Jump to content

Bilgisayarı Bozdum (Ekran Küçüldü)

altayi
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar masa üstü pc me win 7 format atmaya karar verdim usb bellekten derken bios ayarlarına girip usb şeceyim diye baya bi ugrastım yapamadım galiba derken monitör ekranı iki yandan küçüldü çözünürlük ayarı format monitörden ayarlamaya çalıstım yok ne yaptıysam ekran iki yandan daralmış durumda bios tan bi yeri bozdum galiba tekrar ayarlayabilirmiyim pazar gününden beri ugraşıyorum yapamadım okuyup çözüm sunan herkese tesekkürler

aşadaki gibi pilin yanında olur gelende ama senin kartın neresinde bilmiyorum büyük resim olsa bakardık sende canlısı oldugu için bulursun 

o taklı siyah olanı diger ikilige tak çalıştır sıfırlar 

A4E14708E9C4F2641AC01D5DB5A5F7A5.jpg
Edited by Smartsis

biosu sıfırlamak bir ihtimal sorunu çözeceği için :)

Bu nasıl bir mantıktır anlayamadım. Her sorunda BIOS sıfırla, onu yapamazsan BIOS pilini çıkart, RAM'leri çıkart tak, kabloları kontrol et, HDD'yi sök yeniden bağla, mavi ekran veriyor ise RAM'leri çıkart uçlarını silgi ile sil olmadı tek tek dene vs vs diye gidiyor bu saçma çözümler...

Adamın sistemi ile ilgili hiç bir bilginiz yok, BIOS'ta böyle bir ayar olup olmadığı ile ilgili hiç bir bilginiz yok. Sorun bakalım adama bi, anakartı ne, ekran kartı ne, monitör'ü ne ? Sonra bir ekran görüntüsü isteyin ki sorunu tam olarak anlayın. Sonra onlar ile ilgili araştırma yapın ki adam sizin sorunu çözebileceğinizi anlasın. Yoksa salla pati şekilde BIOS resetle derseniz, sadece adama olmadık işler yaptırır işin içinden çıkılmaz hale getirirsiniz. Birşeyi yapacam derken diğer ayarları da bozacaksınız. Anlaşılan @altayi'nin pek bu işler ile ilgili deneyimi yok. Ki çözümü bulacam derken iyice karıştırmış olayı.

Not: Bu yazı direk olarak ugur4721'e yazılmış gibi gözüksede,  aslen her sorunda yukarıda bahsettiğim saçma çözümleri sürekli olarak yazanlara geliyor !  Ya bir işi bilerek yapın, yada bilmiyorsanız "" ASK GOOGLE"" yöntemi ile çözmeye çalışın. Yada bırakın gerçekten bilenler bu işe el atsınlar ki, işi iyice karıştırmadan sorun çözülsün.

Haydi kolay gele !

Bu nasıl bir mantıktır anlayamadım. Her sorunda BIOS sıfırla, onu yapamazsan BIOS pilini çıkart, RAM'leri çıkart tak, kabloları kontrol et, HDD'yi sök yeniden bağla, mavi ekran veriyor ise RAM'leri çıkart uçlarını silgi ile sil olmadı tek tek dene vs vs diye gidiyor bu saçma çözümler...

Adamın sistemi ile ilgili hiç bir bilginiz yok, BIOS'ta böyle bir ayar olup olmadığı ile ilgili hiç bir bilginiz yok. Sorun bakalım adama bi, anakartı ne, ekran kartı ne, monitör'ü ne ? Sonra bir ekran görüntüsü isteyin ki sorunu tam olarak anlayın. Sonra onlar ile ilgili araştırma yapın ki adam sizin sorunu çözebileceğinizi anlasın. Yoksa salla pati şekilde BIOS resetle derseniz, sadece adama olmadık işler yaptırır işin içinden çıkılmaz hale getirirsiniz. Birşeyi yapacam derken diğer ayarları da bozacaksınız. Anlaşılan @altayi'nin pek bu işler ile ilgili deneyimi yok. Ki çözümü bulacam derken iyice karıştırmış olayı.

Not: Bu yazı direk olarak ugur4721'e yazılmış gibi gözüksede,  aslen her sorunda yukarıda bahsettiğim saçma çözümleri sürekli olarak yazanlara geliyor !  Ya bir işi bilerek yapın, yada bilmiyorsanız "" ASK GOOGLE"" yöntemi ile çözmeye çalışın. Yada bırakın gerçekten bilenler bu işe el atsınlar ki, işi iyice karıştırmadan sorun çözülsün.

Haydi kolay gele !

BENDE onu dedim kardeş yahu bios pili önüne gelen bios pilini çıkart düzelir yahu onun yaptığı şey ne tam olarak  zaten biosu sıfırlamak defaulta getirebilir herkes bios girip . Adamın biri çıkıyor bios pilini çıkart diyor gülüyorum yahu .  Kesin bir çözüm söylemeden hadi bende tavisye vermiş olayım diyorlar anlamıyorum bu milleti ya !

o kadar yazı yazacağınıza adama bi öneride bulunsaydınız....

Elimizde anakart, ekran kartı, monitörü ve nerede ve nasıl küçülme olduğu ile ilgili bilgi varda biz mi çözüme kavuşturmadık olayı ?

Haydi kolay gele !