Jump to content

Sfx Arka Plan Değiştirme [Çözüldü]

xymox
 Share

Recommended Posts

@blue_life video vermiş rar ın içinde exe dosyası var ona bas ve video yu izle

Videoyu izledim sıkıntı -yok orasini anladım..Ben bu verdiğim örneklerdeki gibi sfx yada ne ise onu hazırlamak istiyorum :) Winrar SFX ilemi yapılıyor yapılıyorsa da bu sekil arka plan sadece nasıl koyuluyor..Onu araştırıyorum..SFX yapma basitte arka plan koymayi bulamadım sorunum bu

Videoyu izledim sıkıntı -yok orasini anladım..Ben bu verdiğim örneklerdeki gibi sfx yada ne ise onu hazırlamak istiyorum :) Winrar SFX ilemi yapılıyor yapılıyorsa da bu sekil arka plan sadece nasıl koyuluyor..Onu araştırıyorum..SFX yapma basitte arka plan koymayi bulamadım sorunum bu

Sen program mı yapıyorsun yoksa multiboot mu

Sen program mı yapıyorsun yoksa multiboot mu

Program degil..Örneklerde verdiğim oyunları sfx ile tek tık kurulum bi nevi katılımsız gibi..Örnekdeki 15mb oyunu indirip denersen görmüş olursun...

Cafemdeki oyunları bu sekil tek tık kurulum yapmak istiyorumda...Winrar SFX ile kurulum yapıyorum tıklayınca oto kuruyor C D felan kısayol atıyor vs exeyi calıstırıyorda..Ben SFX ilerleme ekranını resimdeki verdiğim gibi degistirmek istiyorum :D

Program degil..Örneklerde verdiğim oyunları sfx ile tek tık kurulum bi nevi katılımsız gibi..Örnekdeki 15mb oyunu indirip denersen görmüş olursun...

Cafemdeki oyunları bu sekil tek tık kurulum yapmak istiyorumda...Winrar SFX ile kurulum yapıyorum tıklayınca oto kuruyor C D felan kısayol atıyor vs exeyi calıstırıyorda..Ben SFX ilerleme ekranını resimdeki verdiğim gibi degistirmek istiyorum :D

Bende winrar daki sfx ile multiboot dakini karıştırmışım

• Editor

neyini yanlış anlamışım ki? 7 zip ile sfx yapacak. 7zsd_LZMA_Dialogs.sfx dosyasını kullanacak bu iş için. image dosyası o aradığı arka plan zaten. dialog kısmından da 2004 ve 2005 de düzenleme yaparsa onun için yeterlidir. bu iş için de restorator vb. bir araç kullanacak.O verdiğim linkte anlatımı var.

neyini yanlış anlamışım ki? 7 zip ile sfx yapacak. 7zsd_LZMA_Dialogs.sfx dosyasını kullanacak bu iş için. image dosyası o aradığı arka plan zaten. dialog kısmından da 2004 ve 2005 de düzenleme yaparsa onun için yeterlidir. bu iş için de restorator vb. bir araç kullanacak.O verdiğim linkte anlatımı var.

Teşekkürler arkadaşlar 2 nizede..Bir göz gezdirip uğraşalım...

Ayrıca verdigim 15mb lık hazır örneğe baktınız mı acaba..

verdiğiniz ilk linkteki dosyanın içeriği winrardan çok nsıs ya da installshield gibi geldi bana :)

Bende bilmiyorum neyle yaptığınıda hoşuma gitti cafedeki kendi oyunlarımı yapmak istedim müşteriler yüklerken uğraşmasın benide uğraştırmasın diye :D

Ayrıca Winrar ile açılabiliyor. SFX gibi yükleme yapıyor.Açıklamalarda SFX kodları var sanki ama bilemedim açıkcası

Atlantis.exe nin açıklaması

;MuRKuT Bilişim Teknolojileri
;Oyun Server

Path=D:\
SavePath
Setup=C:\Windows\regedit.exe /S D:\Oyunlar\Atlantis\data\sfx\key.reg
Setup=D:\Oyunlar\Atlantis.lnk
Silent=2
Overwrite=2
Title=MuRKuT Bilişim Teknolojileri - Atlantis Açılıyor...

250 mb lik olanın açıklamaları

;Oyun Server

SavePath
Setup=D:\Oyunlar\18WheelsofSteelExtremeTrucker.lnk
Silent=2
Overwrite=2
Title=MuRKuT Bilişim Teknolojileri - 18 Wheels of Steel Extreme Trucker Açılıyor...
Edited by xymox

Bende bilmiyorum neyle yaptığınıda hoşuma gitti cafedeki kendi oyunlarımı yapmak istedim müşteriler yüklerken uğraşmasın benide uğraştırmasın diye :D

Ayrıca Winrar ile açılabiliyor. SFX gibi yükleme yapıyor.Açıklamalarda SFX kodları var sanki ama bilemedim açıkcası

Atlantis.exe nin açıklaması

;Oyun Server

SavePath
Setup=C:\Windows\regedit.exe /S D:\Oyunlar\Atlantis\data\sfx\key.reg
Setup=D:\Oyunlar\Atlantis.lnk
Silent=2
Overwrite=2
Title=MuRKuT Bilişim Teknolojileri - Atlantis Açılıyor...

250 mb lik olanın açıklamaları

;Oyun Server

SavePath
Setup=D:\Oyunlar\18WheelsofSteelExtremeTrucker.lnk
Silent=2
Overwrite=2
Title=MuRKuT Bilişim Teknolojileri - 18 Wheels of Steel Extreme Trucker Açılıyor...

Abi beni kafam giderek karışıyor şunu bir açığa kavuştur senin istediğin portable (taşınabilir) mi katılımsız (tek tık kurulum) mu onu pek anlayamadım çünkü örnekler hepsi portable ( taşınabilir ) olarak yapılmış

[quote name="canavar123" post="1479085" timestamp="1409897781"]Abi beni kafam giderek karışıyor şunu bir açığa kavuştur senin istediğin portable (taşınabilir) mi katılımsız (tek tık kurulum) mu onu pek anlayamadım çünkü örnekler hepsi portable ( taşınabilir ) olarak yapılmış[/quote] ornektekinin aynisini yapmak istiyorum :)

Buldum sonunda :) Reshacker ile exeyi attım içine  STARTDLG satırındaki komutları kendi yaptığım sfx e ekledim arka planıda attım oldu gitti :D

Daha dogrusu reshacker e de gerek kalmadı..Default.SFX dosyasini reshacker ile editledim eskisi le degistirdim oto icon ve arkaplan oldu.

Edited by xymox