Jump to content

Depolama İçin Hard Disk Tavsiyesi

ArminVB
 Share

Recommended Posts

yakın zamanda harddiskim bilgileriyle birlikte öldü

Benim tavsiyem hangisini alırsanız hard-diskinizi kesinlikle düşürmeyin

ve imkanınız varsa tüm verilerinizi bir arkadaşınızla paylaşın.

Çünkü aynı veriler başkasında olursa tekrar lazım olduğunda ulaşabilirsiniz.

arkadaşlar depolama için 1 tb hard disk alacağım, uzun süre kullanımda sorun çıkarmayacak hard disk tavsiyelerinizi bekliyorum.

Selam
Uzun süre ve bat sector oluşmadan kullanacaksanız, Western Digital almanızı tavsiye ederim. Bu HDD markasını seçerseniz mutlaka WD1003FZEX serisinden olmalı.. Bizzat bunun 1 ve 2 TB HDD'lerini kullanıyorum. Son derece hızlı ve sessiz...

Sadece bu kısmını webden alıntı yapıyorum.
Western Digital WD 1 TB BLACK 7200RPM 64MB SATA3 WD1003FZEX
NoTouch Meyil Yükleme teknolojisi - Kayıt kafası disk ortamı ile hiç temas etmez ve bu da kayıt kafasının ve ortamın çok daha az yıpranmasını ve geçiş sırasında sürücünün daha iyi korunmasını sağlar.

Kafa metal disk üzerine sürtmediğinden(Optik sürücüler gibi) bat sector olasılığı sıfır durumda oluyor. Diğer HDD'lere göre biraz pahalı ama buna değer inanın..
Bilginize ve hayırlısı olsun..

yakın zamanda harddiskim bilgileriyle birlikte öldü

Benim tavsiyem hangisini alırsanız hard-diskinizi kesinlikle düşürmeyin

ve imkanınız varsa tüm verilerinizi bir arkadaşınızla paylaşın.

Çünkü aynı veriler başkasında olursa tekrar lazım olduğunda ulaşabilirsiniz.

Selam

1 TB HDD verisini saklayabilecek arkadaşınız varsa, tavsiyenize olumlu yaklaşırım. Ayrıca; arkadaşınızla paylaşacağınız dosya ya çok önemli bilgiler içeriyor yada çok özel dosyalar ise o zaman ne olacak?

Bir söz vardır; İki kişinin bildiği sır, sır değildir denir.

En doğrusu ya bulut sitelerine veriyi yüklemek, yada 2. bir HDD alıp ona kopyalamaktır.

Kolay gelsin..

Eğer Bulabilirsen Hitachi Alamalısın Dünyanın En Dayanlı Diskini Üretiyor,Sonrasında WD Geliyor En Sonda Seagate ,

Bu Arada Hitachi'de Bir WD Kuruluşu :)) HGST Diye Geçer Adı Server Şirketleri Kullanır , Genelde HGST Diskleri...

Belki Benim Demem Yeterli Olmayabilir , Disk Dayanıklılık Testlerine Bakabilirsin...

http://www.chip.com.tr/haber/en-dayanikli-sabit-disk-ortaya-cikti_44971.html

Edited by Ex_treme

kardeş western dijital'in harddiskleri çok kaliteli laptopumdaki harddiski 5 yıl kullandıktan sonra baktım harddiskin kapasitesi yetmemeye başladı tekrar western dijital'in 750 gb olanını aldım bunu laptopa taktım laptoptakinide harici hdd kutusuna taktım harici olarak kullanıyorum. tavsiye ederim.