Jump to content

S3 Mini Kasmayan Rom

pesimistmf
 Share

Recommended Posts

Selamu aleyküm...

Daha önce konu açmıştım telefon tavsiyesi üzerine ancak kararımı s3 mini i8200 de kesinleştirdim. Ve aldım samsung bayiiisinden yalnız çok aşırı kasıyor ve içerisinde android 4.2.2 sürümü ile geldi 1.2 ghz olmasına rağmen işlemcim aşırı kasıyor ve şarjı çabucak bitiyor.

Bende diyorum ki acaba iade mi etsem yoksa 4.1.1 mi indirip kurmayı denesem diyorum. Kursam acaba garantiden düşer mi yahut siz ne dersiniz acaba fikirlerinizi alabilir miyim?

Lütfen yardımcı olun fazla süre geçsin istemiyorum...

Urun garanıtılı ise degıstıreceksen degıstır rom ve root vs.. gıbı seyler garantıyı götürür. Kendimde s3 mını kullanıyorum bırcok rom denedım ve dmod 4.1.2 s4 rom a karar verdım satmayacak ve kuracaksan dmod kurmalısın performansı tatmın edıcı ben memnun kaldım. Tavsıye ederım.

Edited by beyantt

S3 Mini için KHEDIRA arkadaşın verdiği linkteki dosya ile rom atma işlemini tamamladım. Tabi direk romu atınca ilk sistem açılışında saçmaladı. Sonra Wipe data, factory reset vs. yapıp makinayı sıfırladım bir güzel. gapps'ı da yükledim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Ama hız konusunda henüz bir şey söylemek için erken. Kullandıkça buraya yazacağım.

eheh ilk sorun çıktı, arama yaparken ya da arama geldiğinde com.android.incallui durdu hatası çıkıyor. ses gelip gidiyor ama arama arayüzü gelmiyor. Dmod'u deneyeceğim şimdi :D

az önce upload ettikleri sürümde bu sorunu giderdiler

Changelog:

• CM sources update
  • opensource STE libraries: now libstelpcutils (media lib) is source-built using NovaTP GCC 4.9
  • bluetooth: now it’s working as it should (tested in 100%)
  • resolved InCallUI crash (CM bug)
  • Odin package update

Kurmanı tavsiye ederim

http://get.novafusion.pl/file/974892/cm11.0_golden.nova.20140512.zip

Edited by KHEDIRA

az önce upload ettikleri sürümde bu sorunu giderdiler

Changelog:

• CM sources update
  • opensource STE libraries: now libstelpcutils (media lib) is source-built using NovaTP GCC 4.9
  • bluetooth: now it’s working as it should (tested in 100%)
  • resolved InCallUI crash (CM bug)
  • Odin package update

Kurmanı tavsiye ederim

http://get.novafusion.pl/file/974892/cm11.0_golden.nova.20140512.zip

şimdi mi diyosun :( başladım bile Dmon'u yüklemeye.. neyse şunu bir deneyeyim olmazsa dönerim. teşekkürler.

Custom romlar çok sıkıntı çıkartıyor ya hata veriyor ya da ingilizce oluyor bence en iyisi stock rom. Fakat onda da ıvır zıvır çok. Onun çözümü de telefonu rootlayıp ES dosya yöneticiyle gereksiz sistem uygulamalarını kaldırmaktan geçiyor. Böylece sade temiz orijinal ve hızlı sisteme kavuşuyorsunuz.

uzun zamandır custom rom kullanıyorum, hiç de sıkıntı vermedi. aksine hem telefon hızlandı. ne dil de sorun yaşadım ne de başka bir şey de.

Sonuç olarak tekrar CM11-Nova'12 yi yükledim. Çünkü DMod Android 4.1 ile geliyor. CM11 ise 4.4.2 ile geliyor. incallui sorunu düzeltilmiş, hız da gayet iyi. trebuchet yerine nova launcher prime kurdum, Appdrawer'da klasör yapmak için ideal. Klavye olarak Hacker's klavye kurdum. Kelime tahminleri ve klavyeyi özelleştirme açısından tavsiye ederim. Swype+Dragon klavye de çok iyi. Onu da uzun süre kullandım. S3 Mini için CyanogenMod 11'i öneriyorum. 

• KitKat 4.4.2 (CyanogenMod 11.0) 20140512 – download ODIN