Jump to content

Ssd Önerisi

Sailors
 Share

Recommended Posts

üstadlar ben laptoba bir maks 120 gb lik bir ssd almak istiyorum bütçe maks. 200-210tl 

içinden çıkanıda bir usb 3 destekli kutuya koyup kullanacağım.

bir tane buldum ama nasıl bilmiyorum .

samsung 840 evo 120gb 207tl 

üstadlar ben laptoba bir maks 120 gb lik bir ssd almak istiyorum bütçe maks. 200-210tl 

içinden çıkanıda bir usb 3 destekli kutuya koyup kullanacağım.

bir tane buldum ama nasıl bilmiyorum .

samsung 840 evo 120gb 207tl 

aynen benım dusunce aparatıyla falan lınk atsanız :D

Hocam cd surucusyle yapamam ben onu laptoptan çıkan harddiski taşınabılır dısk nasıl yaparım ?

üstad karar verdim samsung 840 evo alıcam bide vatandan frisby usb3 33tl ye var onu alıcam

üstadlar bir sorum olucak pcde bir sensör var bu nedir

SMO8810 STMicroelectronics 3-Axis Digital Accelerometer

edit:İmla :D

Edited by Sailors

Cd rom kullanmıyorsan jasper kasa almanı öneririm 120 lik bilgisayarda çok fazla film falan tutamazsın pratik kullanımda internal hdd gibisi yoktur. bizadi kullandığım için biliyorum. hem usb 3.0 kutu alacaksan paraya kıyman çok önemli öyle hangisi olursa olsun deyip hdd alırsan çok verim alamazsın. ssd konusunda da kingston hyperix 120 gb ssd favorim. 

Edited by ossolak33

Arkadaşlar konu ile ilgisi yok lakin sıfır lenovo z510 i5 işelmcili laptop alıp içinden çıkan hard diski taınabilir olarak kullanıp ssd taksam diyorum 120 gb lık garantiden düşer mi birde siz ne önerirsiniz? i7 hızını yakar mıyım?

Edited by pesimistmf

Arkadaşlar konu ile ilgisi yok lakin sıfır lenovo z510 i5 işelmcili laptop alıp içinden çıkan hard diski taınabilir olarak kullanıp ssd taksam diyorum 120 gb lık garantiden düşer mi birde siz ne önerirsiniz? i7 hızını yakar mıyım?

i5 işlemcili laptop alıp hemen ssd takacağına i7 işlemcili olan modelini al ssd birkaç ay geciksin durumun müsait olduğunda onuda alırsın ve ssd yi takarsan garanti dışı olur ama teknik servis belki gözardı eder donanım arızası olmadığında

o servisin elemanlarının insiyatifine kalmış birşey

değişik firmalar garantiden çıkacağını söylüyor bir nevi rulet gibi senin dediğin bilmem mümkün değil. ssd takarsan i7 gibi olurmu demişsin bu biraz falsolu bir soru işlemci oyun video decoding vs gibi işlerde işe yarar hdd açılış ve kapanışı etkiler yani i7 li ve normal hdd li pcye toz yutturursun ama iş video decoding etmek olursa i7 sana ssdin de olsa toz yutturur . 

üstadlar kafam çok karıştı salı yada çarşmba alıcam artık benim laptop dell inspiron 15 7537 serisi ama cd girişi yok ssd alıcam  ssd bütçem 200-210 tl birde içinden çıkıcak olan sata3 500gb lik hdd usb 3lük kutu alıcam onun bütçesi 30-35 tl toplam da 250tl geçmeyecek bütçem var önerileriniz nedir.

üstadlar kafam çok karıştı salı yada çarşmba alıcam artık benim laptop dell inspiron 15 7537 serisi ama cd girişi yok ssd alıcam  ssd bütçem 200-210 tl birde içinden çıkıcak olan sata3 500gb lik hdd usb 3lük kutu alıcam onun bütçesi 30-35 tl toplam da 250tl geçmeyecek bütçem var önerileriniz nedir.

Selam

SSD alacağınızı ve bunun için de Samsug EVO 120 GB olanını tercih etmişsiniz. Doğru bir seçim ama sisteminizde ikinci bir bağlantı noktası olmadığı için 120 GB SSD biraz az olmaz mı sizin için? Verilerinizi USB'ye sürekli aktarmanız veya veriler buna yönlendirerek, bilgilerin direkt USB'ye yüklemeniz gerekecek. Buna göre de USB HDD'nin her zaman takılı olması gerekir elbette..

Sandisk dışında tüm SSD markalarını kulladın ve kullanıyorum. Bunların içinde en iyisi(bana göre) Samsung EVO 250 GB olanıdır(yakında 10 yıl garantili yeni serisi geliyor)..

Bence ilk yazdığınız gibi kararınızdan vazgeçmeyin derim. Mümkünse SSD GB boyutunu biraz yüksek tutun.

Hayırlısı olsun ve kolay gelsin..

Selam

SSD alacağınızı ve bunun için de Samsug EVO 120 GB olanını tercih etmişsiniz. Doğru bir seçim ama sisteminizde ikinci bir bağlantı noktası olmadığı için 120 GB SSD biraz az olmaz mı sizin için? Verilerinizi USB'ye sürekli aktarmanız veya veriler buna yönlendirerek, bilgilerin direkt USB'ye yüklemeniz gerekecek. Buna göre de USB HDD'nin her zaman takılı olması gerekir elbette..

Sandisk dışında tüm SSD markalarını kulladın ve kullanıyorum. Bunların içinde en iyisi(bana göre) Samsung EVO 250 GB olanıdır(yakında 10 yıl garantili yeni serisi geliyor)..

Bence ilk yazdığınız gibi kararınızdan vazgeçmeyin derim. Mümkünse SSD GB boyutunu biraz yüksek tutun.

Hayırlısı olsun ve kolay gelsin..

çok sağol aklımdaki bazı soru işaretleri gitti . bende 250 gb al mak isterim ama bütçe yetmiyor 200-250 tl maks o yüzden bunu tercih ettim bir sorum olucak bu samsungta  ömrü bitene kadar ortalama kaç TB veri akışı sağlar. bana maks 3-4 yıl gitsin yeter sonra satarım zaten laptobu

Samsung tlc bellekler kullanıyor ama rami tampon bellek olarak kullandığı için ömürleri mlc bellekler kadar oluyor.Performas bakımından da iyidirler ucuz olması cabası.Gönül rahatlığıyla alabilirsin. 

NOT: dell inspiron 7537 çok güzel cihaz 1 haftadır bende bu laptopu araştırıyordum.Pili uzun gidiyor şık sessiz klavye ışıklandırması var ssd de takarsan uçar, hayırlı olsun .Ha unutmadan wifi driverlarını güncelle bu modelin driverı sorunluydu.Bir de tarayıcıların temp dosyasını ramdisk (http://www.enpedi.com/2012/09/ramdisk-nedirkimler-kullanmal-nasl.html) adresinden bakarak ramdiske taşırsan ssd ömrü uzar, http://www.mx.com.tr/ssd_hard_disk_performans_artirma.php burdaki ayarları da yap gereksiz diske veri yazmaları kapatır.

Edit:İnternet tarayıcılarının temp dosya yerlerinin değiştirilmesi http://forum.donanimhaber.com/m_96481636/tm.htm    ramdiski kurduğun diski göstereceksin  :gun:  

Edited by nano123