Jump to content

Kendimmi Yapayım Garantiyemi Göndereyim?

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Ben geçen sene bu zamanlar bimexten “HP Pavilion 15-e071st” leptop aldım.

Yaklaşık bir hafta önce sağ elimi tab tarafına koydum ve leptobun fanından çok fazla ses gelmeye başladı.Ben bununla ugrastım neden olabilir diye ama bulamadım heralde tozlanmıştır diye hava tutayım dedim, içinden bayada bir toz çıktı iki gün önce leptoptan hiç ses gelmemeye başladı ve bu fanın olduğu yer çok fazla ısınmaya başladı. Bunun üzerine speedfan vs gibi programlar indirdim acaba fanım çalışmıyormu diye biostan baktım ama bulamadım. Şimdi bu ısınma yuzunden elimi fanın oldugu bolgeye yani d tuşuna kadar götüremiyorum biraz bıraksam elim yanıcakmış gibi oluyor. Garantiye göndermeyi düşündüm bilgisayarımı bimexten almıştım ama daha önceki bilgisayarıma yaptıkları yüzünden pek gönderme taraftarı değilim. Kendim açabilir yapabilirim ama bu seferde garanti kapsamından çıkıcak yarın öbürüsü gün parçanın birine birşey oldugunda kendim değiştirmek zorunda kalıcam. Bu fan olayları oldugundan beri bilgisayarımı açarken böyle bir hata veriyor.

The system has detected that a cooling fan is not operating correctiy.

Continued operation is not recommended and may cause unpredictable behavior that could result in random shutdown, data loss or possible system damage. The system will shutdown in 15 seconds. To prevent shutdown and continue operation, press the Enter key now.

System Fan (90B)

Enter - Continus Startup

For more information, please visit: www.hp.com/go/techcenter/startup

Buda o linkte baktığım makale.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03647267&lc=tr&cc=tr&dlc=tr

Birde bilgisayarımı garantiye göndermek istesem bilgisayarımın baştan sona kadar özelliklerini listeleyecek bi program varmı içinden bi parça falan değişirse diye. Şimdi bi yedeğini alsam sonra garantiden geldiğinde karlaştırma yapmak istiyorum bi sıkıntı cıkmasın diye.

Ne önerirsiniz arkadaşlar kendimmi yapayım yoksa garantiyemi göndereyim?

Desteğiniz için şimdiden teşekkür edeyim önerilerinizi bekliyorum.

Garantisi bitmediyse garantiye gonder. Bugün yapabilirsin fakat yarim cok daha ciddi bir aruza olmayacağını bilemezsin. Erinme bence tum verilerini yedekle yedekleyemezsen durumu anlatır bir dilekçe yaz ve uedeklerinin korunmasını talep et. Eger yedek alabiliyorsam aida64 ilede makinanın tum özellikle rini ogren
Benim şahsi gorusum garantiye göndermeniz.

Garantisi bitmediyse garantiye gonder. Bugün yapabilirsin fakat yarim cok daha ciddi bir aruza olmayacağını bilemezsin. Erinme bence tum verilerini yedekle yedekleyemezsen durumu anlatır bir dilekçe yaz ve uedeklerinin korunmasını talep et. Eger yedek alabiliyorsam aida64 ilede makinanın tum özellikle rini ogren
Benim şahsi gorusum garantiye göndermeniz.

Teşekkür ederim ama garantide en az 15 günü var ama en iyisi garantiye göndermek sanırım teşekkür ederim desteğiniz için.

Merhaba arkadaşlar.

Ben geçen sene bu zamanlar bimexten “HP Pavilion 15-e071st” leptop aldım.

Yaklaşık bir hafta önce sağ elimi tab tarafına koydum ve leptobun fanından çok fazla ses gelmeye başladı.Ben bununla ugrastım neden olabilir diye ama bulamadım heralde tozlanmıştır diye hava tutayım dedim, içinden bayada bir toz çıktı iki gün önce leptoptan hiç ses gelmemeye başladı ve bu fanın olduğu yer çok fazla ısınmaya başladı. Bunun üzerine speedfan vs gibi programlar indirdim acaba fanım çalışmıyormu diye biostan baktım ama bulamadım. Şimdi bu ısınma yuzunden elimi fanın oldugu bolgeye yani d tuşuna kadar götüremiyorum biraz bıraksam elim yanıcakmış gibi oluyor. Garantiye göndermeyi düşündüm bilgisayarımı bimexten almıştım ama daha önceki bilgisayarıma yaptıkları yüzünden pek gönderme taraftarı değilim. Kendim açabilir yapabilirim ama bu seferde garanti kapsamından çıkıcak yarın öbürüsü gün parçanın birine birşey oldugunda kendim değiştirmek zorunda kalıcam. Bu fan olayları oldugundan beri bilgisayarımı açarken böyle bir hata veriyor.

The system has detected that a cooling fan is not operating correctiy.

Continued operation is not recommended and may cause unpredictable behavior that could result in random shutdown, data loss or possible system damage. The system will shutdown in 15 seconds. To prevent shutdown and continue operation, press the Enter key now.

System Fan (90B)

Enter - Continus Startup

For more information, please visit: www.hp.com/go/techcenter/startup

Buda o linkte baktığım makale.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03647267&lc=tr&cc=tr&dlc=tr

Birde bilgisayarımı garantiye göndermek istesem bilgisayarımın baştan sona kadar özelliklerini listeleyecek bi program varmı içinden bi parça falan değişirse diye. Şimdi bi yedeğini alsam sonra garantiden geldiğinde karlaştırma yapmak istiyorum bi sıkıntı cıkmasın diye.

Ne önerirsiniz arkadaşlar kendimmi yapayım yoksa garantiyemi göndereyim?

Desteğiniz için şimdiden teşekkür edeyim önerilerinizi bekliyorum.

"beyantt" arkadaşın da dediği gibi bugün kendin yapabilirsin ama yarın daha büyük bir sorun çıkabilir. Garantisi var ise garantiye göndermen en iyisi olacaktır. Bimeksten aldın diye illa bimekse vermek zorunda değilsin. Oturduğun yerde HP servisi var mı araştır var ise direk oraya götür daha çabuk olacaktır. Sonuçta bimeksin de yapacağı senden alıp aynı yere göndermek olacak. 

garanti en güzeli cünkü sen yaparsan baya bir para harcicaksin bence klavye isiniyor diyorsun fan calismadigindan yada düsük devirde calistigindan yapar

ama sunu anlayamadim aldin 1 hafta sonra mi bozuldu ? yoksa 1 ay filan oldumu ?

geçen sene aldığını yazmış. sorun ise 1 haftadır varmış.

Edited by ArminVB