Jump to content

Ekran Kartı Tavsiyesi

Share

Recommended Posts

ekran kartı alacağım anakartım hangi ekran kartlarını ve 64 bitten yukarısını desteklermi bilmek istiyorum ve 150-160 tl gibi bütçe ayırdım bu fiyata alacağımın ekran kartınında bana yeteceğini düşünüyorum şimdiki ekran kartım 512 mb ve paylaşımlı olmasına rağmen performansı yinede fena değil merak ettiklerimi ve ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum yeni nesil mmorglarda fazla sorun yapmıycak türden tavsiyeniz varmı demeyinki o fiyata bulamazsın şimdiki ekran kartım hepsini rahat açıyor fakat tabiki sık sık donmalar oluyor 2 gb paylaşımsız bi ekran kartının beni kurtaracağını düşünüyorum ekran kartıyla bir ramde arttıracağım anakartımın modeli Asus M2N  tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar :)

armin öyle bi tavsiye yaptınki :D r7 240 ıda gt630 uda sık kullanınlar listeme eklemiştim çoktan ikisi arasında kararsız kaldım özellikleride yakın birbirine sizce hangisi bide anakart yol genişliği 64 bit gösteriyor everest 128 bit alsam uyarmı birde büyük bi yerde yaşamıyorum 2. el bulmak burda çok zor internet üzerinede pek güvenim yok açıkcası 2. el olunca tanıdığım bildigim birinden almak isterim yani

Edited by kadirben

armin öyle bi tavsiye yaptınki :D r7 240 ıda gt630 uda sık kullanınlar listeme eklemiştim çoktan ikisi arasında kararsız kaldım özellikleride yakın birbirine sizce hangisi bide anakart yol genişliği 64 bit gösteriyor everest 128 bit alsam uyarmı birde büyük bi yerde yaşamıyorum 2. el bulmak burda çok zor internet üzerinede pek güvenim yok açıkcası 2. el olunca tanıdığım bildigim birinden almak isterim yani

Hocam ;

http://www.tnctr.com/topic/258839-gt420-gddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-k/

Bu ekran kartı sanırım 2.el değil konuda öyle yazıyor yani.120tl normal bi fiyat sanırım sıfırıda vatanda 150 lira gibi bişeydi.Ama çok iyi performansı yok yani ama 150liralık performansı verir ve ihtiyaclarını karşılar.

http://www.vatanbilgisayar.com/gt420-gddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html 

nvidia geforce hayranıyım kullandığım ilk ekran kartlarından keyfime overlok yapayım diyene kadar beni hiç yarı yolda bırakmadı açmadığı şey yoktu en ufak kasmada yaşamıyordum gt420 biraz gözüm kesiyo fakat vatandaki olumsuz yorumlar beni tedirgin ediyo ramimi yükselttim dün ekran kartı konusunda hala kararsızım

nvidia geforce hayranıyım kullandığım ilk ekran kartlarından keyfime overlok yapayım diyene kadar beni hiç yarı yolda bırakmadı açmadığı şey yoktu en ufak kasmada yaşamıyordum gt420 biraz gözüm kesiyo fakat vatandaki olumsuz yorumlar beni tedirgin ediyo ramimi yükselttim dün ekran kartı konusunda hala kararsızım

Hocam GT420den öyle mükemmel performans beklemek zaten yanlış olur.Ama 150lirayada daha ne kadar iyi bi kart bekliyorsunuz anlamadım açıkcası.

performans istiyorsan bütçeyi 250-300 liraya çıkarman lazım.

yok performans açısından degil kartta sık sık problemle ve arızayla karşılaştıklarını yazmışlar o yüzden tedirgin oluyorum yoksa bu özellikler her türlü işimi görür

Edited by kadirben