Jump to content

Mevcut Driver Dışında Uygun Başka Driver Kullanma?

meyrock
 Share

Recommended Posts

Merhaba dostlar. 
Bilgisayarım Casper laptop...
DOnanım marka modeli Pegatron Corporation...
Mevcut Orijinal Ses Driverım conexant_smartaudio_hd...

Sorunum ise şudur : 
Bilgisayardan video izlerken bazen ses gidiyor. Kimi zaman bir iki dakika sonra geliyor kimi zaman ise hiç gelmiyor.
Bİlgisayarı ilk aldıgım yıllarda bu sorun olmadı. son bir kaç haftadır oldu.
Ve conexant_smartaudio_hd driverından kaynaklı sorun olabilir diye kaldırdım driverı. otomatik Microsoftun kendi yükledigi High Definition Audio ile bi müddet kullandım. oda sorun çıkarmaya başladı.

İsteğim ve Sorum ise şudur : 
DRP programı ile driver aradım ; Windows Update ile aradım hepsinde de conexant_smartaudio_hd verdi.
Ben ise donanım modelime göre bu driver dışında uygun başka driver bulup yükleyebilr miyim?

Not : yaşadıgım soruna dair geçici çözüm olarak yaptıgım işlemi aşagıdaki iletimde görsel olarak gösterdim. Belki faydası olur çözüm üretmek açısından

Edited by meyrock

Directx den de kaynaklanabilir. dxdiag ile kontrol et bence.

Hemen deniyorum birazdan sonucu size göstereceğim...

Ve sorunumu daha detaylı anlatayım. bir video izliyorum ve ses gitti an kendimce bir çözüm buldum sesi geri getiriyorum birazdan görsel olarak gösterecegim. belki sorunum için yeterli bi bilgimiz olur

Bahsettiğin sorun benim notebooktada var. Sorun yazılımsal değil donanımsal. 

peki sizin soruna bir çare buldunuz mu nedeni tam olarak nedir? 

driver solution gibi programlar saten belirli uyumlu sürücüleri yüklüyor ama söyle söyleyim sorunun donanimsalda olabilir usb den bir ses karti al istersen ucuz birtane onunla dene 

usb ses kartı alıp kullandıgımda mevcut laptop içindeki ses kartını nasıl devre dışı bırakacagız ?

yA84ML.jpg

6l7n2P.jpg

W6AYnY.jpg

Modelinizi tam bilmemekle beraber,casper servisinde çalışan bir arkadaşım sanıyorum bu modellerde aynı sizin yaşadığınız sorunun donanımsal bir hata olduğunu  anlatmıştı.anakartın klasik sorunuymuş..Bence servisine bir sorun ama garanti bitmişse tek çözüm usb ses kartı gibi gözüküyor..Birde eskiden bu tarz sorunlar çıkaran bir virüs vardı.inf dosyalarını kopyalayarak bozuyordu.Sıfırdan -tüm hdd-formatlayıp,tabiki sürücülerini yükledikten sonra extra hiçbirşey yüklemeden bir test edebilirsiniz..Usb ses kartını taktıktan sonra onboard ses kartını seçenek varsa biostan,veya aygıt yöneticisinden devre dışı bırakır yada hiç sürücüsünü yüklemezsiniz yada ses aygıtlarından varsayılanı değiştirebilirsiniz.

Edited by halilt

• 4 hafta sonra ...

Modelinizi tam bilmemekle beraber,casper servisinde çalışan bir arkadaşım sanıyorum bu modellerde aynı sizin yaşadığınız sorunun donanımsal bir hata olduğunu  anlatmıştı.anakartın klasik sorunuymuş..Bence servisine bir sorun ama garanti bitmişse tek çözüm usb ses kartı gibi gözüküyor..Birde eskiden bu tarz sorunlar çıkaran bir virüs vardı.inf dosyalarını kopyalayarak bozuyordu.Sıfırdan -tüm hdd-formatlayıp,tabiki sürücülerini yükledikten sonra extra hiçbirşey yüklemeden bir test edebilirsiniz..Usb ses kartını taktıktan sonra onboard ses kartını seçenek varsa biostan,veya aygıt yöneticisinden devre dışı bırakır yada hiç sürücüsünü yüklemezsiniz yada ses aygıtlarından varsayılanı değiştirebilirsiniz.

ilgin için teşekkürler halilt . soylediklerinin bir bölümünü halledecek kadar pc bilgim var. full hdd fformat yapacağım. lakin bios hakkında bilgim pek yok. umarım full hdd format yapınca düzelir. bu arada garantisi de bitmiş. 

Bilgisayarım Casper - cn.tki-2430e