Jump to content

Smart Tv Önerileri

MaDLoCK
 Share

Recommended Posts

mrb arkadaşlar önümüzdeki ay tv almayı düşünüyorum tv de istediğim özellikler 3d full hd smart özellikli dahili HD uydu alıcılı wi-fi li en az 200 hz minimum 40 inç olucak bu konuda bilgili arkadaşlar marka model önerinisi yaparlarsa sevinirim ve net üzerinden değilde mağazadan almak istiyorum ben gold teknosa vatan pc vs. fiyat konusuna gelince uygun fiyatlar olursa iyi olur =) Edited by MaDLoCK

Kardeşim önceki hafta SAMSUNG UE40H6270 modelini aldım. Her yerde 1799 ken vatan da hafta sonu indirimi ile 1589 tl 9 taksit aldım. herşey var 2014 model  40 inc 3d full hd smart tv  dahili uydu wifi  usb den film oynatma 2 adet samsung orj 3d gözlük 200 hz ben çok beğendim. Görüntü kalitesi ve ses çıkışı  çok iyi servis hızlı aynı gün gelip kurdu. Bi bak değerlendir derim bu fiyata alınabilecek en uygun model bence bu başkasını bulamadım.

Edited by d_drms

samsung un 200hz yazmasına aldanma.önemli olan panel hz değeri.üretici firmalar yazılımlarla hz değerini yükseltip tüketiciyi kandırıyorlar.hz değeri uydudan HD kanal izlerken çok belli olmuyor ancak 720p hd film izlerken takılmalar gözle görülüyor görüntü akıcı olmuyor

Edited by grasp

Ne vatan bilgisayardan mal alınır nede Diğerlerinden Bu konuda hiçbir elektronik mağazası beni tatmin edememiştir hemen hemen hepsinden mal aldım ne hızlıal.com'u kaldı ne Vatan bilgisayarla bitmek tükenmek bilmeyen kavgalarım nede diğerleri Onun için hangi markayı almak istiyorsan gidip mağazasından al derim, Teknosa'dan sadece bir flashdisk aldım okadar onları bu konuda deneyemedim daha bir yorum yapamıycam ona ama diğerleri beşpara etmez sorunlu ürünler cansıkıcı kullanıcının şevkini kıran isteğini azaltan ne varsa hepsinde var ben yerli marka alma taraftarı değildim fakat forumlardada baya araştırdım VESTEL'in son ürünlerine kullanıcıların oldukça iyi yorumlarını okudumbunun üzerine gidip bende bir " VESTEL 42PF7017 Smart TV 200HZ wifi +dlna+HD S2Tunerli" bir Televizyon aldım, bu 42inçlik Televizyonu yaklaşık 1 yıl kullandıktan sonra Ekranın sağ tarafında yeşil bir çizgi oluştu, yukarıdan aşağıya doğru...

Panel arızası oldu dediler yaklaşık 25 gün sonra bir üst segment olan "42pf8575 3D (6 gözlük yanında hediye ) Smart tv+HDdahili uydu alıcısı+600hz tarama hızı+dlna+wifi+wb tarayıcı ( google vs sitelere girebilmek için explorer gibi ) özellikleri olan televizyonla değiştirildi artı bu televizyonun çift ekran özelliğide var bu özellik sayesinde gözlükleriyle bir yandan dizi izlerken diğer yandan maç izleyebileceksiniz bunun için iki uydu alıcısı lazım sadece yada çift çıkışlı bir LNB ile halledilebilir şimdilik memnunum en büyük özelliği Webtarayıcısının olması daha fazla detay istersen burayı oku Şahsen ben çok memnunum bilgisayardaki Film klasörümü paylaşıma açıyorum Win8.1 pro' sürümlerinin bu özelliği var MEDiA CENTER özelliği sayesinde 42 inçlik geniş ekranda evinin konforunda film izleme özelliği ayrıca kablosuz Wifi aracılığıyla wifi çekim gücüde oldukça iyi hele eski Tvye göre çok çoook iyi içerisinde dahili Wifi alıcısı var haricen bağlamaya gerek yok 8575 modelinde tavsiye ederim diyerek bitireyim :) :   http://www.vestel.com.tr/vestel-3d-smart-42pf8575-106-ekran-led-tv

burda bi arkadaşta vestelin 50 inçlik olanından almış 1600 tl ye aldım dedi memnunmuş ama nette araştırdığım kadarıyla lg birinci sırada geliyor sonrasında samsung bu yüzden bu ikisi arasında kaldım d_drms dediğin tv güzele benziyo aradığım özelliklerin hepsi var yinede yeni önerilere göre kararım netleşicek

MaDLoCK; arkadaşların önerilerine ek olarak:

http://www.tnctr.com/topic/256435-lg-47la6208-nasyldyr/?p=1444185

Bu malzemeyi nakit olarak gidip teknosa'dan aldım, henüz arıza falan yapmadığı için teknik servis konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ama ben böyle pahalı ürünleri internet yerine gidip yerinde elden almak taraftarıyım.

KintaRo bende aynı düşünüyorum net üzerinden güven vermiyor bana burda vatan pc gold teknosa vs. var sadece marka ve model konusunda öneri almak istiyorum daha önce hiç almadım buyüzden tecrübeli arkadaşlardan öneri alıp öyle alıcam senin dediğin güzele benziyo dahili wi-fi varmı bunda? 

Dahili Wifi var, bir kere tanıtıyorsun keyfine bakıyorsun. Altyazı dosyaları için kodlama desteği var. Altyazıyı açınca türkçe karakterler sorun verirse ayarlardan kodlamayı değiştiriyorsun oluyor. Önceden her film açmaya bunu yapmak gerekiyordu, yeni güncelleme de ayarın kayıtlı kalmasını sağladılar. Ben çok memnunum TV'den. 

Tabii ki içinde sonuçta bir işletim sistemi var. TV'ye uygulama, oyun yükleyebiliyorsun kendi marketinden. güncelleme ayarları: otomatik yükle, yeni güncelleme olursa bildir gibi seçeneklerden ayarlıyorsun alma şeklini.