Jump to content

Ip Ve Dns Gösterme Değiştirme

YarGitme
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Ams de ip ve dns değiştirici yapmaya başladım fakat tamam değiştirmede sorun yok cmd ile hallediyoruz en azından ama GET olayını yapamadım cmd ile mi veriyi çekelim yoksa başka bir yöntemi var mı ?

GET ile veriyi çekmek istediğim yerler

ip adresi

Alt Ağ maskesi

Varsayıan ağ geçidi

dns 1

dns 2

• 3 hafta sonra ...

açıkçası burdaki çoğu ustalar ams nin yetersizliğinden dolayı olsa gerek ams yi bırakmışlar. Bende askerdeydim geldim ams ye tekrar başlıcam ama aklımın diğer ucunda delphi yada RAD studio var. Bana RAD öğrenmem için ne yapmam gerek. Doküman veya vide anlatım vs. mevcutmu. Ayrıca bu yaptığın programın kaynak kodlarını verebilirmisin. RAD'a geçersem eğer benim için güzel bir örnek olmuş olacak.

kardeş ne iş için yapacaksın bunu eger piyasada iş bulmak içinse rad degil c# sql ve asp net üzerine gelişmelisin zevk için yapmak istiyorsan iyi bir işin olmalı boş vaktini buna ayırabilirsin senin fikrin nedir ?

kardeş bilgisayarcıyım zaten öğrenip ams de olduğu gibi kendim için küçük çaplı programlar yapmayı düşünüyorum. Ayrıca okulda c# görmüştük ama beni pek sarmamıştı ams çok hoşuma gitti bu delphi yani Rad'da ams gibi daha kolay geliyor bana bu yüzden tercihim bu yönde oldu

delphi artık eskisi gibi kullanılmıyor ama foksiyon prosüdür bilmen gerek wmi kodları her yerde var ams bilmiyorum ama bende C# ögrenmeye çalışıyorum piyasada iş bulmak için bu tür şeyler düşünyorsan c++ kullanmalısın ben ip dns programını insanlar dns degiştirmeyi bilmedikleri için tasarladım delphi biraz bu tür yazılımlar yavaş kalıyor ams bilmiyorum c++ ögrenirsen bu tarz şeyleri daha kolay yapabilirsin ....

Autoit kodlarını incele. AMS ile autoit birbirine çok yakın sayılır. Önemli olan DNS ve ip değiştirmeyi nasıl yapacağın. Birkaç yolu var. Yollardan birini benimseyip kodları incelemelisin. Forumda yeterine kaynak ve üstadlarımız var. Sen yazmaya başladıkça herkes yardım eder. Ayrıca AMS' nin kendi forum sayfasından da faydalanabilirsin.

Autoit kodlarını incele. AMS ile autoit birbirine çok yakın sayılır. Önemli olan DNS ve ip değiştirmeyi nasıl yapacağın. Birkaç yolu var. Yollardan birini benimseyip kodları incelemelisin. Forumda yeterine kaynak ve üstadlarımız var. Sen yazmaya başladıkça herkes yardım eder. Ayrıca AMS' nin kendi forum sayfasından da faydalanabilirsin.

ben zamanında uğraşmıştım ama işin içinden çıkmadığım yerler olmuştu bu yüzden vazgeçtim. Mesela ağ bağlantıları da bilgisayarda olan bağlantıları (örn:yerel ağ bağlantısı, kablosuz ağ bağlantısı) bu bağdaştırıcıları listeletmeyi bi türlü beceremedim. bi şekilde ip ve dns değiştiriyorum en azından cmd ile ama bu bağdaştırıcıları listeletip gerkli olan ip, gateway, mask bunları Bunları o bağdaştırıcılara göre GET edemedim

kardeş bunları yapmanın bir kaç yolu var  regedit bulursun guid lerini veya wmi ile yaparsın ama bir tavsiyem var seçecegin degişken foksiyon prosüdür kütüphanesi ide çok bilmen lazım bak bu iş temelleri ögrenmeden olmuyor hazır kodlar tek başına anlam ifade etmez önce mantıgı çözmelisin yazılım temel seviyeleri ögrendikten sonra bu tür şeyleri yapmaya yavaş yavaş başlayacan yoksa hep ahzır kod cu olursun sana ait proje olmaz hazır kodları derleyip çalıştırmak bir anlam ifade etmez sistem tabanlı hack tabanlı şeyler istiyorsan c++ ögrenmelisin   delphi yavaş kalır seni yorar zaman kaybettirir eger para kazanmak piyasada iş yapmak istersen C# SQL Server asp.net ve php tazı şeyler ilgilenmelisin bunları kullanarak proje yapmayı ögrenirsen sonra sisteme geçişin daha kolay olur çünkü temel mantık oturmuş oalcak gerisi neyi enrde nasıl yapacagına kararı sen vereceksin dersenki ben para kazanmak degil sadece hobi oalrak diyorsan c++ kursları var git eğitimini al o zaman sadece sistemle ilgilenirsin unutma sistem tabanlı yazılımlar c++ dilini kullanmalısın delphi C# bunlar bu iş için uygun degil ...

Edited by lamont

sağol kardeş bilgilerini paylaştığın için. Ben biraz temelim var ve karışık çok az pascal delphi c++ ve c# malum bilg. programıcılığında bunların hepsini gösteriyorlar ama hiçbirinden tam olarak birşey alamıyorsun. Benim tnctr de öğrendiğim ams okulda öğrendiğim diğer dillerin hepsinden bilgi ve yapabildiğim şey olarak daha çok. Ama ams kolay olduğu kadarıylada kapalı herşeyi cmd kodu yada regedit ile halletmeye çalışıyoruz bu yüzden sıkıntı oluyor. Benim bir kaç çalışmam var ams de konularıma bakarsan görebilirsin. Bunlardan çokta fazla ileriye gidemedim. Bu yüzden AMS yi bırakıp başka bir dile geçmek istiyorum