Jump to content

Çift Boot'lu Sistem Hazırlama

A80
 Share

Recommended Posts

Çift Boot'lu Sistem Nasıl Hazılanır?  Bn Sistem Hazırlıyorum. Bios'tan USB veya DVD İle Başlatıldığında Bu Şekilde 2 Bootlu Olsn. İstiyorum. 64 Bit Sistem Kurulumunu Seçince 64 Sürüm Sistemlerin Kurulum Ekranı Açılsn Istiyorum.[ Dil & Klavye & Windows'un Kurulacağı Yerin Geldiği Ekran]. 32 Bit Sistem Kurulumunu Seçince ise 32 Sürüm Sistemlerin Kurulum Ekranı Açılsn Istiyorum.

Video'lu Yada Yazılı Bir Anlatım Yapabilir Misiniz ?

EBSYmj7.png

Çift Boot'lu [ 32 Bit Sistem Kurulumu & 64 Bit Sistem Kurulumu ] Diye 2 Seçenekli Yapmak Içın Nasıl Yapabilirim ? EasyBCD Kullanmak Işe Yarar Mı ? EasyBoot'la Yapılıyorsa Bunu Nasıl Yapabilirim ?

Birleştirdim ESD Compress Yöntemiyle. Gerisini Yapamadım. [ [ 32 Bit Sistem Kurulumu & 64 Bit Sistem Kurulumu ] 32'i Seçince x86'daki Sürümlerin Kurulum Ekranı Açılsın, 64'ü Seçince x64'deki Bütün Sürümlerin Kurulum Ekranı Açılsn Istiyorum

kendim yapmadım ama şu şekilde yapıldığını düşünüyorum.

BlueLife üstadın ISO dosyasından Win7 kurulum sisteminden yola çıkarsak;

32 ve 64 bit için bu işlemleri ayrı ayrı gerçekleştirin. ISO dosyalarınız hazır olsun.

elinizdeki boot.wim dosyalarının adlarını bt86.wim ve bt64.wim olarak değiştirin.

BCD dosyasını da BootICE gibi bir düzenleyicide 32 ve 64 bit olarak ekrana gelecek şekilde düzenleyin. (verilen resimdeki gibi)

oradaki boot.wim yerine 32 bit ise bt86.wim, 64 bit ise bt64.wim yapın.

Kuruluma başalrken bu seçim menüsü ekrana geldiğinde hangi boot dosyasını çağırırsa o önyüklemeye girer ve uygun olan ISO dosyasını sanal sürücüye yerleştirir.

Denemesi size kalmış. Başarırsanız menüye istediğiniz kadar Win7/8/8.1 vs ekleyebieceğinizi düşünüyorum.