Jump to content

Anakart Tavsiyesi Msı

Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar anakart almayı düşündüm asus gıgabayt hepsine baktım msı begendim sizlerin görüşü nedir?

http://tr.msi.com/product/mb/Z87G45_GAMING.html#specification

Fiyatı: 500 TL

Selam

İyi bir seçim yapmışsınız ve tavsiyemdir. Hayırlı olsun.. MSI @BIOS'larda bilindiği üzre Türkçe dil desteği vardır. Bu sayede Ing veya başka dil bilmeyenler için yapılandırma işlemi daha basit ve anlaşılır şekilde olmaktadır..

Benim 3 bilgisayardan 2 tanesi MSI 1 tanesi de Gigabyte. Bu durumda MSI'leri hiç bir markaya değişmem :)

MSI Z87 MPOWER

MSI Z77A-GD55

Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3 Anakart olarak bu da mevcut ama kasa dışında yedekte bekliyor Gigabyte GA-Z87X-UD4H :)

Not: Z87 Chipsetli anakartlara bildiğiniz üzre Windows XP kuramıyorsunuz. Bu nedenle ben zaman zaman XP de kullandığım için, 3 işletim sistemi kurulu Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3 anakartlı sistemi kullanmak durumunda kalıyorum. Entegre vs. işlemler için işimi kolaylaştırıyor..

Tekrar hayırlı olsun ve güle güle kullanın..

biosta çok görsel normal bioslar gibi degil buda inceleme videosu:

Monsterin tulpar serisinden bir laptop alıp bide masaüstümü yenileyecegim yaklaşık bi 10 bin liradan fazlaya patlıyacak bana ama deger  :) ve xp öldü artık hocam benim favorim windows 7

http://www.youtube.com/watch?v=q99X4Ul4Dzs

Edited by MaDTuRk

biosta çok görsel normal bioslar gibi degil buda inceleme videosu:

Monsterin tulpar serisinden bir laptop alıp bide masaüstümü yenileyecegim yaklaşık bi 10 bin liradan fazlaya patlıyacak bana ama deger  :) ve xp öldü artık hocam benim favorim windows 7

Eski @BIOS'lar artık bitti.. Şimdiki anakartların neredeyse %80'i UEFI BIOS olarak piyasaya sürülmektedir.. Eklediğiniz videoyu da izlemedim çünkü ne olduğunu gayet iyi biliyorum..

XP'ye gelince; Henüz bitmiş değil ama güncelleme desteğini kesti Microsoft. Diğer yandan bir yerlerde okumuştum(ne kadar doğru bilmiyorum), Microsoft sistemlerini değiştirmek istemeyen kurum, kuruluş ve şirketlere(özellikle bankalar) milyon dolar karşılığında destek vermeye devam edeceğini yazmışlardı..

Kesenize kuvvet 10 bin TL şu zamanda iyi para ama bu paranın karşılığını da alacak olduğunuza inanıyorum. Ne kadar para o kadar köfte misali yani.. :)

Kolay gelsin ve hayırlısı olsun..

Edited by Bay_KG