Jump to content

İnternet Sağlayıcı Önerileri

Proctives
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Şuan TTNet abonesiyim,limitsiz tarifem var ve hızım en fazla 7.00 Mbps a çıkıyor.Ev telefonumu kapattırabilirim ama yeter ki internet hızım yükselsin ve internette dolaşmanın keyfine varayım. kendimi bildim bileli internet hızım hep düşüktü. Sizlerden ricam kullandığınız hız,paket ve aylık ücreti yazmanızdır. Bana öneride bulunabilecek kardeşlerim çıkarsa çok memnun olurum.  :rolleyes:

Merhaba arkadaşlar. Şuan TTNet abonesiyim,limitsiz tarifem var ve hızım en fazla 7.00 Mbps a çıkıyor.Ev telefonumu kapattırabilirim ama yeter ki internet hızım yükselsin ve internette dolaşmanın keyfine varayım. kendimi bildim bileli internet hızım hep düşüktü. Sizlerden ricam kullandığınız hız,paket ve aylık ücreti yazmanızdır. Bana öneride bulunabilecek kardeşlerim çıkarsa çok memnun olurum.  :rolleyes:

Olduğun yerde hat mı desteklemiyor daha yüksek hızları? 

Eski kullanıcıyım normalde hattım 8 Mbps TTNet'in. Turkcell Fiber soruşturması yaptım ve altyapı varmış bilgilere göre. Sizlerin kullandıklarına göre bana en uygun olana geçmek istiyorum. mgulec bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Turkcell Super Online'a ne için bulaşmayayım? Yani hangi konuda tatmin etmiyor?

Fazla ücret vermeyeyim ama hızlı netim olsun dersen oturduğun yerde ortak olacağın birilerine bakabilirsin. 

Uydunet altyapısı varsa fiyatları makul 

Süperonline için hizmet kalitesinden birçok kişi memnun. Genel olarak ttnet in altyapısını kullanmakta. Sınırlı sayıda kendi altyapısı var. Ayrıca turkcell in olmasına rağmen birçok turkcel mağazası ve tim lerde konuyla alakalı bilgisi ilgisi olan yok , nerde bulurum kimle görüşebilirim dediğinde bilmiyoruz deyip sallıyorlar sağolsunlar. Faturasının nereye yatırılacağı da ayrı bir muamma.

Ben ttnet kullanıyorum.. 3-4 gün önce sözleşmem bitti arayıp tekrardan sözleşme yaptım 2 senelik. 24mbit limitsiz 75gb akk paket için 70tl ücret ödeyeceğim. Sİtesinde bir de tivibu lu kampanyalı paketleri var incelemeni öneririm 

D-Smart TTNET'in Alt yapısını kullanıyor 

Süper Online DSL'leri TTNET'e aittir Fiberleri kendine

Uydunet Kendi markasıdır sahibi ise Türksattır

KabloTV Alt yapısı olmayan bir yerde fiber internet olamaz o yüzden getirilirken büyük apartman dairelere getiriyorlar heryere fiber internetinde gelmemesi bu yüzden lokasyon evin tipine bakılarak yapılıyor bu bilgilerde sana lazım olur

TTNET Şuan En yüksek hız fiber internet olmayan 24 megabit hızı vardır Paketin adıda Hiper internettir

Süper online en yüksek hız 16 megabittir Fiber internet hızı hariç,

internet sağlayıcının sitesinden bölgende alt yapını sorgula fiber internet alt yapısı var ise Turkcell Süperonline bağlat geç get :) 

Haydi Kolay gelsin! 

Bilgiler için teşekkür ederim. Şunu anladım Fiber altyapın varsa Turkcell bağlattır geç diyorsun yok ise TTNet'in Hiper tarifesini kullan diyorsun. :) Açıklayıcı bilgi için tekrardan teşekkür ederim. :)

Aynen Fiber alt yapı var ise Turkcell süper onlinenin Direk geç Fiberlerine ama alt yapısı yok ise TTNET'in 24 megabitlik hızı olan Hipernet'e geçebilirsin :) 

Not : Hipernet'e geçmek için başvuru formunu dolduruyorsun Türk Telekom arabasıyla gelip şuanki bulunan alt yapını degiştiriyor yani dışardan gelen Kabloyu alt yapını komple degiştiriyor yani ondan sonra hızını santralden yükseltiyorlar haberin olsun. 

