Jump to content

Tp-Lınk Tl-Wa5210G

yy1980
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar 6ay tplınk kulaniyorum birturlü sağlığlı çalışmad bazen iy bazen çok kötü yani anyacağiniz trafiği çok ağırdir wep wap2 veda  şifresiz sonuç ayni firmaya verdim değiştirdiler sonuç aynidir cat6 kaplo kulandim faydasi olmadi bunlarin genetik yapılarimi böylemi fikri olan paylaşsin.

Bu cihazı yaklaşık 3.5 yıldır kullanıyorum.Çok şükür öyle üstesinden gelemediğim sıkıntılar yaşatmadı.İyi ayar yaparsanız yıllarca sizi götürür.Sıralarsak

1.Parazitin çok yoğun yada yaygın wifi sinyalinin oldugu yerde cihazı sağlıklı kullanabilmek için modem ve cihazın kanalını aynı yapın otomatikte bırakmayın.Misal wirelles sinyalleri 7.kanalı kullanıyorsa siz modem ve cihazı başka kanala taşıyın

2.Client yada Universal reparter modunu kullanın

3.hangi modu seçerseniz seçiniz Web şifreleme kullanın.Güvenlikten endişe ederseniz Mac filtrelemede kullanabilirsiniz

4.Sinyal seviyeniz 15 db altında kalmamalıdır.Şayet modem ile birebir görüş yok ise gündür 20 db olan sinyal gece 13-14 db arasında dalgalanabilir.Modem mesafesinden ziyada bu cihazın görüş açısı dardır bu yüzden önünde engel olmadıgı sürece 1 km ötedeki yayını dahi sağlıklı alırsınız

tüm maddeleri denediniz modem de sorun yok ise google'den 5210G airos yazılımı yükleme diye arattırarak farklı model makinanın yazılımını yükleyerek deneyin

dikkat:bunu yapınca cihaz garanti dışı kalır ve eski tplink yazılımına dönemezsiniz

Edited by kacaksevgilim