Jump to content

1000 Watt Güç Kaynagı Önerisi?

Share

Recommended Posts

Sizce bu sisteme Thermaltake lite power 600 w yetersiz mi kalıyor??Bazı oyunları oynarken sorun yaşıyorum özellikle online oyunlarda.GTA IV tam grafikte oynuyorum sorun yok.

Sistem Özellikleri

İşlemci:  AMD FX-8150, 8 Çekirdek 3600 MHz 16 MB Önbellek

İşlemci FANI: Xigmatek SD1283 GAIA Tüm/775 CPU Fan

Anakart: ASUS M5A99X EVO  AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART

RAM: GSKILL 16GB (4X4GB) RIPJAWSX DDR3 2133MHZ CL11 1.65V DUAL KIT RAM (Toplam 16 GB)

EKRAN KARTI: Sapphire Amd HD6850 1GB 256Bit GDDR5

KASA/GÜÇ KAYNAĞI: Thermaltake V3 600W Full Siyah MidTower Kasa (VL86021W2E)

MONİTOR:23” Samsung SyncMaster S23B550 (Üzerinde Dahili Hopörlör)

HARDDISK: Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

HARDDISK FAN: XILENCE COO-XPHD.2F.B

SSD HARDISK: Kingston SSDNow V300 120GB SV300S37A/120G

DVD WRİTER: Sony Optiarc High Speed DVD RW Drive 24X DVD+R

KLAVYE: A4 Tech KD-600L USB Led Klavye

MOUSE: A4-TECH N600X-1 V-TRACK 1600 DPI SİYAH MOUSE

WİRELESS ADAPTÖR: Tp-Link TL-WN822N 300Mbps Yüksek Kazançlı Kablosuz USB Adaptör

SES SİSTEMi: LOGITECH Z506 5+1 HOPARLÖR 75W 5.1 SES SİSTEMİ

DİĞER SOĞUTUCULAR: 3 Adet Mavi Led Fan, 1 Adet Ön Panel Silent Fan,2 Adet Üst Panel Fan

bilader kaynak mı yapıyorssun

dostum zaman zaman asus AI suit yazılımından voltaj düşük uyarısı alıyorum.

Ekran kartı kaç watt gerektiriyor ? İşlemci ve ekran kartına yetiyorsa o kadar sorun etmene gerek yok. Yalnız 1000 Watt da fazla gelir sanırsam. 750 Watt işini görür.

• 500 Watt Power Supply is required. Web sayfasında yazan bu. Ayrıca işlemci de 225 watt onu da geçtim diğer bileşenler var.Online watt hesaplamalarda da yeterli görünüyor anlamadım gitti ben bu işi.Her sayfada da farklı değerler çıkıyor.
  • b8M11Z.jpg

Cabal online oynarken kapatıyor mishal, ama tam yük gerektiren oyunlarda böyle bi sorun olmuyor en son Call Of Duty Black Ops full grafikte oynamıştım.

Edited by kingeser

dostum zaman zaman asus AI suit yazılımından voltaj düşük uyarısı alıyorum.

• 500 Watt Power Supply is required. Web sayfasında yazan bu. Ayrıca işlemci de 225 watt onu da geçtim diğer bileşenler var.Online watt hesaplamalarda da yeterli görünüyor anlamadım gitti ben bu işi

ai suit i kaldır uyarı almazsın

Edited by coolvars

bende huntkey power supply var   sorun cıkıyormu cıkmıyor..senin ekran kartın güç çektiği için voltaj düşüyor..power değiştirmektense ekraan kartınnı değiştir..

http://www.webdenal.com/asus-r7260x-dc2_658198.html 400 tl

350 tl lik ekran kartını çöpe atıp nasıl bir ekran kartı almamı önerirsin???Ekran kartı fazla güc cekiyor die sana mantıklı gelen ekran kartını mı değiştirmek yoksa güc kaynağını mı??Ki alıcak olsam bu ekran kartından daha düşük bi ekran kartı almam.Aşırı yük gerektiren oyunlarda yapmaayıp basit oyunlarda yapmasının sebebi ekran kartının arızalı olması durumu var mıdır die düşündürüyor artık.Knight online nin grafikleri ile Call Of Duty Black Ops grafikleri aynı düzeydemi sence??Sanal sisteme kurup oynadığım zaman cabal ve knight online böle sorun yaşatmıyor buna nasıl bi acıklama yapabilirsin=???