Jump to content

Elektrikli Ocak Kullanan Var Mı ?

ahmetbayram5
 Share

Recommended Posts

evimizde tüplü ocak kullanıyoruz ama bir tanıdığımız elektrikli ankastre kullandığını ve memnun olduğunu söyledi.tüp derdi yok zaten elektriği de indirimli alıyoruz(normalde kw 0.26 kuruş ama bunlar bisen elektrikten alıyor 0.20 kuruş ödüyor) bizim için iyi dedi.2015'te herkes serbest tüketici olabilecek ve istediğimiz elektrik dağıtım şirketinden elektrik alabileceğiz.evinde elektrikli ankastre kullanan var mı ? bu ürünün artıları ve eksileri nedir lütfen belirtin.şimdiden teşekkürler...

beyler bu elektrikli ocak tüp gibi hızlı pişirir,kaynatır mı ? tüp pratik ya elektrik nasıl ?

Tüpün yerini tutmaz bizdeki tek gözlü biraz adi bir ürün olabilir.

Fransanın hemen hemen hepsi mutfakta elektrikli ocak kullanırlar, benim kız kardeşimde dahil onlar memnunlar.

Ancak elektrikli ocak için özel tencereler, tavalar v.s var. Bunlarıda almanız gerekebilir.

Kız kardeşim almıştı ordan hatılıyorum.

Sizede önerim tüm bunları araştırıp elektrikli ocağa geçmeniz olacaktır

ikiside iyi

ama alacagin ocak kaliteli olsun.

alismak herzaman zordur.

gazli kullaniyordum 6 yildir elektrikli biraz eski sistem biraz alisma meselesi.

ama kaliteli diyorum. üzeri camgibi olanlar ve tencereyi cekince kendiliginden kapananlar var. 

ikiside iyi

ama alacagin ocak kaliteli olsun.

alismak herzaman zordur.

gazli kullaniyordum 6 yildir elektrikli biraz eski sistem biraz alisma meselesi.

ama kaliteli diyorum. üzeri camgibi olanlar ve tencereyi cekince kendiliginden kapananlar var. 

peki elektrik mi ucuz tüp mü ? hangisi daha hızlı? mesela bir tencere pilav yapacaksınız hangisi daha hızlı yapar ? siz de özel tencere falan aldınız mı ?

peki elektrik mi ucuz tüp mü ? hangisi daha hızlı? mesela bir tencere pilav yapacaksınız hangisi daha hızlı yapar ? siz de özel tencere falan aldınız mı ?

Şu anda öğrenci evindeyim. Bir arkadaşın evinde :)

Bu elekrikli ocakları, üstündeki de yarım saatte pişen ve 10 dakikada yenilen pilav :D

ocak biraz pislendi yemeği taşırdık :D

O32pP5.jpg

Bu elekrikli ocakları, üstündeki de yarım saatte pişen ve 10 dakikada yenilen pilav :D

O32pP5.jpg

hımm.madem öyle ben de alayım dursun yedekte.aslında piknik tüpü de var yedekte ama bir de elektrikli ocak alayım dursun.ikisini de denerim.zaten 50-60 tl civarı.beğenmezsem en fazla bu kadar param gider.cevapların için teşekkürler... alınca açarım ve elektrik sayacına bakarım ne kadar tüketiyor.aklıma şu takıldı: hani çorba kaynayınca 10 dakika kısarız altını ve öyle pişiririz ya elektriklide bunu nasıl ayarlayacağız ? kademesi falan mı var ?

hımm.madem öyle ben de alayım dursun yedekte.aslında piknik tüpü de var yedekte ama bir de elektrikli ocak alayım dursun.ikisini de denerim.zaten 50-60 tl civarı.beğenmezsem en fazla bu kadar param gider.cevapların için teşekkürler... alınca açarım ve elektrik sayacına bakarım ne kadar tüketiyor.aklıma şu takıldı: hani çorba kaynayınca 10 dakika kısarız altını ve öyle pişiririz ya elektriklide bunu nasıl ayarlayacağız ? kademesi falan mı var ?

Resimdede görünüyor kademe ayarı var. Ön tarafta.

Ama bizdeki bozuk :)  En sonda çalışıyor hep :)

Birçoğu termostat denen ayarlama düğmesiyle çalışıyor. Termostatlı olanlar daha güvenli. Çünkü ayarlandığı seviye gelince elektriği kesiyor. Eğer kablolardan elektrik akışı yüksek akımda ve uzun süre devam ederse kabloların ısınması tehlikesi olabilir. Bunun için de üç-beş kuruş fazla verip kaliteli bir ocak almak daha iyi olur. Uzatma kablosuyla kullanacaksan o da kaliteli olmalı.

O32pP5.jpg

bunun hali ney böyle ya temizlik yapmıyomusun sen hiç :D:D

tüp candir..

O32pP5.jpg

Bu yemeği taşırma degilde sanki önceden hiç temizlik yapılmamış oradaki pislikte ocağa işlemiş :troll:

yıllardır tüpe alışmışım tüple devam edeceğim ama bir gözlü elektrik ocağı da alacağım tüp biterse falan onu kullanırım.duyduğuma göre elektrik yoruyormuş insanı.çok geç yapıyormuş yemeği falan. elektrikli yumurta pişirme makinesi kullanıyorum harika bir şey.başında beklemiyorsunuz olunca sesli uyarı veriyor.özellikle öğrencilere tavsiye ederim.http://www.n11.com/sinbo-seb-5802-7-adet-yumurta-haslama-makinesi-P12796859?cid=604001&gclid=CN_on63Jr8ICFYoEwwodLlcAtQ

bunun hali ney böyle ya temizlik yapmıyomusun sen hiç  :D:D

tüp candir..

Bu yemeği taşırma degilde sanki önceden hiç temizlik yapılmamış oradaki pislikte ocağa işlemiş :troll:

Ovalıyorum ovalıyorum çıkmıyor :D

Böyle kalmadı elbette temizlendi :D Ev arkadaşın evi, duymasın öğrenci evinde yaşanılmaz valla :D

Böyle kalmadı elbette temizlendi :D Ev arkadaşın evi, duymasın öğrenci evinde yaşanılmaz valla :D

pilavdan zehirlenme felan olmadi dimi :D