Jump to content

Forum Kurma Hakkında

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar forum kurmak sitiyorum böyle beleş hostinglerle domionlarla olcuak iş değil amacım ufak bir forum sitesi ile başlamak bu yüzden ucuz bir hosting paketi alsam yeterli olur mu ? site gelişirse tutarsa hostingi değiştirme şansım oluyor heralde ayrıca vbulletin felan beleş kurma şansım var mı ? ve önerebileceğiniz hosting sitesi var mı ? ayrıca arkadaşlar bu forum mybb'mi yoksa vbulletin mi ? 

Edited by Connoisseur

cracklı Vbulletin kurarsında işler ciddileşince lisans şart oluyor. Google'dan host bulursun ucuza. Vbulletin kurulumu diye arat aynı başlık altında hem download hemde linki hemde görsel bir izah bulabilirsin.

Bu vidyo da yardımcı olur zannedersem

http://www.youtube.com/watch?v=Qlsf9LiNK1U

Forum kurmak kolayda forumla ilgilenmek zahmetli iş

Hiç bulaşma diyeceğim ama dikkate almayacağına eminim.
Gelişmesi tutması ihtimali Van gölünde hamsi tutmak gibi bir şey artık.Eskiden olsa şansın büyüktü ama artık forumların ben yavaş yavaş ölmeye başladığını düşünüyorum.Eskiden beri var olan köklü forumlar ancak kendini idare edebiliyor.

Phpbb kur derdim ancak sorularına bakacak olursak daha çok yenisin bu işlerde. O yüzden daha basit bir sistem olan mybb ile şansını deneyebilirsin.
Arkadaşında dediği gibi forum kurmak mesele değil. Forumla ilgilenmek, geliştirmek mesele.
TncTR forum sistemi Community Forum Software by IP.Board

Edited by mahmut_elmas06

SMF yi beğenmiyor musunuz? :) Hem free hem kolay anlaşılır.... Artık içerik ne olacak, ne kadar büyük düşünüyorsun bilmiyorum ama standart bir forum sitesi için SMF ideal bence(!)

Hocam beğenmemekten değilde hani hep insan iyisini isterya o yüzden sordum normalde mybb de kullandım smf'de ama vbullettin hiç kullanmadım :)

Hiç bulaşma diyeceğim ama dikkate almayacağına eminim.
Gelişmesi tutması ihtimali Van gölünde hamsi tutmak gibi bir şey artık.Eskiden olsa şansın büyüktü ama artık forumların ben yavaş yavaş ölmeye başladığını düşünüyorum.Eskiden beri var olan köklü forumlar ancak kendini idare edebiliyor.

Phpbb kur derdim ancak sorularına bakacak olursak daha çok yenisin bu işlerde. O yüzden daha basit bir sistem olan mybb ile şansını deneyebilirsin.
Arkadaşında dediği gibi forum kurmak mesele değil. Forumla ilgilenmek, geliştirmek mesele.
TncTR forum sistemi Community Forum Software by IP.Board

Hocam çok fazla boş zamanım var sıkılıyorum böyle forumla felan ilgilenmek istiyorum bu tnctr forum sistemininki ücretlimi attığınız linkteki ? 

IPB Forum ücretli tabi.

MyBB sürekli güncellemeleri, Türkiye'deki geniş destek ağı ve oldukça esnek yapısı ile ücretsiz sistemler içinde önerebileceğim en iyisi diyeyim.

SMF kurarsan da www.smfdestek.com sitesine bakınıp geliştirme ve bilgi birikimi adına fikir edinmiş olursun.

Forum tutar mı?

Spesifik bir alanda forum kurarsanız tutar elbette. Müzmin bir hastalık hakkında detaylı bilgiler sunan bir forum tutar mesela. Ya da ne bileyim, özel bir nesne, canlı gibi bir konuda forum kurarsan tutar.

Genel forum, webmaster forumu, oyun, proğram forumu falan düşünüyorsan çok zor...