Jump to content

Dini Konular Bölümü Açıldı

tabele

Recommended Posts

Sayın ve çok değerli forum sakinleri,

Forumumuzun zamanında yapılan dini konuların ayrı bir statüte tekrar foruma kazandırılması konulu anket ile oylamanın olumlu çıkması neticesinde DİNİ KONULAR bölümü açılmıştır..

Ancak dini konularla ilgili bazı yönetim araçları yüzünden şu an için DENEME AMACIYLA açılmış bulunmaktadır.Konu açılması onaya bağlıdır, ayrıca ileti gönderimleri de aynı şekilde mod onay kontrolü mevcuttur. Şu andan itibaren Dini Konular bölümünü kullanabilirsiniz. Saygıyla ve anlayışla karşılamanız umuduyla sağlıklı günler dileriz. ;)

TnC.TeaM

Tabele

Dini Konular Bölümü:

http://www.tnctr.com/index.php?showforum=66

Hayırlı olması dileklerimle. Umarım o seviyasiz tartışmalar yeniden yaşanmaz.

Herkes gerçek anlamda "LAİK" lik ilkesinin gereği olan saygı ve demokrat olabilme, düşünceye ve inanca saygı prensibine bağlı olabilirse, hiç bir sorun çıkmaz. Tabi Dini Hassasiyeti olan arkadaşlar da, Dinimizin gereği olan münakaşaya girmeme prensibine sıkı sıkya bağlı kalmak zorunda bence. Hayırlı olsun dileklerimi bildirmek istiyorum. Lütfen arkadaşlar ! Sevelim, Sevilelim... Bu dünya kimseye kalmaz...

sevindirici bir haber.hayırlara vesile olması dileğiyle...yanlış anlaşılan konularda ters tavır yerine yanlış anlaşılma nedeni belirtilirse daha makbule geçer.birlik ve beraberlik içinde ilerlemeye devam.

Dini konular bölümünde konuya cevap neden yazılmayacak ?

Herkes gerçek anlamda "LAİK" lik ilkesinin gereği olan saygı ve demokrat olabilme, düşünceye ve inanca saygı prensibine bağlı olabilirse, hiç bir sorun çıkmaz. Tabi Dini Hassasiyeti olan arkadaşlar da, Dinimizin gereği olan münakaşaya girmeme prensibine sıkı sıkya bağlı kalmak zorunda bence. Hayırlı olsun dileklerimi bildirmek istiyorum. Lütfen arkadaşlar ! Sevelim, Sevilelim... Bu dünya kimseye kalmaz...

Şimdi ben bi tartışma başlatayım diyecem yazını bence baştan bir daha oku ve tekrar düzenle derim.. Niye dersen çok güzel işi kıvırmışsın herkes birbirine saygı göstersin laik falan filan yazmışsın ve sonra demişsinki dini duygusu ve düşüncesi olanlar şunu yapmak zorunda.... İşleri kıvırmadan desene şuna sizin hiçbirşeye hakkınız yok diye.... Lütfen insanları aptal yerine koymayınız.... Münakaşaya heryerde girilir adamlar sana bir sürü laf diyecek sizde gerçekleri anlatmayacaksınız... Bana kalırsa dini konuılar bölümü açmışsınız ama bir ton kısıtlama ile açılmış... Böyle olacağına hiç açılmasaymışşş... Bilenler bilmeyenlere doğruları anlatmakla yükümlüdür... Yanlışları güzel bir dille anlatmakla yükümlüdür... Mod. ların yapacağı yanlış ve tartışmaya ******ürecek yazıları editlemek... Bu okadar zor olmasa gerek...

• Administrator

Yanlış içerik ve yorumlar içeren bir sürü dini kaynak vardır... Bunları bildiğimiz ve kişilerin bildikleri ile düzeltmekle yükümlüdürler... O yüzden cevap vermeye açık olmalı diyorum...

Yanlış içerik bulunanları raporla butonunu kullanarak raporlayabilirsiniz.

Ya silvershadow kardeşş!

Yani tahrik edici bir üslubun var. Yapma Allah aşkına! Ya kardeş bak ben konuyla ilgili öğretmenim. Yani neyin ne olduğunu iyi bilirim de! Sırf şu forumu paylaşan kardeşlerden inancı olmayan veya farklı inaçta olanlar arasında gereksiz tartışma olmasın diye bazı şeyler yazdım. Ya kıymetli kardeşim, tanımadığınız insanlar için önyargılı olmayın lütfen! Bakın ben ne yazdığımı dikkatle seçerek yazdım. Siz Hz. Peygamber'in(SAV) hayatında tartışmaya girdiğini duydunuz mu? İslam tartışma üslubunu benimsememiştir. Bunu belirtiyorum. Laiklik kelimesini de bence olması gerektiği doğru anlamda kullandım. Onu Din düşmanlığı gibi anlamak ve uygulamak isteyenlere katılmadığımı ifade ettim. Müslüman bu kadar acımasız ve insafsız olmaz bence... Selam ve Dua ile...

valla din konusu çok kritik ,biri inanır,öteki gelir niye inandığını sorgular,diğeri de neden inanmadığını,sonra da karşılıklı dalaşmalar... din konusunda bilgilenmek isteyen için zaten tonla site var ,araştırsın okusun,felsefe açılsaydı bana göre daha mantıklı olurdu, doğma olan bir kavramın üzerinden kim neyi paylaşak ki ?mutlu günler dilerim.

