Jump to content

Acronis Ile Bozulan Hdd Düzeltme Sorunu

rojhack
 Share

Recommended Posts

Selam arkadalar acronis ile klonlama yaparken hatalı işlem yaptığımda HDD de sorun oldu. Biosta görünüyor. Pc açılırken aygıt yüklendi deniliyor ama HDD görünmüyor Depolama yöneticisinden biçimlendirilmiyor. Bunun için çözüm önerebilecek arkadaşlar varmı

Bence bir partition programı ile bakmalısın pek bilgin yok ise deneyimli birilerine göster partitionları tekrar düzenlemesi lazım ( içindekiler gider ama )

İçindekilerin silinmesi önemli değil hocam zaten ghost kurcam. 3 tane 1 tb  2 tane 1.5 tb hardisklerim böyle siz programı detaylı paylaşırsanı o konuda biraz kabiliyetim var

Sistemi bir parition programı ile (Acronis Disk Director vs. gibi) açıp, programın diskini görüp görmediğini kontrol et ve görüyorsa tüm bölümleri silip yeniden bölümleme yap. Partition programlarıyla halledemezsen disk üreticisinin sunduğu programlar sorunu çözemene yardımcı olabilir...

Sistemi bir parition programı ile (Acronis Disk Director vs. gibi) açıp, programın diskini görüp görmediğini kontrol et ve görüyorsa tüm bölümleri silip yeniden bölümleme yap. Partition programlarıyla halledemezsen disk üreticisinin sunduğu programlar sorunu çözemene yardımcı olabilir...

teşekkür ederim sorunu çözdüm zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum

teşekkür ederim sorunu çözdüm zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum

Dostum sorunu nasıl çözdüğünü yazarmısın zira aynı şey benımde başıma geldi klonlarken Samsung 500 GB  HDD BOZULDU. yani ne format atabiliyorum ne de ghost. yani pc ye takılınca donuyor işlem yapamıyorum.sadece bios a girebiliyorum.

Dostum sorunu nasıl çözdüğünü yazarmısın zira aynı şey benımde başıma geldi klonlarken Samsung 500 GB  HDD BOZULDU. yani ne format atabiliyorum ne de ghost. yani pc ye takılınca donuyor işlem yapamıyorum.sadece bios a girebiliyorum.

Herhangi bir bilgisayara bağla windows 7 dvd sini biostan boot ettikten sonra kurulum ekranını izleyip disk bölümleri açılacaktır. Açılan disk bölümlerden var olan diskleri silip tekrar bölümleri ayırdığınızda bilgisayarınız görmeye başlayacaktır.

Herhangi bir bilgisayara bağla windows 7 dvd sini biostan boot ettikten sonra kurulum ekranını izleyip disk bölümleri açılacaktır. Açılan disk bölümlerden var olan diskleri silip tekrar bölümleri ayırdığınızda bilgisayarınız görmeye başlayacaktır.

bilgisayar görüyo boot format için boot başlamıyor. yani sorunlu hdd yi takınca pc donup kalıyor.