Jump to content

Bütün Os İmajları Tek Flash Disk'e Yükleme

571
 Share

Recommended Posts

Merhabalar; web sitenizi üye olmadan takip ediyordum. içerikleriniz ve paylaşmış olduğunuz bilgiler gerçekten işimi kolaylaştırmakta bunun için emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederim. Bir konu hakkında teknik bilgiye ihtiyacım var umarım yardımcı olursunuz.

Windows kurumları benim için tam bir eziyet oldu. Lisanslı kurulum yaptığım için sitenizdeki içerikleri indiremiyorum.Ben istiyorum elimdeki Windows XP/7/8 işletim sistemi imajlarımı bir flash belleğin içine hepsini yükleyeyim buradan kurulum yapayım. Wintoflash veya Windows 7 USB Tool kullandığım zaman ikinci imajı yüklerken bellek biçimlendiriliyor bundan dolayıda ikinci imaj atamıyorum. 

Bu işlemi elimdeki iso dosyalarını kullanarak nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aynı şekilde bende , Bluelife'nın tüm sunumlarını okudum kendi multiboot'umu hazırladım fakat olmadı , derken şöyle

•Windows XP

•Windows Vista

•Windows 7

•Windows 8.1

diye bir listem var ( daha fazla içerik var gerçi )

Mesela XP ye tıklıyorum 7 açılıyor , 7 ye tıklıyorum 8 açılıyor gibi.

Daha basit bir yöntem varmıdır acaba ? 

Aynı şekilde bende , Bluelife'nın tüm sunumlarını okudum kendi multiboot'umu hazırladım fakat olmadı , derken şöyle

•Windows XP

•Windows Vista

•Windows 7

•Windows 8.1

diye bir listem var ( daha fazla içerik var gerçi )

Mesela XP ye tıklıyorum 7 açılıyor , 7 ye tıklıyorum 8 açılıyor gibi.

Daha basit bir yöntem varmıdır acaba ? 

kodlarınız doğru ve nt6 nt5 işlemlerini doğru uyguladıysanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız birden fazla win linux os ları ve daha bir çok tool sıkıntısız birarada çalışır 

Ben bu iş için YUMI kullanıyorum. hem usb hard disk hem de usb flash diskte. kullanımı kolay, arkaplanı ve metinleri özelleştirilebilir. Yalnızca XP için 3 adımda kurulum yapıyor. xp isoyu yazdıktan sonra kurulum yaparken ilk önce step1, restart ve step 2 yi seçiyosunuz o kadar. Vista ve sonrası bildiğiniz kurulum. Formata da gerek yok. İlk seferinde sadece mbr'yi değiştiriyor, yoksa oluşturuyor. Deneyin derim.

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Ben bu iş için YUMI kullanıyorum. hem usb hard disk hem de usb flash diskte. kullanımı kolay, arkaplanı ve metinleri özelleştirilebilir. Yalnızca XP için 3 adımda kurulum yapıyor. xp isoyu yazdıktan sonra kurulum yaparken ilk önce step1, restart ve step 2 yi seçiyosunuz o kadar. Vista ve sonrası bildiğiniz kurulum. Formata da gerek yok. İlk seferinde sadece mbr'yi değiştiriyor, yoksa oluşturuyor. Deneyin derim.

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Şimdi ben leptop harddiski masaüstüne bağladım c yicbölsem 2ye sizin önerdiğiniz multibootu cd rom gibi yapabilirmiyim hddyi

Merhabalar; web sitenizi üye olmadan takip ediyordum. içerikleriniz ve paylaşmış olduğunuz bilgiler gerçekten işimi kolaylaştırmakta bunun için emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederim. Bir konu hakkında teknik bilgiye ihtiyacım var umarım yardımcı olursunuz.

Windows kurumları benim için tam bir eziyet oldu. Lisanslı kurulum yaptığım için sitenizdeki içerikleri indiremiyorum.Ben istiyorum elimdeki Windows XP/7/8 işletim sistemi imajlarımı bir flash belleğin içine hepsini yükleyeyim buradan kurulum yapayım. Wintoflash veya Windows 7 USB Tool kullandığım zaman ikinci imajı yüklerken bellek biçimlendiriliyor bundan dolayıda ikinci imaj atamıyorum. 

Bu işlemi elimdeki iso dosyalarını kullanarak nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Böyle bişi mi var birden fazla iso dosyasını Flash bellege at istediğininle format at. 32GB lık bir Flash bellekle herşey yapılır o zaman. Bu konu benim ilgimi çekti.

[spoiler]pre_1422014149__adsz.jpg[/spoiler]

Bu Yumi multibootum....

[spoiler]pre_1422014399__adsz2.jpg[/spoiler]

Buda İzmir Teknik Destek Multibootum...

[spoiler]pre_1422014620__adsz.jpg[/spoiler]

Windows 7 ve 8.1'li İzmir Teknik Destek Multibootum.

Buradan İzmir Teknik Destek Multiboot ekibine tekrar dan sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Edited by Ainoslu

Herkese ilgisinden  dolayı teşekkür ederim. Yumi gerçekten hızlı basit hızlı bir çözüm. Ben sitede gezinirken Pascal Multiboot sistemi buldum görseli aşağıda mevcut yapmışken güzel birşey yapayım dedim. Yalnız baya bir zahmetli bir çözüm sanırım. 

Xpo10tz.jpg

İlgili çalışmayı eğer sizde incelemek isterseniz konun linki aşağıda mevcut.

http://www.tnctr.com/topic/233257-pascal-multiboot-menu-hazyrlama/

Edited by 571

ainoslu xp dolu sisteminde isoların hepsini birleştirip tek isodan çalıştırman daha mantıklı :)

bende tek sistem var hdd de 92gb yer kaplıyor

Önemli değil oguzhan43 kardeşim, Xp'nin hastasıyım, son zamanda Turk_eros kardeşimizde %98 Türkçe olan x64 XP'sini de bizlerle paylaştı ya buradan Turk_eros kardeşimize tekrar şükranlarımı sunuyorum. Sistemimde XP'lerin çok olması İzmir Teknik Destek Multiboot programının kullanım kolaylığından dolayı önemli değil, bir kaç usb bellek daha alırız olur biter. :rolleyes:  Saygılarımla.

• 5 ay sonra...

Merhabalar; YUMİ kullanarak Multiboot menü hazırladım. Fakat küçük bir sorunum var. Multiboot menüye Windows XP'yi Windows 7 aktardım sorunsuzdu buraya kadar herşey en son Windows 8 ekleyince bir nevi çarşı karıştı. Windows 7 kurmak istediğim zaman Windows 8 kurulumu başlıyor. Sorunun nedeni muhtemelen ana dizine kopyalanan dosyalar yüzüne oluyor.

Acaba YUMİ'de işletim sistemi dosyalarını ayrı klasörlere yaptırma imkanımız varmıdır ?