Jump to content

Slideshow'u Ve Resimleri Tam Ekran Görüntülemek...


istemsiz
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ;

 

Ufak bir tanıtım DVD'si hazırlıyorum bu forum sayesinde çoğu işimi hallettim çok teşekkürler fakat takıldığım bir nokta oldu burayı çözemez isem DVD'yi hazırlamamın bir anlamı olmayacak problemi kısaca anlatayım ;

 

Birtane ana menü var oradan bir link ile bir sayfa açıtırıp o sayfadaki resimleri kişilerin tam ekran sırayla bakmasını istiyorum , bunu slideshow ile denedim başaramadım , sayfaya tek tek image ekledim sonra üzerlerine tıklanınca tam ekran görünmelerini sağlayamadım. Kısacası resimleri inceleyenlerin tam ekran görmelerini istiyorum.Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. İyi çalışmalar.

 

Saygılar...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tam olarak yapmaya çalıştığınız şeyi anlayamadım ama projeyi tam ekran kullanmak için proje ayarlarından şurayı işaretlemek gerekiyor...

 

qmISX6g.jpg

 

Ancak bu ayar projenin tümüne uygulanıyor her Page için ayrı ayarlanıyor mu bilmiyorum...

 

Diğer bir seçenek resimlerin olduğu Page de On Show evresine 

Window.Maximize(Application.GetWndHandle());

yazın... O sayfada tam ekran olacak, ancak başlık çubuğu görünecektir... Tabi ana menüye dönüşte tekrar pencere boyutunu ayarlayacak kodlar girmeniz lazım...

 

İsterseniz projenin, belli bir kısmını paylaşın, tam olarak ne yapılabilir ona göre karar veririz...

Link to comment
Share on other sites

İlginize teşekkür ederim ;

 

Sizin verdiğiniz cevap ilgili sayfayı tam ekran yapıyor onu yapabiliyorum fakat istediğim o değil şu şekilde söylersem daha iyi anlarsınız herhalde.....

 

-Proje boyutu 790x545 , bu çözünürlükte olan bir sayfaya diyelim 8 tane resim ekleyeceğim doğal olarak resimler ufak gözükecek , kişi detaylı görmek istediği resme tıklayınca tam ekran açılmasını istiyorum. Bu şekilde olmayacaksa slideshow ekleyebilirim fakat oda ilgili sayfa açılınca tam ekran görüntüleme yapsın istiyorum . Burada karıştırılmaması gereken konu sayfaları tam ekran değil içindeki ilgili resimleri bir şekilde tam ekran görüntülemek istiyorum. 

 

-Çünkü her bilgisayarın çözünürlüğü farklı olduğu için projemi minimum pencere boyutu ile tasarlamaya çalıştım , ilgili sayfaya kişi tıklayıp resimleri görünce onların içinden istediğine tıklayarak büyütüp görmesini istiyorum. 

 

Örnek olarak şu linki inceleyebilirsiniz , oradaki resimlere tıklayınca tam ekran açılması gibi....

 

http://www.imageupload.co.uk/image/5KdH 

 

Teşekkürler ,

 

Saygılar.....


Eklemeyi unuttum bahsettiğim sayfa o linkteki sayfa ve resimlere tıklayınca tam ekrana sığmasını istiyorum en boy oranını koruyarak açılmasını istiyorum. Bu konuyu 80 sayfa gezmeme rağmen çözecek bir benzer konuya rastlayamadım umarım ams'de böyle bir şey mümkündür yoksa boşuna uğraşmış olacağım.... Tekrar ilginize teşekkür ederim.

 

 

Saygılar....

Link to comment
Share on other sites

fikir vermesi açısından ufak bir çalışma yaptım. yalnız form özelliğini flat olarak ayarladım, diğer türlü Windows Title çubuğu görünür kalacaktır. O da bir şekilde kaldırılır belki ama gereksiz, böyle de güzel oluyor. 

 

eğer formdaki nesnenin pencere yeniden boyutlandırılınca sabit kalmasını istiyorsanız Auto-Resize bölümünden Top ve Bottom'u seçmelisiniz. 

 

eğer pencere ile boyutlanmasını istiyorsanız Right ve Bottom seçilmelidir. Ekte bulunan örnekteki image ve buttonların Auto-Resize özelliklerini inceleyin.

 

https://yadi.sk/d/env8DdUzcFFHB

 

Tam ekran görüntüsü:

 

0L1bm1Q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sayın hocam merhaba ;

 

gönderdiğiniz örnek üzerinden sorunumu çözmüş bulunmaktayım fakat iki adet kafama takılan soru kaldı bunları izninizle size iletmek isterim ;

 

1-Resimler tam ekran olunca yayılıyor bunun en-boy oranını koruyarak tam ekrana gelmesini sağlayabilirmiyiz.

 

2-Bütün projeyi build ederken objeleri uzantısı *.dat olarak ayarladığım zaman bu verdiğiniz örnek uygulamada resimler arası geçiş yapamamaktayım , bunun bir çözümü var mı acaba olursa çok iyi olur .

 

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 

Saygılar. 

Link to comment
Share on other sites

projene kare bir resim örn: 500x500 koyarsan, wide screen bir monitorde projeyi tam ekran yaptığında resim haliyle dağılacaktır. eğer tüm resimlerin boyutu ya da oranı aynı ise kod ile yapılabilir ama farklı oranlarda resmin varsa o iş biraz zor.

 

ikinci dediğini tam anlamadım.

Link to comment
Share on other sites

Merhabalar ;

 

Kintaro hocam resimlerin yayılması çok sorun değil o konuyu geçtim zaten , ikinci seçenekte söylemek istediğim. Projemi build yaparken dosyaları *.dat uzantısına çeviriyorum böyle olsun istiyorum yani build menüsünde "harddisk folder" daha sonra "rename resource files" seçeneğini seçiyorum . Yaptığım arayüzde herşey çalışıyor fakat sizin gösterdiğiniz yöntemde resimler ilerlemiyor büyük ihtimal dosya isimleri değiştiği için , sormak istediğim uzantılar *.dat olduğunda bu resimlerin gene butonlar ile geçişlerini sağlaya bilirmiyiz.

 

Mesela kendi projemin haricinde sizin gönderdiğiniz tam ekran projesinide aynı şekilde build ettiğimde resimler ilerlemiyor , bunu sormak istemiştim.

 

DivaneTR , benim anladığım resimler klasörünü direkt olarak o "Autoplay" klasörünün içine kopyalamak mı acaba tam anlayamadım ? Şuan projenin olduğu PC'nin başında olmadığım için akşam deneyeceğim.... 

 

Tekrardan teşekkür ederim , iyi çalışmalar.

 

Saygılar....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...