İyi niyetle açtık, Umarım art niyetlere araç olmaz. Samimi davranılması dileğiyle. Ayrıca konum neden onaylanmadı tartışması istemiyoruz.

sk8er_boi üstad çok hoş ifadelerle açılan bölümün amacını ve nasıl kullanılması gerektiğini yoruma ihtiyaç kalmayacak şekilde tarif etmiş. Faydalı olmak, ya da faydalanmak, katılımcıların niyetine bağlıdır. Din (İslam); "insanları dünya ve ahirette mutluluğa ve huzura ******üren ilahi kanun" olduğuna göre, dinden korkmaya da gerek yoktur. Zaten yıllardır gayr-ı samimi insanlar, dini hep öcü gibi gösterdiler. Açılan bölüm, sk8er_boi üstadın tarif ettiği niyet kapsamında bilgi vermek isteyenlerle, bilgilenmek isteyen kardeşler için çok iyi bir imkan. Bölümü açanların hepsini kutlarım...

Hani arkadaşların yazdıklarına bakarak konuşmuyorum.Kapı eşiğinde karşılaşıp sabaha kadar orda tek bir konu üzerinde doğruyu tespit edebilmek adına karşılıklı fikir alışverişi yapan alimler varmış.Ben alim değilim ama hayat bilgime dayanarak söylüyorum.Sağlamasını yapamacağımız tek bilgi sadece Allah'ın bildiğidir.Bunun dışında sorgulamadığım,sorgulayamadığım duyduğum veya bana öğretilen her bilgi eksiktir veya şüphelidir diyorum.Matematik işlemi gibi düşünün işlemin sağlamasını yapmadan da sonucu doğru ilan edebilirsiniz.Ama sağlama işlemi sizin haklılığınızı veya tam tersi yanlış olan bilginizi ortaya koyacaktır.Kaynak gösterilmeden verilen her bilgi şüphelidir.Çünkü onu destekleyen olmadığı için eğer yanlışsa veya eksikse balon misali en ufak bir etkide patlayacaktır.İmanlarımızın balon gibi olmasına müsade etmeyelim,bunu yaparken kimsenin kalbinide kırmayalım.Saygılarımla...

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar, dini konular konusunda başta benim olmak üzere tüm forum sakinlerinin mutlaka eksikleri vardır. Kaynak göstererek ve seviyeli din alimlerinden bilgiler aktararak eksik ve yanlış bildiklerimizi tamamlamamız için bölümün açılması hayırlı olmuştur bence.

Teşekkürler...

Hani arkadaşların yazdıklarına bakarak konuşmuyorum.Kapı eşiğinde karşılaşıp sabaha kadar orda tek bir konu üzerinde doğruyu tespit edebilmek adına karşılıklı fikir alışverişi yapan alimler varmış.Ben alim değilim ama hayat bilgime dayanarak söylüyorum.Sağlamasını yapamacağımız tek bilgi sadece Allah'ın bildiğidir.Bunun dışında sorgulamadığım,sorgulayamadığım duyduğum veya bana öğretilen her bilgi eksiktir veya şüphelidir diyorum.Matematik işlemi gibi düşünün işlemin sağlamasını yapmadan da sonucu doğru ilan edebilirsiniz.Ama sağlama işlemi sizin haklılığınızı veya tam tersi yanlış olan bilginizi ortaya koyacaktır.Kaynak gösterilmeden verilen her bilgi şüphelidir.Çünkü onu destekleyen olmadığı için eğer yanlışsa veya eksikse balon misali en ufak bir etkide patlayacaktır.İmanlarımızın balon gibi olmasına müsade etmeyelim,bunu yaparken kimsenin kalbinide kırmayalım.Saygılarımla...

B) aynen katılıyorum

Hayırlı uğurlu olsun.

Din bölümünün açılması ve özellikle MOD kontrollü olması çok sevindirici... Ben o bölümü okuyorum. Öğrenmediklerim varsa da öğreniyorum.

İstemeyen girmez okumaz. Hatta görmez !

Yanlız bir maruzatım var... Teşekkür butonu da çalışmıyor.

Bu konuya cevap yazmakla alakalı birşey mi ?

• Administrator

Hayırlı uğurlu olsun.

Din bölümünün açılması ve özellikle MOD kontrollü olması çok sevindirici... Ben o bölümü okuyorum. Öğrenmediklerim varsa da öğreniyorum.

İstemeyen girmez okumaz. Hatta görmez !

Yanlız bir maruzatım var... Teşekkür butonu da çalışmıyor.

Bu konuya cevap yazmakla alakalı birşey mi ?

Evet, onunla alakalı.

@sk8er_boi Kardeşim,

Ben Diyorum Ki, Teşekkür Butonu Açılsın..

Paylaşımların Ne Derece İlgi Duyulup Duyulmadığı Beli Olsun..

Bildiğim Kadarıyla Teşekküre Açık Ama Yoruma Kapalı Seçenek Mevcud..

Bir Zararı Da Olmaz Sanırım? Mümkün Müdür?

• Administrator

@sk8er_boi Kardeşim,

Ben Diyorum Ki, Teşekkür Butonu Açılsın..

Paylaşımların Ne Derece İlgi Duyulup Duyulmadığı Beli Olsun..

Bildiğim Kadarıyla Teşekküre Açık Ama Yoruma Kapalı Seçenek Mevcud..

Bir Zararı Da Olmaz Sanırım? Mümkün Müdür?

Cevap kapalı olunca teşekkür de edilmiyor malesef. Teknik olarak yaani.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...