Kolay gele ! 

Edited by Myzteziz

üstad ben mgulec turkcell in altyapısı bızım bınamızdada var sozlesme yaptıgımda bana 1 yıl dsmart hedıye 25 mgbıt hız 75 gbyt akn 12 ay sozlesme dedıler dsmartı vermedıler 8 aydır kullanıyorum dsmart gelmedı 75 gbytlık akn daha sonra 50 gbyt oldugunu soyledıler kandırdılar 12 aylık sozlesmemı kendı kafalaraına gore 24 aya cıkardılar 50 gbyt ayın ortası olmadan bıtıyor 3 mgabite dusuyor ve 25 mgbıtlık ınternettede 480 ıle ızledıgım vıdeolar donuyor 720p 1080 p ızleyemıyorum aradımda dns den kaynaklanıyor dıyoorlar ben daha once ttnet kullandım sırf telefondan dolayı ttnetten vazgectım onun ınternetıde 50 gbyt adıl kotalı ııdi ben 200 gbyta kadar dosya cektım bır kere bıle olsun benım ınternetı 3 mgbıte duusrmedı hep sabıt kaldı duusn tasın kararını ver sonradan pısman olma (saygılar) mgulec

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ediyorum. TTNet'den ayrılmaya gönlüm yoktu ama sırf hız yüzünden düşüncem değişmişti. Fakat şu yazılanlardan sonra TTNet'de kalmaya karar verdim. Şuan kullandığım tarifede 8Mbps hızım var ama maksimum 7.00'a çıkıyor. Aylık 49 TL ona veriyorum,bunun haricinde her ay 20 TL ev telefonuna veriyorum. Ev telefonunu kullanmıyorum bile. Ev telefonunu iptal etmek istiyorum,boşu boşuna 20 TL vermenin anlamı yok. Bunun yerine internetimin hızını yükseltirim aynı parayı veririm,içim yanmaz. Herkese verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum...

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ediyorum. TTNet'den ayrılmaya gönlüm yoktu ama sırf hız yüzünden düşüncem değişmişti. Fakat şu yazılanlardan sonra TTNet'de kalmaya karar verdim. Şuan kullandığım tarifede 8Mbps hızım var ama maksimum 7.00'a çıkıyor. Aylık 49 TL ona veriyorum,bunun haricinde her ay 20 TL ev telefonuna veriyorum. Ev telefonunu kullanmıyorum bile. Ev telefonunu iptal etmek istiyorum,boşu boşuna 20 TL vermenin anlamı yok. Bunun yerine internetimin hızını yükseltirim aynı parayı veririm,içim yanmaz. Herkese verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum...

Hocam ev telefonunu iptal edersen yalın internet için her ay 15tl erişim ücreti vermen gerekir. Bence iptal etme derim.

Kardeşim uyarı için çok teşekkür ederim. Şimdi benim hızım 8 Mbps. Herhangi başka birisi ilk defa TTNet abonesi olduğunda hızı 16 Mbps değil mi? Neden yükselmiyor benim hızım? İptal edip başkasının üzerinden kayıt olsam 16 Mbps olur mu ki?

Kardeşim uyarı için çok teşekkür ederim. Şimdi benim hızım 8 Mbps. Herhangi başka birisi ilk defa TTNet abonesi olduğunda hızı 16 Mbps değil mi? Neden yükselmiyor benim hızım? İptal edip başkasının üzerinden kayıt olsam 16 Mbps olur mu ki?

Hocam benim uzerim 2 adet internet hatti var. Bir hattim 8mbit sinirsiz idi. birkacgun once ttnet aradi ve sozlesme bittigi icin yeni bir sozlesme yapalim dediler ve 8mbit hizimi 16mbit yapip 60 tl ucretlendirme yaptilar. İnternetin oldugu daire hat olarak eski ve kotu bir hat ama 16mbit neti notebook ile wireless uzerinden 13mbit hiza ulasilabiliyor.

uyduneti hic denemedim lakin ttnet fiber alt yapisini kullanmiyo diye biliyorum

kendi alt yapısını kulanıyor ben bizat sordum cünkü d smart felan hep hikaye

ben ttnet ten gectim ve dünya varmiş dedim birşey olduğu zaman hemen gelip halledip gidiyorlar ve ttnet gibi cart curt parası gecirmeye calışmıyorlar