Jump to content

İf Sorgusu Yardım

emin.umut
 Share

Recommended Posts

php de bir bilgiyi döngü içerisinde mesela bir tablunun satırlarını bir class' lı bir class' sız yazdıracamsak

if (a % 2) { satir = "<TR>";}
else{ satir = "<TR class=\"alt\">";}

a++;

şeklinde oluyor

ams de bu işlemi nasıl yapmalıyız?

• 2 hafta sonra ...

anlatamadım galiba.

if koşul then

class lı kodlar

else

class sız kodlar

end

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler, (anlatamadım galiba.) anlasam zaten tekrar sormazdım, insan bilmeyebilir, şöylede diyebilirsin öğren kardeşim hazırcısınız falan vs. cevap vermek zorunda değilsin, bu şekilde insanlara cevap vereceğine sus daha iyi, Pairs, bak sana şunu söyleyeyim, öncelikle iletişimin çok kötü, insanlara cevapların iğneleyici, TNCTR' ye yakışmıyor, bence uslübunda değişiklik yapmalısın, yaşına veriyorum. Gelişimini sadece bir tarafa verme, karakter gelişimide önemli birşey, neyse daha güzel fıtrat sahibi olman dileğiyle bana da forumdaki tüm arkadaşlarada...

Bu arada Kintaro arkadaşımızı örnek alabilirsin, teşekkürler arkadaşım....

Edited by emin.umut

• Editor

Benim kimseye karşı sert konuştuğum yok sen lafı yanlış anlıyorsan tutupta sana laf yetiştirecek değilim. 

Yardım edende kabahat zaten. Orda anlatamadım galiba dan kastım galib aben anlatamadım deyip tekrar cevap verdim. Seni rencide edecek anlamada demedim. 

Neyse selametle. Benide kimseyle kıyaslamayın. O şu şekil cevaplar ben bu şekil cevaplarım öbürü başka şekil cevaplar. 

ortada yanlış bir anlaşılma var, pairs kötü b,r insan değil, daha önceden yardım ettiği yüzlerce insanın konularına bakabilirsiniz, ilk verdiği kodda cevabı tam olarak anlatamadığını kastetmiş ve kodu güncelleyerek yeniden vermiş. ama mesajı kısaca yazdığı için sinirlenmiş gibi algılanmış. sonuçta hiç bir çıkarı beklentisi olmadan size yardım etmeye çalışmış, bir çıkarı olmadığı halde sinirlenmesi de garip kaçardı zaten. sizin de artık alıngan bir anınıza rast gelmiş olabilir. Sonuç olarak iki tarafın niyetinin de kötü olmadığını biliyoruz, şu suçludur bu masumdur demiyorum, ufak şeyler için kötü olmayalım diyorum. sevgi ve saygı çerçevesinde devam edelim. iyi forumlar.

Bakın ben hiç bilmediğim bir program üzerinde kişiler ve özellikle çocuklar istifade etsin diyerek bir çalışmaya başladım, amacım bir kazanç değil, bu çalışmayı bitirme adına forumdan çok istifade ettim. Pairs arkadaşıma özel den sorular yazdım, hiç cevap gelmedi, tamam kabul, yazmak zorunda değil ama nezaketen yoğunum, bilmiyorum, müsait değilim, yardımcı olamayacağım yazılabilir, şimdi bir forum da moderatörseniz o forumdaki arkadaşlara gönüllü yardımcı olmayı kabul etmişsinizdir. Ya niye yazıyorum bilemiyorum ama hepinize saygılar, formunuzda mutlu olun iyi çalışmalar...