Jump to content

Acer Aspire 5739 G Win7 Ultimate Sorunu

exa_41
 Share

Recommended Posts

S.a arkdaslar konuyu doğru yeremi actım bılmıyorum ama acer aspire 5739g leptop var elimde windows 7 32 bit kurulum sırasında crackleme windows7 var onla bugun sistem kurdum yanlız kurulum hersey tmm makıne acılırken siyah ekrana dönuyor yanı sıstemı acmıyor biosdan bakdım ama tahmın edıyosam ultimateyi kabul etmıyor veya cracklemeyı sizce ne yapmalıyım.?

kardeşim win7 ultimate 32 bit kuruyorum köylünün sistemi kurulum bıtmeye yakın aktivasyon yapmak istiyomusun diye soruyor E Veya H E diyorum yapıyor hoşgeldın gelmıyor siyah ekran bu tur sorunlarla bır kaç kez karsılasmısdım işletim sistemi değiştyirmişdim varmı farklı bi sonuc bılen acil

yardımcı olcak kımse yok mu arkdaslar...? 

kardeşim win7 ultimate 32 bit kuruyorum köylünün sistemi kurulum bıtmeye yakın aktivasyon yapmak istiyomusun diye soruyor E Veya H E diyorum yapıyor hoşgeldın gelmıyor siyah ekran bu tur sorunlarla bır kaç kez karsılasmısdım işletim sistemi değiştyirmişdim varmı farklı bi sonuc bılen acil

yardımcı olcak kımse yok mu arkdaslar...? 

başka bi 32 bit indirip dene

format attığın zaman 100 mblık bi disk var disk seçme yerinde onu da biçimlendir bazen onun yüzünden aktivasyonu kabul etmiyor 

deniyorumm

deniyorumm

startırda bölüm secme olasılıgı yok direk göz at diyor hadd görmuyor gibisinden ama görüyor sorunu çözemedik gitti :))

win8 flash bellekden deniycem şimdi ama baska çözüm yolu bılen varmı arkdaşlar...?

Bilgisayarına XP kurulum cd'sini tak, harddiskin göründüğü ekranda tüm bölümleri sil, C ve D olarak diskini ikiye böl, daha sonra Win7 dvd'sini tak ve kurulumu gerçekleştir, büyük ihtimalle sorun çıkmayacağını düşünüyorum, ayrıca tüm bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarındaki önemli verilerini başka bir diske (Flashbellek,taşınabilir Harddisk vs) yedeğini al. Kolaylıklar dilerim.

dediginizi anladım ama D de önemli veriler var o yuzden onu yapamıyorum başka çözüm yolu bulmamız gerekiyor :)

Çevrenden bir kaç usb bellek bulabilirsin, yada yeteri kadar dvd'ye verilerini kaydedebilirsin, kurulumdan sonra tekrar D sürücüsüne atarsın, pc'yi live xp yada win7Pe ile başlatıp verilerini alabilirsin.

Güvenli kipte açarak ekran kartı sürücüsünü kaldır ve varsayılan grafik sürücüsüyle açılmasını sağla.Ardından sürücü id sine bakarak veya acer in sitesinden indirdiğin sürücüyü kur..Windows açılıyor ama vga sürücünü yanlış yüklediği için siyah ekranla karşılaşıyorsun..Defalaraca format atmana veya crackla falan alakası yok.Tamamen kurulumun donanım idsini yanlış okuyarak hatalı sürücü kurma sorunu..

Edited by halilt