Jump to content

Böyle Toplama Yapsam Sizce Daha Mı İyi

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar yeni bir kasa toplayacam.Tabi ki uzun araştırmalarımın sonunda bu sonuçlara vardım.Sizden ricam nasıl mı avantajları ve dezavantajları nelerdir ?Fiyat biçer misiniz ?

İlk başta SSD harddisk alacam ssd harddisler normal sas disklerden daha iyi ve bilgisayar süper hızla çalışıyor.64 gb veya 128 gb'lik bir tane ssd hardisk alıcam ve sistemimi programlarımı oraya kuracam.Diğer ek harddiski ise oyun,video,müzik ne biliyim arşiv işte...

İntel Core i5 işlemci ya da intel core i3 dört çekirdeklisinden

İki tane ram markasında kararsız kaldım kingston ve corsair 4-6 gb veya 8 gb

Tabiki uygun anakartı Mhz değeri yüksek bir anakartı lazım aklımda hiç yok bir tane

Ekran kartı olarak Nvida geforce gtx düşüyorum 2 gb 128 bit ya da 1 gb 256 bit hangisi sizce 256 bit pahalı, bana göre 2 gb 128 bit daha iyi sanki sizce

Bir tane soğutucuda lazım malum sıcaklıklar çok yada bilmiyorum.Şuanki bilgisayarımın sıcaklığı cpu 51 harddisk 41

Şimdiden teşekkür ederim.

Var mı bir fikri olan

Edited by FeLSeFeCi

Ben anakart modelini göremedim. Ama Z97 serilerinden al. Gigabayt veya Asus. MSI de olabilir. Ekran kartında 128 bit yerine 256 bit olanını tercih et. 

Ram Bellekte Kingston veya Corsair al. Pek fark etmez. MHz si anakartta uyumlu olmalı ve gecikme hızı düşük olmalıdır.CLP9 gibi.Power supply +80 özellikli, aktif PFC li ve 650-750 Watt gücünde olmalı.İşlemci ise 4. nesil İ5 veya İ7 olmalı. Söylediğim anakartlarda Haswell yani 5.nesil işlemcileri desteklediğini biliyorum. Bnden bu kadar. Saygılarımla

128 gb ssd alırsın istersen 2 parta bölerek 2 sistem bile kurarsın
ben öyle kullanıyorum gayet memnunum.. :)

Selam ve iyi bayramlar..
Fiyat bakımından sorun yoksa, size aşağıdaki bileşenleri tavsiye ederim..

Anakart: MSI Z97 GAMING 7
LGA1150 soketli 5. ve 4. Nesil Intel® Core™ işlemcileri, Intel® Pentium® ve Celeron® işlemcileri destekler

İşlemci: Intel® Core™ i5-4670K Processor (6M Cache, up to 3.80 GHz)
İşlemci i7 4770K da olabilir ama fiyat farkını göz önünde bulundurmalısınız.

Ekran Kartı: Zotac GTX770 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1

RAM: Corsair 8GB 1600MHz DDR3 (4GBx2) Vengeance 

Soğutucu: CORSAIR Hydro Serisi H80i veya H80

PCU: Corsair, Xigmatek, High Power 650W-750W 80+ arası bir güç kaynağını kendiniz seçebilirsiniz. Tak çıkart(Modüler) kablolu olursa fazla kablo ile kasa içini boğmamış olursunuz.

Kasa: Klasik kasa seviyorsanız, Corsair Carbide CC-9011014-WW 300R. Kasa oldukça iyi ve kablo gizleme yöntemi oldukça güzel.

Hayırlısı olsun ve hoşça kalın..

Edit: SSD yazmayı unutmuşum. Yukarıdaki anakartta mSATA SSD kullanabilirsiniz. Tavsiyem 60 GB ve üzeri Kingston'dur. Bizzat kullanıyorum. Normal SSD almayı düşünürseniz, Samsung EVO serilerine yönelin..
Edited by Bay_KG

• 3 hafta sonra ...

120 gb kingston hperx SSD yi tavsiye ederim 2 adet 2000 mhz kingston sogutuculu 4 gb ram ekran kartına 350 tl ayırabilirsin powercolor un sapphire in 2 gb 256 bitleri var işlemcin i5 olmalı paran yetmiyorsa 1 ay daha bekle biriktir al derim performans istiyorsan beklemeyi ve para harcamayı bilmelisin

• 5 hafta sonra ...

www.teknobiyotik.com
kasa                                 Aerocool Strike-X One Advanced 2 x USB 3.0, 2 x 12cm Fan, SSD Ready Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası    139TL
güç kaynağı                     High Power 600W 80Plus Bronze 56A@12V Güç Kaynağı                                                                                  175TL

www.vatanbilgisyar.com
anakart                            Gigabyte 970A-UD3P                                                                                                                                           228TL
işlemci                              AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm                                                                       294TL
ram                                  Gskill 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram                                                               246TL
ekran kartı                       R9 270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı                                                    636TL
ssd                                  Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD                                                     369TL
2087TL