Jump to content

Bilgisayarımda Keyloger Var Mı?

adam4
 Share

Recommended Posts

Arkadşalar dün twitter hesabım çalındı ve pcmde keyloger olduğundan falan şüphelendim bende.Görev yönetisinden baktım FİFAdiye bi exe çalışıyor ama FİFA falan kurulu değil pcmde.Exenin nerde olduğuna baktım ve sildim exeyi.keyloger veya virüs neyse bilmiyorum.Pcmde keyloger olup olmadıgını anlamanın bir yolu yokmudur.Netten baktım hep aynı terane dönüyo.

aynen dostum dün benimde twitter hesabım çalındı, bir linke felan tıklamadım etmedim girmedimde çalan kişi konumunu endonezya felan dıye degıstırmıs kapak fotografına farklı fotograflar atmıs profil urlsi degişmiş  :)

Edited by Extended

aynen dostum dün benimde twitter hesabım çalındı, bir linke felan tıklamadım etmedim girmedimde çalan kişi konumunu endonezya felan dıye degıstırmıs kapak fotografına farklı fotograflar atmıs :)

Aynen ya benimklide değiştirmiş konumuda ankara yazmış.Bide benim çalan kişi aptal sanırım telefon numarasını yazmış biyografisine :D

Aradım falan ama yüzüme kapattı korktu galiba :))

bu hesabları alırken keyloger yoksa bukdar basit naslı hesabı ele geciriyorlar .. garip gercekten..

onu bende anlamadım nasıl yapıolarsa kendi mail adreslerini yazınca bir daha geri alamıyorsun :) bilgisayarda kaspesky yüklü yoksa :D :D İşin ilginç tarafı keyloger olsa diger hesaplarda çalınır öyle bişi olsa  :D :D

Edited by Extended

onu bende anlamadım nasıl yapıolarsa kendi mail adreslerini yazınca bir daha geri alamıyorsun :) bilgisayarda kaspesky yüklü yoksa :D :D İşin ilginç tarafı keyloger olsa diger hesaplarda çalınır öyle bişi olsa  :D :D

Hocam ben twitter desteke mail attım bakalım küçük bi ihtimal belki geri verirler.Valla format atmayı düşünüyorum şuan keyloger falan vardır diye :D

bu arada geçmiş olsun ..

keylogger den şüpleniyorsanız belirtileri şunlardır...

1-pc nizde hantallaşma olur

2-takılamalar ve donmalar olur ara ara

3-Sayfalara giriş yaptıgınızda yada sörf yaptıgınızda aralıklarda girer

4-eger görev yöneticisinden bilmediginiz exe dosyasını googleden arartır belki tanıdık bir trjon çıkar

5-halada pc nizden şüpheleniyorsanız format atın yoksa içinize dert olur:)

Merhabalar size yardımcı olmam için  Başlar / çalıştır / msconfing ve Başlat / çalıştır / cmd / tasklist ve Başlat / çalıştır /netstat -a komutlarını yazıp resim çekip koyarsan sana trojen varmı varsa nasıl silinebilir konusunda yardımcı olurum.