Jump to content

Windows 8.1 Update1 Ağustos Güncellemesi Sorunu...

MrRush
 Share

Recommended Posts

Windows 8.1 update1 Ağustos güncellemesinden sonra herhangi bir Metro Uygulamasını açıp kapattıktan sonra uygulamanın arka planda çalıştığını farkettim ve bazı forumlarda da bu tür sorunlarla karşılaşan olduğunu gördüm .

Bu bir Micro hatası mı yoksa düzeltilebilecek bir sorun mu?

Ben Metro Uygulamalarını sık kullanmam bu aralar sık kullanmaya başladım yoksa bu önceden de mi vardı da ben mi farketmedim?

Hızlı Ulaşım olsun diye mi böyle yapıldı ama kapalı haldeyken de en çok ram tüketen Metro uygulamaları.

Metro Ekranı açıkken Görev Çubuğu da açık kalıyor bazen...

[spoiler]

QlrtVYs.jpg[/spoiler]

Edited by dj sms

Ağustos güncellemesiyle alakası yok uzun zamandan beri böyle.. Hem laptopta  hem masa üstünde Win 8 kurulu ilk farkettiğimde sıkıntının laptoptaki sistemde olduğunu sandım ama aynı sorunun masaüstünde de olduğunu gördüm bence bu Windows 8 ile alakalı bir durum...

Arka planda açık kalması saçmalık olmuş yani...

Bu da Metro Uygulaması açıkken Görev Çübüğünün kaybolmaması yani Metro Tam Ekran olmuyor.

[spoiler]7FkvKoK.jpg[/spoiler]

hocam ben de de öyle bi sorun olmaz.acaba du tema icon ve walpapersi paylaşırmısınız ?

http://www.tnctr.com/topic/262602-oscuro-theme-windows-81updated-by-cu88/

http://www.tnctr.com/topic/257594-7tsp-squarebeam-iconpack-by-djsms-for-win7-8/

Edited by dj sms

Windows 8.1 update1 Ağustos güncellemesinden sonra herhangi bir Metro Uygulamasını açıp kapattıktan sonra uygulamanın arka planda çalıştığını farkettim ve bazı forumlarda da bu tür sorunlarla karşılaşan olduğunu gördüm .

Bu bir Micro hatası mı yoksa düzeltilebilecek bir sorun mu?

Ben Metro Uygulamalarını sık kullanmam bu aralar sık kullanmaya başladım yoksa bu önceden de mi vardı da ben mi farketmedim?

Hızlı Ulaşım olsun diye mi böyle yapıldı ama kapalı haldeyken de en çok ram tüketen Metro uygulamaları.

Metro açıkken Görev Çubuğu da açık kalıyor bazen...

[spoiler]

QlrtVYs.jpg[/spoiler]

Ben daha önceden sanki hatırlıyorum programların açık kalmasını bende de var bu durum.Bende ek olarak görev çubuğu her metro uygulamasında kalıyor kaybolmuyor.

http://www.chip.com.tr/haber/win-8-1-agustos-guncellemesinde-ilginc-sorun_48918.html

PvlDD6.jpg

Ben şimdiye dek 3.parti yazılımla StartMenü kullandığım için Metro açıkken Görev Çubuğu hep kendiliğinden kayboluyordu ama bu aralar 3.parti yazılımı kaldırıp normal olarak kullanayım derken buyukarıda bahsettiğim Metro aktifken Görev Çubuğunun açık kalması normalmiş bu benim için rahatsız edici o yüzden 3.parti yazılım StarMenü ile yola devam...

Ağustos güncellemesi olan KB2975719  Update 2(Update2 demeye şahit lazım) geri çekilmiş bu arada onu da kaldırdım. Geri çekilip çekilmediğini kesinleştirmek için kaldırdıktan sonra Update araması yaptım ve herhangi bir güncelleme çıkmadı, söylentiler doğru demek ki...

Edited by dj sms