Jump to content

Net Birdenbire Yavaşladı

malar
 Share

Recommended Posts

Mrb arkadaşlar konu başlığındanda anlaşıldığı üzere gece netim baya hızlıydı vıdeo vs hızlı ızlıyodu ındırme 1mb cıvarı en duşük 600 700 e iniyodu ama bu gün ne olduysa baya yavaşladı borcunu yeni idedim başka borcu yok ındırme yapıyorum simdiki hızı 60 kb 1   2  aay öncede yıne aynı sıkıntım vardı kendını resetlıyodu modem    ttnet hızmetını aradım sekreter hızınızda bı sorun yok dedı bı takım ayarlar yaptırdı dns değiştirdim demesi uzerine  sonrada duzeldı sımdıde aynı sıkıntı acaba virüs vp bişe buna neden olabilirmi yada sorun modemdemı yardımlarınızı bekliyorum.

modem markam[ ttnet tp link_3280

internet sınırsız tarifedir ama A.K.K ( Adil Kullanım Kotası = 50 GB ) Saçmalığına takılmışşındır çok büyük ihtimalle... Sınırsız internet diye satıyorlar hepsi bütün internet sağlayıcılar ama hepsinde bu AKK olayı var hem dünya geneline göre çok pahalı kullanıyoruz ve bunada AKK diye bir saçmalık getirdiler sende buna takılmışsın Bu yazından anladığım o  :) AKKotasını aşınca hızda anında düşüyor web sayfaları bile aşırı geç açılır ;) sen müşteri hizmetlerine ulaştıysan o sana net geliyormu ? geliyor diye bakmıştır..! doğal olarak hızında bir Problem yok diyecek, ama sen şimdi yeniden ara Müsteri hizmetlerini sor bu ayki Download bilgilerimi istiyorum yani nekadar indirme yapmışım internet hızımda çok yawaşlama hissediyorum de bilinçli sorunca açıklıyorlar..!

Edited by EASMurat

arkadaşım tşk ederim aksam nete gırerken o yazı gelmıstı adıl kullanımı astınız hızınız 3mkpt olarak ücretlendırılecek gıbı ama ben o kadar download yapmadım bıde  daha oncedende yasadım bu sıkıntıyı dns değişince düzeldı ama sımdı yok acaba formatmı atsam    

yada kablolu deneyeyım bakalım odamı aynı   denedım yıne aynı

Edited by malar

arkadaşım tşk ederim aksam nete gırerken o yazı gelmıstı adıl kullanımı astınız hızınız 3mkpt olarak ücretlendırılecek gıbı ama ben o kadar download yapmadım bıde  daha oncedende yasadım bu sıkıntıyı dns değişince düzeldı ama sımdı yok acaba formatmı atsam

Ahhhhh kardeşim ahhh :D Şakamı yapıyosun sen Evine gelen suyu kesmişler sen musluğu yenilesem düzelirmi gibi bişey diyorsun :D ahahahahah Kopardın beni ya..! Olmaz öyle şey Formatta atsan, DNS'de değiştirsen olmaz Ayın 1'ini bekleceksin... Çünki AKK Ay başlarında sıfırlanır yani yılbaşına kadar bu hızla devam edeceksin buna yapacak birşey yok, okadar indirmedim diyosun ama indirmeişsin ki kesilmiş :) Suyu kesmişler senin :D internetten film video izlediysen iNDiRMESENDE izlemekte bu kotayı etkiler, kotadan yer..!

Ahhhhh kardeşim ahhh :D Şakamı yapıyosun sen Evine gelen suyu kesmişler sen musluğu yenilesem düzelirmi gibi bişey diyorsun :D ahahahahah Kopardın beni ya..! Olmaz öyle şey Formatta atsan, DNS'de değiştirsen olmaz Ayın 1'ini bekleceksin... Çünki AKK Ay başlarında sıfırlanır yani yılbaşına kadar bu hızla devam edeceksin buna yapacak birşey yok, okadar indirmedim diyosun ama indirmeişsin ki kesilmiş :) Suyu kesmişler senin :D internetten film video izlediysen iNDiRMESENDE izlemekte bu kotayı etkiler, kotadan yer..!

ya dostum senin verdiğin bilgiyi pc kullanımına yenı baslayan çocuklarda biliyo 50 gb sınırsız olmadığını biliyorum  yalnız beni anlamak ıstemıyon galıba kotaya baktım 10 gb bıle dğl bununla nasıl suyu kessinler hem ben geçen ay call of duty ve 5 tane yenı oyun download yaptım ama  bole bı sıkıntı olmamıs sımdı 10 gb lemı oluyor neyse yınnede tşk

ya dostum senin verdiğin bilgiyi pc kullanımına yenı baslayan çocuklarda biliyo 50 gb sınırsız olmadığını biliyorum  yalnız beni anlamak ıstemıyon galıba kotaya baktım 10 gb bıle dğl bununla nasıl suyu kessinler hem ben geçen ay call of duty ve 5 tane yenı oyun download yaptım ama  bole bı sıkıntı olmamıs sımdı 10 gb lemı oluyor neyse yınnede tşk

Aksine sen anlamamkta ısrar ediyosun 50GB kotayı bildiğini söylüyorsun ama DNS' değişsem, format atsam yok Kabloya baksam Çıkartıp taksam gibi Alakasız şeyler söylüyorsun :) benim amacım sana burada yardımcı olmak bilgimi paylaşmak yoksa benim sana ne garezim olabilir ? Hem sen Kotaya modemin ara yüzünden bakıyorsan yanılırsın onu söyliyim..! Çünki orası doğru göstermiyor onu geç TTNET'in kota sorgulama sayfası vardı hala varmı bilmiyorumda orası bile doğru söylemiyor yok 16 saat geçtikten sonra sisteme ekleniyor yenileniyor gibi salak saçma şeyler yazıyorlardı :) hattın daha yüksek hızı desteklesede kafalarına göre hız düşürüyorlar müşteri hizmetlerini arayıp sürekli derdini anlatırsan mantıklı bilinçli kullanıcı olduğunu gösterirsen geri yükseltiyorlar ama çemkirmen gerekiyor telefonda sonra açıyorlar vs vs... 

Sırf bu aptal nedenlerden D-Smart Net'e geçtim o iyimi o TTnet'e göre bi nebze daha iyi Superonline oda aynı dayım kullanıyor, teyze oğlumda Teledünyanın internetini uyduneti kullanıyor :)  hepsini test etmiş biri olarak yazdım yukarıdada " Sınırsız internet diye satıyorlar hepsi bütün internet sağlayıcılar ama hepsinde bu AKK olayı var hem dünya geneline göre çok pahalı kullanıyoruz ve bunada AKK diye bir saçmalık getirdiler " diye kaldıki seninde karşına bu yazının gelsiğini söylüyorsun ozaman buna yapılacak birşey yok ayın başına kadar beklemen gerektiğinide yazdım yukarıda daha ne diyim ? Sen daha iyi biliyorsan bildiğin gibi yap abicim, kolay gelsin sana...