleri kampanyaya katılmak için "xxxx" yazıp 9999 a sms göndermesi gerekir tarzında açıklama sunulur. 

Geri ödemeye gelince ürünleri alırsın ve her ayın hesap kesim tarihinde sana ekstre çıkar. Ekstredeki son ödeme tarihine kadar ödeme yapman istenir. Sende o tarihe göre bankamatiğe gidersin kartınla bankamatikte ilgili yönergeleri izleyerek kredi kartı borcunu ödersin. 

Edited by yasak_ask

kredi kartının arka ve ön yüzünün fotosunu gönder bakalım nasıl bişi miş :) görelim teb kredi kartı neye benziyor:)    :thumbsup:   :devil:   :a:    :Q   :punk:

not: aman ha göndereyim falan deme. hata kaza gaza gelir koyarsın saniyeler içinde kartının limiti sıfırlanır:)

Edited by nurdede1986

• 4 ay sonra...

arkadaşlar 4 gün önce lcd tv aldım 699 tl'ye. Vade farksız 9 taksitle. Aydı 77 tl ödeyecem. Hesap kesim tarihi her ayın 15'i o da 15.09.2014. Son ödeme tarihi 26.09.2014. Şimdi benim ilk taksiti ödemem için 15.09.2014'ten sonra 26.09.2014'e kadar 77 tl'yi internet şubesinden ödeyeceğim değil mi?

arkadaşlar 4 gün önce lcd tv aldım 699 tl'ye. Vade farksız 9 taksitle. Aydı 77 tl ödeyecem. Hesap kesim tarihi her ayın 15'i o da 15.09.2014. Son ödeme tarihi 26.09.2014. Şimdi benim ilk taksiti ödemem için 15.09.2014'ten sonra 26.09.2014'e kadar 77 tl'yi internet şubesinden ödeyeceğim değil mi?

taksit olarak düşünmeyin kredi kartı extresinin bu tarihler arasında ödenmesi gerekiyor. son ödeme tarihini kaçırma yoksa arkası gelmiyor. extrenin ya tamamı yada minimum kısmı ödenmek zorunda yoksa belini doğrultamaz bir redi kartı kullanıcısı. (olmayan parayı bize harcattırıyorlar alınterimizi maaşımızın yüzünü görmeden k.kartlarına gidiyor ilk önce cazip gelsede sonradan zulüm ouyor insana)

Merhaba Sercan

Bu taksitlerini yazdığın tarihler arasında Banka, Bankamatik veya İnternet şubesinden yatırabilirsin.. Ya da, Bankaya giderek bu 9 taksit için otomatik ödeme talimatı vererek, 9 ay boyunca kendin hiç bir şey yapmana gerek kalmaz artık. Ancak cari hesabında ödenecek miktarın bulunması şartı ile. Eğer ek hesap limitin varsa o da sorun olmaz..

Taksitli alışverişlerde ben otomatik ödeme talimatı veriyor ve rahat ediyorum. Her ay şuraya şunu, şuraya şunu yatıracağım derdinden kurtuluyorum. Meselâ; Su, Elektrik, Cep ve Ev tel., İnternet hizmeti ve taksitli alışveriler cari hesabımdan gönderiliyor..

Bigine ve iyi günler..