Jump to content

laptopum çalındı yardım

_memati_

Recommended Posts

dostum öncelikle geçmiş olsun.Asus ta bi program (asus video secruty) var.Eğer bu aktif halde iken internete bağlıyken bu program mesaj gönderiyor jpg ve mpg uzantılı.Tabii bu aktifse ...Bence sen yetkililere başvur:(

Please register to see this content.

herhangi bi serviste kayıt altına alınmazsa(ki çalıntıysa zannetmiyorum ya çalan adam onu safın birine satıcak o şekilde) üstüne bi soğuk su iç derim Mac adresi olayına gelince öncelikle direk mac adresini zaten öğrenmen imkansız nasıl diceksin?bak eğerki 56k modem ile internete girerse ancak o şekilde 56k modeminin mac adresini öğrenebilrsin(artık 56 k kullanan war mı bilmiyorum ama :p gerisini var sen düşün)ha ethernet ile bağlandığını warsayalım ki muhtemelen o şekilde olacaktır internete çıkması için bir modeme ihtiyaç duyacak ve sende onun sayesinde internete çıkacaksın ama unuttuğumuz birşeyler war...Nedir?Modemler NAT yapan makinelerdir (yani Network Adress Translation böleydi yazılışı galiba)yani arkadsındaki modeme weya huba bağlı makinelerin hepsini gizleyecektir we tek birr ip adresi ve mac adresi görünecektir o MAC adreside modemin internete bakan bacağının mac adresidir bu şekilde boşa harcanan iplerinde önüne geçilir NATın kullanılmasının bi sebebide budur...

Edit:Artık MAC adresleride değiştirilebiliyor bilginize....

yani adam mac adresini değiştirirse hiçbir şekilde ulaşamam laptopa.peki ip veya başka yollar yok mu ve bu adam internete wireless la bağlanırsa ne olur.wireless la bağlanması birşeyi etkiler mi?

yani adam mac adresini değiştirirse hiçbir şekilde ulaşamam laptopa.peki ip veya başka yollar yok mu ve bu adam internete wireless la bağlanırsa ne olur.wireless la bağlanması birşeyi etkiler mi?

yukarıdaki bahsettiğim Nat olayı Wirelles içinde geçerli neticede oda Routere(modeme) bağlanarak nete çıkıyor onun için bi işe yaramaz nerden bağlanırsa bağlansın 56k ile bağlanırsa MAC adresi olayı ile olabilir onunda ihtimalini var sen düşün...

Firmayla görüşmen lazım onlar işine gelirse bulabilirler fakat pek ümitlenme derim ben yanii...

eğer denizcisamsun dediği çözüm Hardware bazındaysa gerçekleşebilir format atıp kendi xp yüklerse onunda olabileceğini zannetmiyorum çünki laptopların işletim sistemi unnatendet kurulum we o programda yüksek ihtimal bu şekilde kuruluyor...

bu şekilde sadece teknik servislere kalıyor çalıntı laptop servise gidersde anca bulabilirsin onada haberi olması lazım teknik servisin prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama onun için savcılıktan belge lazım heralde :p

umarım yardımcı olabilmişimdir..

..... onada haberi olması lazım teknik servisin prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama onun için savcılıktan belge lazım heralde :p

bende biraz prosüdür verem

teknik servis el koyamaz yasalarımız göre sadece el koyma yetkisi savcınındır. ama muhafaza altına almak polisin yetkisi dahilindedir.

yapılacak şey polise haber vermek şüphelendiyseniz eğer hırsızı oyalayıp polise haber vermek onlarda savcılıktan izin alıp araştırma yapabilirler.:p

:p:p:p:)

Asusa laptopunuzun seri numarasıylan birlikte laptopunuzun çalındığına dair bir mail atın. Gerekli prosüdürü onlar size anlatacaktır ve bu kayıttan internete girildiği anda size bilgi vereceklerdir. Bunun dışında artık seri numaralarını değiştirebiliyorlar bilgisayarların bu kötü bir durum haberiniz olsun.

Bilgisayarının MAC Adresini veya En azından ilk aldığın ıp adresini biliyorsan, ulaştır. Bilgisayarın yerini tespit edeyim sonra ilgili tespiti emniyet'e ulaştır. Gerisi Onların işi.

Selametle

• Administrator

Bilgisayarının MAC Adresini veya En azından ilk aldığın ıp adresini biliyorsan, ulaştır. Bilgisayarın yerini tespit edeyim sonra ilgili tespiti emniyet'e ulaştır. Gerisi Onların işi.

Selametle

Benimki de çalındı bulabilir miyiz acaba? İşte mac adresim :'(

00-16-EC-F0-D4-CA[/CODE]

Benimki de çalındı bulabilir miyiz acaba? İşte mac adresim :'(

00-16-EC-F0-D4-CA[/CODE]

Kusura Bakma. Senin gibi çok bilgili ! arkadaşlarla uğraşamayız.

Hangi bilgili hatta yüksek seviye arkadaşlara bir şey anlatsam dinlendim.

Fakat ne zaman cahil hemde bu da yetmezmiş gibi cahil olduğunu bilmeyen cahillere laf anlatsam anlatamadım. Duvarlarla konuşmak bile daha gerçekçi o yüzden çünkü duvarlar en azından dinliyor..

• Administrator

Hangi bilgili hatta yüksek seviye arkadaşlara bir şey anlatsam dinlendim.

Fakat ne zaman cahil hemde bu da yetmezmiş gibi cahil olduğunu bilmeyen cahillere laf anlatsam anlatamadım. Duvarlarla konuşmak bile daha gerçekçi o yüzden çünkü duvarlar en azından dinliyor..

Duvarların sabrını sınama bence dostum :rolleyes:

bu sitenin güzelliği burda!

moderatörle tartışıyosun ama moderatör sana kıl olup atmıyo

büyüklük burda işte.

beni bu şekilde fotokritikten atmışlardı ezik olduğunu düşünmüştüm mod un.

skater a saygı duydum..

saygılar :rolleyes:

bu arada geçmiş olsun kardeş

Selametle

"00-16-EC-F0-D4-CA" Vermiş MAC Adresini Nerde Olduğunu Bul da Utandır Dostum :D

bu konuda bende tebrîk edîyorum skater î

bazi sayin MOD lar kendînî bîşey saniyor :D mod îşte :D

onlar sadece yardım etmek istiyorlar............

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...