Jump to content

1 Gb Ramli Netbook'a Sistem Önerisi?

secoo140
 Share

Recommended Posts

merhaba

bir arkadaşa asus x101ch diye 1 gb rami olan ve yükseltme slotu olmayan bir netbook almışız. farkında değildik adeta aptallık oldu o an böyle bir alım.

lakin kız bayadır o aleti kullanıyor ama bu bellek başına çok ciddi oranda dert olmuş durumda.

xp ve windows 7 32 bit sürücüleri bulunan bu aleti

maximum performans ile kullanması için hangi işletim sistemi ve yazılımları kurabiliriz??

360p youtube videosu bile aleti kilitlemeye yetiyor win7 starter ile.

teşekkürler

Bu söylediklerine yakın bir netbook'da bende var CD sürücü mürücü yok yani :) Pratik olduğu için sağa sola taşımaya kullanıyorum Fecide ısınıyor sanki içinde Soba yanıyor gibi :D buna rağmen ben işletim sistemlerimi denemek için kullanıyorum genelde ve acil netten bişey bakmam gerekiyorsa Pratik şekilde kullanmak için elimde bulunduruyorum, Hatta evdekiler Faceden oyunbile oynuyorlar bununla  O derece sıkıntısız çalışıyor..!

Our Lenovo IdeaPad S10-2 Configuration:

• 1.6GHz N270 Intel Atom Processor
  • 1GB PC2-5300 DDR2 SDRAM 667MHz
  • Windows XP Home Edition (SP3)
  • 10.1″ WSVGA Glossy LED-backlit display with integrated camera 1024×600
  • 160GB 5400rpm Western Digital Scorpio Blue hard drive
  • Intel GMA 950 Integrated Graphics
  • Broadcom 11b/g Wi-Fi wireless
  • 4-in-1 Media card
  • 6-Cell Li-ion 10.8v 4.06Ah 44Wh battery
  • 40W AC Adapter
  • Size: 10.2″ x 7.6″ x 0.7-1.8″ (including battery)
  • Weight: 2lbs 11oz, 3lbs 5.4oz travel weight

Ben Bu alet de XP kullanıyorum hiçte bir sorun yok Flashdiskle kurulum yapıp Kullanıyorum, Hangi XP diye soracak olursan BURADAKI Win XP ile kullanıyorum, win7 Medi kurma bu cihaza çünki ozaman PC TANK gibi AĞIR ÇALIŞIYOR...

Buda Flashdiskten isletim sistemi kurarken aldığım bir resim...

[spoiler]wvGglr.png

Bakın  kendi NETBOOK'umda bile EASM XP V6 kullanıyor ve Yandex'e Sorunsuz Uploadlar yapıyorum...

pre_1399501561__upload-devam_ediyor.png[/spoiler]

Edited by EASMurat

merhaba

bir arkadaşa asus x101ch diye 1 gb rami olan ve yükseltme slotu olmayan bir netbook almışız. farkında değildik adeta aptallık oldu o an böyle bir alım.

lakin kız bayadır o aleti kullanıyor ama bu bellek başına çok ciddi oranda dert olmuş durumda.

xp ve windows 7 32 bit sürücüleri bulunan bu aleti

maximum performans ile kullanması için hangi işletim sistemi ve yazılımları kurabiliriz??

360p youtube videosu bile aleti kilitlemeye yetiyor win7 starter ile.

teşekkürler

2-3 gün önce bi müşteri getirdi sanırım aynı model bilmiyorm 1 gb rami var bununda win7 kurma kaldırmıyor acayip kasıyor ölü gibi oluyo xp kurdum şu an müşteriyi bekliyor

şu an başka bir netbook  yazıyorum. bu alette de 2 gb ram var. chrome kullanırken 3-4 sayfa açık, ram kullanımım 1,26 gb düzeyinde.

ram kullanım işini düşüren, ya da baştan engellemiş bir sürüme ihtiyacım var sanırım.

EASM XP V6 117 mb ram kullanımı var diyor. bakalım hemen deneyeceğim.

antivirus olarak ne önerirsiniz<? avira kullanıyorum o da ağır sanıırm

şu an başka bir netbook  yazıyorum. bu alette de 2 gb ram var. chrome kullanırken 3-4 sayfa açık, ram kullanımım 1,26 gb düzeyinde.

ram kullanım işini düşüren, ya da baştan engellemiş bir sürüme ihtiyacım var sanırım.

EASM XP V6 117 mb ram kullanımı var diyor. bakalım hemen deneyeceğim.

antivirus olarak ne önerirsiniz<? avira kullanıyorum o da ağır sanıırm

Şunu hatırlatmak isterimki o bir kullanıcı yorumudur, ben sistemi kurulur kurulmaz resim aldım yani içinde google chorme veya firefox bile kurulu değil yani sistemin kurulum bittiğinde genel olarak harcadığı ram miktarıdır oradaki rakam "23 çalışan işlemde 117MB" ama siz bilgisayara gerekli gereksiz birsürü uygulama yani yazılım kuruyorsanız tabiki Ram kullanımı artacaktır... Bunu göz önünde bulundurarak kurun sonra ben kurdum kardeş ama benim 600MB ram tüketiyor demeyin :D Kısaca Kurulan ve oan kullanılan Program sayısına göre artar RAM Kullanımı Ben şahsen virüs Programı olarak Nod32 Kullanıyorum Gayette başarılı bir yazılım neredeyse hiçbir sorun yaşamıyorum diyebilirim Fakat, Bilgisayarı yavaşlatıyor ( Mantıklı düşünecek olursak e güvenlik sağlıyor normaldir yavaşlaması dimi ama ) Eğer amacınız Güvenlikse Kesinlikle Nod32 derim 4GB veya daha üstü ramde sorunsuz güvenlik sağlayan antivirus Programıdır, 1GBlık ramde PCnizin yawaş çalışmasına neden olabilir baştan haberiniz olsun, alternatif virüs Programlarına bakabilirsiniz Kolay gelsin..!

Linux dersen mint öneririm. Windows da xp pro gereksiz servisleri kapatılmış, veye bulabilirsen windows embedded forumde lite xp diye arat.!